Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana skrzyni 5b na 6b

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana skrzyni 5b na 6b

    Jak będzie czas to jeszcze się pobawię w temp. barwową światła na fotach, tu jest za zimna barwa :P

  • #2
    Wymiana skrzyni 5b na 6b

    Witam.
    Tak jak w temacie interesuje mnie wymiana skrzyni z 5b na 6b.
    Posiadam O II FL BXE z skrzynią 5b JCR.

    Wiem, że w Touranie w silnikach BXE były montowane skrzynie 6b. Czy wystarczy że kupie skrzynię z VW 6b przełożę i będzie chodzić?
    Może ktoś z was już robił taką zamianę?, proszę o jakieś wskazówki.

    Pozdrawiam

    P.S.
    Jeśli jest już taki temat to proszę mnie przekierować, osobiście szukałem i nie znalazłem.

    [ Dodano: Sob 08 Lut, 14 12:45 ]
    Z tego co jeszcze zauważyłem to:

    Skoda Octavia II FL BXE ---> 5 biegów JCR skrzynia
    VW Touran BXE ---> 6 biegów GVV skrzynia

    Czy moje poszukiwania jest poprawne? czy mocowanie JCR jest takie samo jak GVV?
    Mateusz

    Komentarz


    • #3
      cześć,

      Podłącze się do pytania kolegi.
      Posiadam Skode Octavię II z 2009 roku 1.9 TDI w oryginale posiadała 105KM, aktualnie jest dłubnieta na 150 KM.
      W standardzie znajduje sie tam 5 biegowa skrzynia, chciałbym wymienić ją na 6 biegową.
      Czy coś takiego jest możliwe, bez większych nakładów finansowych, poza zakupem skrzyni oczywiście?

      Komentarz


      • #4
        Witam
        To i ja podepnę się pod temat. 1.6 MPI BSE benzynka. Na trasie brakuje 6 biegu. Czy jest możliwość zamiany skrzyni jak tak to na jaką?

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Hubert.t
          cześć,

          Podłącze się do pytania kolegi.
          Posiadam Skode Octavię II z 2009 roku 1.9 TDI w oryginale posiadała 105KM, aktualnie jest dłubnieta na 150 KM.
          W standardzie znajduje sie tam 5 biegowa skrzynia, chciałbym wymienić ją na 6 biegową.
          Czy coś takiego jest możliwe, bez większych nakładów finansowych, poza zakupem skrzyni oczywiście?
          Nie ma sensu zmieniać na 6 biegową skrzynię z tourana czy też golfa 1.9 TDI PD a dlaczego?Przejedźcie sie takim autem i zobaczcie przy 100 na godzinę na 6 biegu ile ma obrotów jest to bodaj 2000 obr./min.potem zobaczcie u was na 5 biegu i co?jest tak samo tyle że na 5-tce.Skrzynie te są po prostu gęściej zestopniowane nic więcej.Przerabiałem temat bo chciałem 6 gangów do swojego paska wrzucić,mam silnik bkc ++,jedyne wyjscie adaptacja skrzynki z 2.0 TDI wtedy mamy przy 100 km/h 1800 obr/min.i jest fajnie,v-max autka podskoczy do prawie 240........
          Oddam za grosze nowe klamki wewnętrzne do O2 FL

          Komentarz


          • #6
            No to bez sensu zupełnie. Za największą wadę O2 BXE uważam, od samego początku aż po dziś, po 5.5 roku jej eksploatacji, właśnie brak 6. biegu. Brakuje go dramatycznie, nie zliczę ile to razy wciskałem sprzęgło, sięgałem do lewarka i... dupa, to już ostatni bieg, następnego nie ma! Inna sprawa, że niejedną taką akcję zaliczyłem również w aucie z sześciobiegową skrzynią, jadąc już na szóstce :lol: No ale w Skodzie nieporównywalnie więcej razy.
            Wg mnie idealnie byłoby, gdyby do istniejących przełożeń po prostu dodać 6. bieg, niczego nie zagęszczając, bo i po co skracać i tak dość krótkie przełożenia. Ale cóż. Nie ma i nie będzie!

            M.
            666 4U

            Komentarz


            • #7
              @beaviso, dokładnie, wiem o czym mówisz :/ Ta szóstka na autostradzie...

              @marcinvw78, jednak dla benzynek widać różnice w przełożeniu pomiędzy 5 i 6 biegiem. Niestety nie znalazłem przełożeń dla TDI.

              Ma może ktoś taką tabelkę?

              No i wyjaśnijmy w końcu do końca, wystarczy przełożyć skrzynię czy trzeba jeszcze coś?

              pozdr
              Taka podpisa to ważna sprawa jest

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez skoda_gadac
                @beaviso, dokładnie, wiem o czym mówisz :/ Ta szóstka na autostradzie...

                @marcinvw78, jednak dla benzynek widać różnice w przełożeniu pomiędzy 5 i 6 biegiem. Niestety nie znalazłem przełożeń dla TDI.

                Ma może ktoś taką tabelkę?

                No i wyjaśnijmy w końcu do końca, wystarczy przełożyć skrzynię czy trzeba jeszcze coś?

                pozdr
                Trzeba i to bardzo MOCY!!1.6 BFQ,BSE,BSF to przestarzały motor który w VW działa od lat 90 i zrobił już swoje.Porażką jest pakować to nadal do skód oct2fl.Robię w ASO skody,ustawiam mapy gazowe na autostradzie i dobry wiatr robi problemy w uzyskaniu v max octawką.Nie oszukujmy się 75 KW i 150 NM to mało na dodatkowy 6 bieg.1.4TSI ma 90 KW i na 6 biegu gna jak szalona ponad 210km/h bez problemu.Co do TDI 77kw BLS,BKC,BXE,maglowałem temat i szóstki z 1.9 tdi mają ten sam vmax co piatki,po prostu więcej Link zdanie i rada:w 1.6 MPI nic nie ruszać a w dłubniętym TDI można się pokusić na skrzynkę 6b.z motoru 2 litrowego.pozdro.
                Oddam za grosze nowe klamki wewnętrzne do O2 FL

                Komentarz


                • #9
                  Trzeba zapodac dluga 5ke i tyle
                  pozdrawiam

                  Diagnostyka i tuning
                  hybrydowe wtryski i turbiny
                  programy na ulice jak i do sportu

                  Serwis mechaniczny aut koncernu VAG
                  www.tune-up.pl

                  HAMOWNIA PODWOZIOWA - POMIARY MOCY GDANSK

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez rob555
                    Trzeba zapodac dluga 5ke i tyle
                    Ale jak :?: :Bojesie: :shock:
                    Octavia II FL 1,9 TDI 2009 r.
                    Toyota Auris II TS Hybrid 2016r.

                    Komentarz


                    • #11
                      Żeby w 1.9 było dłuzsze przełożenie to trzeba wrzucić skrzynię od Bluemotion np KWD. 3000obr i 170km/h
                      lub od 2.0 tdi BMM KDM 3000obr -160km/h
                      Moje projekty car detailingowe
                      VW Touran 2.O TDI
                      BMW X6 35d
                      więcej na PW

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Muti
                        Żeby w 1.9 było dłuzsze przełożenie to trzeba wrzucić skrzynię od Bluemotion np KWD. 3000obr i 170km/h
                        lub od 2.0 tdi BMM KDM 3000obr -160km/h
                        A mógłbyś kolego opisać szerzej swoją myśl?
                        Mateusz

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X