Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Odklejanie listew malowanie klamek, malowanie relingow.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Odklejanie listew malowanie klamek, malowanie relingow.

    lukaszc2, padero, tak jest

    ja rówież miałem takie zapisy jak piszecie ale w załaczniku były wpisany upust

    zawsze można porosić o zapis upustu do załacznika umowy tzn.: wykazu dodatkowego wyposażenia i doposażenia , oczywiście podpis pieczątka itd

    kupujać 8 lat temu fabie w marcu autko z poprzedniego roku miałem ustalona cene a Pani po upływie 3 tygodni od zamówienia dzwoni i mówi że ma Pan jeszcz 1 tys upustu od ceny bo to wysprzedaż rocznika i sie Pan załapał na dodatkowy usust :wink:

  • #2
    Odklejanie listew malowanie klamek, malowanie relingow.

    Witam,
    Jako że lusterka mam malowane fabrycznie, przydaloby sie tez tak potraktowac listwe, i klamki, patrzylem na allegro klamki nie sa drogie, zastanawiam sie czy oryginaly sobie nie zostawic a nie kupic jakis uzywek do pomalowania, nie wiem czy mozna zamek przelozyc.

    Jak nie to pod pistolet pojda ory.

    Zastanawiam sie rownież nad listwami, wiem moze odpryskiwac pozniej, w palio mi odpryskalo po 10 latach..., w sumie to chyba nie ma sie dlatego przejmowac. Nowe kosztuje 150-200zl, tak ze zawsze moge czarne default zmienic spowrotem.

    Pytania, jak to cholerstwo odkleic zeby pozniej tez wygladalo jak stad, w serwisie mowili ze to na tasmie samo-przyl, zast sie czy jakby dal jej cos sliskiego na druga strone, to moze drugi raz uzyc, zy sie nie bawic?, po prostu zedrzec zeskrobac stara tasme z listwy i przykleic jeszcze raz.

    robil ktos takie szpgaty?.

    Finalnie,
    Relingi, kolega ma paska, listwy chrom, qrde ladne, moznaby wychromowac..ale mocowania sa w plastiku (yeti chyba ma taki chrom z plastikami czarnymi), to masakra bedzie wygladac, zostaje malowanie, ale szkoda newek relingow co mowicie?,
    pozdro
    7.3LPG/100 ~ 60km/h

    Komentarz


    • #3
      relingi w OIIFL tez mozna zamówić takie srebrne, poszukaj na jakiś parkingach i zobacz jak to wyglada.
      Tu masz np Datoteka:Skoda Octavia II Combi Facelift RS 20090620 rear.JPG – Wikipedija

      Z resztą na forum tez ktoś ma buda w beż capuccino i srebrne relingi - możesz obczaić jak to jest zrobione i jak wygląda.

      Komentarz


      • #4
        Re: Odklejanie listew malowanie klamek, malowanie relingow.

        Zamieszczone przez beatnik
        Witam,
        czy mozna zamek przelozyc.
        z tego co widziałem to można

        Zamieszczone przez beatnik
        Zastanawiam sie rownież nad listwami, wiem moze odpryskiwac pozniej, w palio mi odpryskalo po 10 latach..., w sumie to chyba nie ma sie dlatego przejmowac. Nowe kosztuje 150-200zl, tak ze zawsze moge czarne default zmienic spowrotem.
        są specjalne listwy do lakierowania, które można kupić w ASO. Nie są one takie chropowate i są specjalnie przygotowane do lakierowania właśnie

        Zamieszczone przez beatnik
        Pytania, jak to cholerstwo odkleic zeby pozniej tez wygladalo jak stad, w serwisie mowili ze to na tasmie samo-przyl, zast sie czy jakby dal jej cos sliskiego na druga strone, to moze drugi raz uzyc, zy sie nie bawic?, po prostu zedrzec zeskrobac stara tasme z listwy i przykleic jeszcze raz.
        Normalnie zrywasz, bo listwy są fabrycznie przyklejone na taśmę dwustronną samoprzylepną. Później odrywasz taśmę, oczyszczasz, odtłuszczasz i naklejasz jeszcze raz

        Zamieszczone przez beatnik
        robil ktos takie szpgaty?.
        tak, ja osobiście, a malowała listwy baca10

        Zamieszczone przez beatnik
        Relingi, kolega ma paska, listwy chrom, qrde ladne, moznaby wychromowac..ale mocowania sa w plastiku (yeti chyba ma taki chrom z plastikami czarnymi), to masakra bedzie wygladac, zostaje malowanie, ale szkoda newek relingow co mowicie?,
        pozdro
        są ori chrom listwy w skodach

        a tak ode mnie - pisz normalnie używając polskich znaków, bo fatalnie się tego Twojego posta czyta


        "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

        Komentarz


        • #5
          są ori chrom listwy w skodach
          Biszczu, chrom to one raczej nie są, one sa jakąs srebrzanką pociągnięte :lol:

          Komentarz


          • #6
            Yarwa, no o to mi chodziło :wink:
            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

            Komentarz


            • #7
              Wiem bo tez mnie namawiali za salonie i jak zobaczylem to na demówce to powiedziałem ni ch.. 700zł nie dam za srebrzankę, pomimo tego ze przy moim kolorze spoko wyglądałyby ale wolałem w tej cenie sunset bądź czujnik deszczu i fotochrom wewnątrz.
              Tutaj znalazłem jeden z forumowiczów ma:
              Forum - Octavia Club Polska - widac że nie jest to żaden chrom.
              Ktoś jeszcze miał z beż capuccino, chyba ktoś z Krakowa.

              Komentarz


              • #8
                beatnik, Odnośnie relingów można jeszcze rozważyć taką opcję AG AUTO - Chyba



                CB Harry II ASC + Triflex

                Pozdrawiam Mirek!!

                Komentarz


                • #9
                  eaglemirek, tylko szkoda ze nie ma dodatku na ten slupeczek posredni moim zdaniem ten czarny slupek psuje caly efekt

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Yarwa
                    eaglemirek, tylko szkoda ze nie ma dodatku na ten slupeczek posredni moim zdaniem ten czarny slupek psuje caly efekt

                    nom ciekawe rozwiazanie, tylko jak mowisz troche ten czarny slupek przeszkadza, zastanawiam sie rowniez jak to jest spasowane.


                    No i to pociagniecie farba po relingach, podejrzewam ze bedzie sie to troche scierac/zdrapywac jak sie np boksa albo bagaznik zamocuje, ory farba to ory farba.
                    7.3LPG/100 ~ 60km/h

                    Komentarz


                    • #11
                      nom ciekawe rozwiazanie, tylko jak mowisz troche ten czarny slupek przeszkadza, zastanawiam sie rowniez jak to jest spasowane.


                      No i to pociagniecie farba po relingach, podejrzewam ze bedzie sie to troche scierac/zdrapywac jak sie np boksa albo bagaznik zamocuje, ory farba to ory farba.
                      Mam już u siebie elementy z Miloteca i o jakość bym się raczej nie przejmował :!: To nie jest cały reling tylko te nakładki wymieniamy z czarnych na srebrne. Jak sprawdzałem u siebie jak to jest montowane to myślę że 5-10 min wystarczy na zmianę



                      CB Harry II ASC + Triflex

                      Pozdrawiam Mirek!!

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez eaglemirek
                        nom ciekawe rozwiazanie, tylko jak mowisz troche ten czarny slupek przeszkadza, zastanawiam sie rowniez jak to jest spasowane.


                        No i to pociagniecie farba po relingach, podejrzewam ze bedzie sie to troche scierac/zdrapywac jak sie np boksa albo bagaznik zamocuje, ory farba to ory farba.
                        Mam już u siebie elementy z Miloteca i o jakość bym się raczej nie przejmował :!: To nie jest cały reling tylko te nakładki wymieniamy z czarnych na srebrne. Jak sprawdzałem u siebie jak to jest montowane to myślę że 5-10 min wystarczy na zmianę
                        czekaj czekaj, czyli co reling ma na sobie juz nakladke plast czarna? LOL, bo nawet nie patrzylem. Wiem ze koncowki sa plastik, ale na calosci tez jest plastik?,
                        7.3LPG/100 ~ 60km/h

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez beatnik
                          bo nawet nie patrzylem.
                          :szeroki_usmiech Sprawdź :diabelski_usmiech



                          CB Harry II ASC + Triflex

                          Pozdrawiam Mirek!!

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez eaglemirek
                            Zamieszczone przez beatnik
                            bo nawet nie patrzylem.
                            :szeroki_usmiech Sprawdź :diabelski_usmiech
                            a taki myk sciagnac pomalowac na chrom, a jak sie znudzi to spowrotem czarny plastik zalozyc, czy to jednorazowa powloka?.
                            pozdro
                            7.3LPG/100 ~ 60km/h

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez eaglemirek
                              nom ciekawe rozwiazanie, tylko jak mowisz troche ten czarny slupek przeszkadza, zastanawiam sie rowniez jak to jest spasowane.


                              No i to pociagniecie farba po relingach, podejrzewam ze bedzie sie to troche scierac/zdrapywac jak sie np boksa albo bagaznik zamocuje, ory farba to ory farba.
                              Mam już u siebie elementy z Miloteca i o jakość bym się raczej nie przejmował :!: To nie jest cały reling tylko te nakładki wymieniamy z czarnych na srebrne. Jak sprawdzałem u siebie jak to jest montowane to myślę że 5-10 min wystarczy na zmianę
                              Mirku, powiedz jak mam czarne relingi od zakupu to te od miloteca sie nakleja na te czarne czy najpierw cos sie demotuje z nich???

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez eaglemirek
                                Mam już u siebie elementy z Miloteca i o jakość bym się raczej nie przejmował :!: To nie jest cały reling tylko te nakładki wymieniamy z czarnych na srebrne. Jak sprawdzałem u siebie jak to jest montowane to myślę że 5-10 min wystarczy na zmianę
                                Jaka cena tych nakładek ? Na polskiej stronie Milotec-a brak jest ceny.
                                Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
                                MOJA FURKA

                                Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

                                Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

                                Komentarz


                                • #17
                                  kaczkalolo, Eidos71, AG AUTO - Chyba



                                  CB Harry II ASC + Triflex

                                  Pozdrawiam Mirek!!

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    tak wiem, ogladalem, cena fajna tylko ty pisales ze cos sciagales wczesniej a w instrukcji nie ma nic o sciaganiu tylko zeby nakleic na to co sie ma....

                                    i wkoncu jak to jest??? sciaga sie wczesniej cos czy nie?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      kaczkalolo, Słuchaj kolego tych nakładek z linku nie miałem osobiście w rękach :!: Ale sprawdzałem na swoich relingach że są nakładki czarne które w bardzo łatwy sposób się zdejmuje i na powrót zakłada więc logicznie rozumując zdejmuje się te czarne i zakłada srebrne a klej może jest po to aby się lepiej trzymały ale to tylko moje domysły :!: Patrząc na zdjęcia raczej nie jest to zakładane na te czarne (ori) bo by było grubiej w stosunku do słupka relingu który pozostaje czarny, no chyba że jest to grubości folii ale chyba nie :!:
                                      Zamieszczone przez kaczkalolo
                                      wkoncu jak to jest??? sciaga sie wczesniej cos czy nie?
                                      Ja tym nie handluję i jak pisałem wcześniej nie miałem w rękach, było pytanie, podałem link (bo kiedyś szukałem takiego moda) i moje przemyślenia na temat montażu - możliwe że błędne :!: Więc wyluzuj i zmień adres zapytania jeśli nie podoba Ci się moja odpowiedź :!:
                                      I po co zadajesz te same pytania jeszcze na prv :?: :!:



                                      CB Harry II ASC + Triflex

                                      Pozdrawiam Mirek!!

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Fajne są te nakładki, ale cena... Poczekam z tym modem na "lepsze czasy" :wink:
                                        Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
                                        MOJA FURKA

                                        Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

                                        Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Chciałbym pomalować klamki i relingi na srebrny kolor. Wiecie może jaki kod ma lakier na oryginalnych alusach OII? Wydaje mi się, że trzeba trzymać się tej nieco szarawej barwy alusów, by klamki i relingi nie wyszły zbyt srebrne. Takie nieco szare srebro na alusach widziałem jeszcze w Seatach.
                                          LA7W coś kołacze mi się po głowie, ale nie wiem czy to dobry strzał.
                                          Nigdy nie jedz żółtego śniegu

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Ja kiedyś w swoim focusie malowałem listwy boczne na srebrny kolor 8)
                                            Najgorsze było odklejanie oraz usuwanie z drzwi pozostałości po kleju...
                                            W lakierni dobrali mi kolor, lakier bezbarwny, podkładzik do plastiku, papier wodny do zmatowienia i benzynka do odtłuszczenia
                                            Jak na domowe warunki (3 warstwy koloru poszły :lol: ) wyszło zajebiście a i nie sądziłem że pomimo różnych obić pod marketami lakier dawał radę i nie odpryskiwał
                                            ...teraz przymierzam się do mojej skodinki tyle że będzie malował kolega w lakierni przy okazji robienia zderzaka
                                            LepSze jUtRo bYłO wCzOraJ...

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Ja kupiłem ory srebrne za 300. Jeden plastik uwalony - cena w serwisie dlugiej zaslepki - 130 zł ... pojechali ostro ... będę lakierował swoje czarne
                                              Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                              Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                              ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                              TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                              Komentarz

                                              POWRÓT NA GÓRĘ
                                              Pracuję...
                                              X