Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Nakładki na progi ze stali nierdzewnej - ostrzegam!!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Nakładki na progi ze stali nierdzewnej - ostrzegam!!!

    orzel720, Bo pomiary to się robi przed powodzią a nie w trakcie :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech
    Orły to fruwają a nie łażą po wałach :diabelski_usmiech

  • #2
    [O2FL] Nakładki na progi ze stali nierdzewnej - ostrzegam!!!

    Witam

    Praktycznie zaraz po kupnie mojej OIIFL w 2009 zdecydowałem się zabezpieczyć progi (założyć nakładki), aby lakier nie rysował się.
    Nie kupiłem oryginałów z ASO, tylko wziąłem osłony wykonane z nierdzewki (wygięte i z grawerem). Kupowałem na allegro - producent nieznany (nie mam już kopii aukcji)
    tu przykład
    allegro

    Montaż był standardowy - od spodu nakładek była taśma dwustronnie klejąca, miękka - grubość ok 0,8mm.
    Od samego początku były problemy - brud "wciskał" się pod listwy

    W długi weekend, po myciu autka dokładnie go obejrzałem i na progach na lakierze zauważyłem odpryski (pod krawędziami nakładek). Postanowiłem odlepić jedną z nakładek i co zobaczyłem to koszmar :evil:
    Praktycznie wzdłuż wszystkich krawędzi nakładki na lakierze powyskakiwały purchle. W jednym miejscu (mało widocznym bez zdjęcia nakładek) była ruda :cry: Prawdopodobnie piasek, który właził pod nakładki spowodował przetarcia lakieru.
    Zerwałem wszystkie nakładki (pogięły się i są do wyrzucenia), zeskrobałem purchle i zabezpieczyłem Brunox-epoxy.
    Wszystkie progi mam w czarne łatki (efekt działania brunox-u)
    Nakładki z nierdzewki ładnie wyglądały, ale narobiły więcej szkód niż pożytku.
    Jak już uporam się z purchlami (szpachla + malowanie aerografem) to tylko nakleję na to folię przeźroczystą - ŻADNYCH NAKŁADEK NA PROGI!!!!!

    Komentarz


    • #3
      Też myślałem o takich nakładkach, ale teraz widzę, że albo oryginały, albo nic nie kleić.
      Jako że moja O2 jest w kolorze czarnym zastanawiam się jeszcze nad naklejeniem czarnej termokurczliwej folii takiej jak na słupki drzwi.

      Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
      Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
      Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

      Komentarz


      • #4
        kowaltom99, ja kupiłem oryginały czarno-srebrne. Żadnych problemów. Montaż w ASO wiec w razie czego gwarancja na lakier i blachę jeszcze jest.
        Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

        Komentarz


        • #5
          Nie chwalę się, ale kupiłem szkodnika już z nakładkami i widzę, że oryg. i nie ma problemu. Sprawdza się znowu, że jak podróba to niekoniecznie bardzo wierna oryg. a szkoda, bo dużo różnych zamienników jest ok.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X