Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] O2 4x4 swap hamulców przód i tył na jakie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] O2 4x4 swap hamulców przód i tył na jakie?

    Panowie jestem winien przeprosiny. Wczoraj "bajka o czasie" mogła być odebrana niewłaściwie. Dlatego przepraszam jeśli kogoś uraziłem. Z posta mogło wynikać, że kieruję ją do kogoś a tak nie było eaglemirek, maksiu, przepraszam za tego posta. to było "ogólnie" ops:

  • #2
    [O2] O2 4x4 swap hamulców przód i tył na jakie?

    Hej,
    wiem że było już kilka podobnych tematów i o ile sprawa z przodem jest dość jasna jedziemy na 312mm gdzie potrzeba wymienić tylko jarzma i tarcze (mam 288mm teraz) - przy okazji byłbym wdzięczny za nr takiego jarzma 312mm jeśli ktoś ma etkę pod ręką... o tyle co do tyłu mam spore wątpliwości.

    W chwili obecnej siedzą tam chyba tarcze 255mm - zrobiłem nawet zdjęcia przy zmianie kół na 16" ale z pośpiechu nie zmierzyłem tarcz ;/







    Nie rozumiem czemu tam jest centymetrowy rant ktoś założył złe klocki czy tak ma być? Przecież to jest marnowanie całkiem sporej siły hamowania...

    No więc teraz pytanie jakie heble wejdą mi w 16'' obręcze z tyłu? byłbym wdzięczny za zdjęcia, numery części lub linki. Czy ma to znaczenie ze to jest 4x4 czy swap robię tak jak w każdej innej O2?

    Komentarz


    • #3
      W 1.9TDI masz 288 ??

      Wchodza w 16" tarcze 312mm.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Maicroft
        W 1.9TDI masz 288 ??

        Wchodza w 16" tarcze 312mm.
        tak 288mm wiem że na przodzie wchodzą 312mm ale z tyłu żeby takie wsadzić to jakich zacisków musiałbym użyć ?

        Komentarz


        • #5
          xman750, ostatnio n/t swapu czegokolwiek do O2 4x4 wie najwięcej misiek^wro. większe zaciski na tył to z gofra r, leon cupra lub s3, ale On to najlepiej pojaśni. btw, długo to Twoje padło stało nie ruszane :?: ruda na cm gruba... :wink:
          Black Pearl, Elegance & RS LOOK
          @ by Tune-up Gdańsk
          TDI VP++ i jeszcze rośnie
          Antek

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Tony065
            xman750, ostatnio n/t swapu czegokolwiek do O2 4x4 wie najwięcej misiek^wro. większe zaciski na tył to z gofra r, leon cupra lub s3, ale On to najlepiej pojaśni. btw, długo to Twoje padło stało nie ruszane :?: ruda na cm gruba... :wink:
            no trochę najpierw pewnie u handlarza potem przyjechałem do domu wytargałem pompę ABS i wysłałem do Polski na regenerację no i stoi bidula i czeka a ja kombinuję co by tu jeszcze... No to teraz misiek^wro będzie miał ze mną prze^%^ane

            Komentarz


            • #7
              xman750, to moze chcesz komplet hampli z RS'a :?: :twisted:
              With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Nexus6
                xman750, to moze chcesz komplet hampli z RS'a :?: :twisted:
                hmmm w sumie na przód potrzebuję tylko same jarzma pod 312mm więc bez sensu pakowac się w cały komplet jeśli chodzi o tył to nie wiem czy z RSa wszystko podejdzie jak trzeba no i jaka tam jest średnica tarcz ?

                Komentarz


                • #9
                  xman750, podejsc podejdzie,bo do RS'a pasują P&P hamulce z S3/R20/Cupry :diabelski_usmiech
                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Nexus6
                    xman750, podejsc podejdzie,bo do RS'a pasują P&P hamulce z S3/R20/Cupry :diabelski_usmiech
                    ok no to pytanie ile byś chciał za same jarzma na przód? oraz ile byś chciał za komplet na tył? i nadal nie wiem jaka średnica tarcz?

                    Komentarz


                    • #11
                      312/286
                      Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                      @ by Tune-up Gdańsk
                      TDI VP++ i jeszcze rośnie
                      Antek

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Tony065
                        312/286
                        noo 286 na tyle brzmi zachęcająco teraz czekam na wycenę a jeszcze żeby się upewnić wejdzie na pewno w 16" felgę ?

                        Komentarz


                        • #13
                          wejdzie na pewno w 16" felgę ?
                          312 mm wchodzi w 16" felgę
                          With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Nexus6
                            wejdzie na pewno w 16" felgę ?
                            312 mm wchodzi w 16" felgę
                            to wiem ale nie wiem czy 286 z tyłu wchodzi bo może zacisk być jakiś fikuśny czy coś jak wchodzi to ok teraz zdradź ceny jak nie chcesz tu to napisz na priv

                            Komentarz


                            • #15
                              chyba nie ma tu takich jaj, jak w OI RS, gdzie zacisk jest bardzo szeroki, bo tarcza 256mm jest wentylowana, ale klocek jest ten sam co w zwykłej tarczy 232mm. swoją drogą jedno z niewielu aut z przed nastu lat z takim hamplem z tyłu.
                              Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                              @ by Tune-up Gdańsk
                              TDI VP++ i jeszcze rośnie
                              Antek

                              Komentarz


                              • #16
                                Pytanie do znawców: czy taki komplet podejdzie do O2 Link ?

                                w sensie czy to są te jarzma które mają być ? bo zaciski i tak mam swoje...

                                Komentarz


                                • #17
                                  xman750, przod jest PnP - bo zawieszenia są takie same.

                                  Co do zacisków na tył i jarzm - mam na sprzedaż czerwone z A3 8P - będą pasować bo są z A3 Quattro. Cena 450 zł z wys.
                                  Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                  Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                  ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                  TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez misiek^wro
                                    xman750, przod jest PnP - bo zawieszenia są takie same.

                                    Co do zacisków na tył i jarzm - mam na sprzedaż czerwone z A3 8P - będą pasować bo są z A3 Quattro. Cena 450 zł z wys.
                                    drogo trochę ;/ czerwony komplet na przód z Golfa GTI można mieć za 300PLN na allegro za tył na pewno nie dam więcej chyba że nie będzie wyjścia. Zdecydowanie przygarnę jarzma na przód pod 312mm jeśli ktoś ma...

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      xman750, na przód szukaj całych zwrotnic np. z paska B6, Superba 2 Kupisz za niewielki hajs
                                      Jak ktoś ma hebel z golfa GTI to się ceni a Pasku i Superbie to pospolity hebel

                                      Pa to
                                      Link
                                      2x65zł
                                      Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez andrzej111
                                        xman750, na przód szukaj całych zwrotnic np. z paska B6, Superba 2 Kupisz za niewielki hajs
                                        Jak ktoś ma hebel z golfa GTI to się ceni a Pasku i Superbie to pospolity hebel
                                        nadal wg mnie graniczy z szaleństwem wymiana całej zawiechy jak potrzebuję dwóch głupich jarzem czy jarzm czy jak się to odmienia Na razie jeżdżę moją starą dobrą O1 więc ciśnienia nie ma jak się trafi coś to kupię, ogłoszenie już dałem allegro przeglądam prędzej czy później coś się trafi w sensownej cenie

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          xman750, Panie kolego, taniej wyjdzie kupić całe zwrotnice i wyjąc z nich to co trzeba niż szukać zacisków prosto z golfa GTI
                                          Nic nie pisałem o przekładaniu zawiechy
                                          To są części, które żadko kto kupuje więc handlarzom nie chce się wystawiać na kilku aukcjach a co dopiero rozbierać.

                                          [ Dodano: Pią 26 Kwi, 13 19:50 ]
                                          zajebałem się w systemie
                                          tamto było na tył, który nie podjedzie
                                          ale przód jesteś w stanie kupić za 150zł
                                          Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Podepnę się pod temat, bo też jestem zainteresowany.

                                            Zamieszczone przez andrzej111
                                            xman750, na przód szukaj całych zwrotnic np. z paska B6, Superba 2 Kupisz za niewielki hajs
                                            Jak ktoś ma hebel z golfa GTI to się ceni a Pasku i Superbie to pospolity hebel
                                            Czy o takie zwrotnice z pozostałymi gratami chodzi?
                                            Link

                                            Link

                                            Ewentualnie takie jarzma:
                                            Link
                                            Piter
                                            tarasik.eu - tarasy i balkony z drewna i kompozytu
                                            KM i Nm dołożył gregor10

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez xman750
                                              drogo trochę ;/ czerwony komplet na przód z Golfa GTI można mieć za 300PLN na allegro za tył na pewno nie dam więcej chyba że nie będzie wyjścia. Zdecydowanie przygarnę jarzma na przód pod 312mm jeśli ktoś ma...
                                              No, ale GTI to nie 4x4.

                                              Ja wiem, że z tego co kiedyś dla kolegi Tippo bodajże patrzyłem w Etce to hebel jest ciut inny.
                                              Kłocić się nie będę, bo moje i tak kupi za jakis czas pewien paweł handlujący hamulkami


                                              A kolega Andrzej111 Ci dobrze radzi z szukaniem przodu ( grupa VAg to takie klocki lego ze sporo gratów jest wymienne ) ... no, ale widocznie wiesz lepiej :?:
                                              Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                              Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                              ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                              TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez misiek^wro
                                                Zamieszczone przez xman750
                                                drogo trochę ;/ czerwony komplet na przód z Golfa GTI można mieć za 300PLN na allegro za tył na pewno nie dam więcej chyba że nie będzie wyjścia. Zdecydowanie przygarnę jarzma na przód pod 312mm jeśli ktoś ma...
                                                No, ale GTI to nie 4x4.

                                                Ja wiem, że z tego co kiedyś dla kolegi Tippo bodajże patrzyłem w Etce to hebel jest ciut inny.
                                                Kłocić się nie będę, bo moje i tak kupi za jakis czas pewien paweł handlujący hamulkami


                                                A kolega Andrzej111 Ci dobrze radzi z szukaniem przodu ( grupa VAg to takie klocki lego ze sporo gratów jest wymienne ) ... no, ale widocznie wiesz lepiej :?:
                                                o GTI pisałem w kontekście przodu który jest identyczny w 4x4 i ośce jeśli chodzi o tył to nie wiem i na razie szukam informacji na 450zł za sam tył nie byłem po prostu przygotowany jak niczego innego nie znajdę to pewnie się i tak do ciebie zwrócę

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  xman750, po co dawac 300 jak za 150 kupisz od Passka - ja się do tego odnosiłem.

                                                  Zestaw naprawczy tłoczków, wymiana i masz git - pozniej mozna od biedy wypolerowac wiertarka i szczota, a na to polozyc lakier.
                                                  Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                                  Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                                  ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                                  TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X