Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Alufelgi w stylu retro do O3 kobmi

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Alufelgi w stylu retro do O3 kobmi

    Mam problem z gubieniem oleju. Nie widzę żeby samochód nadmiernie kopcił - ale ostatnio na 10000 km dolewałem dwa razy po 1 litr oleju w odstępach ok 5 tys km. Mój silnik to 1.9 tdi 110 km 270 000. Samochodem jeżdżę 7 lat. Wcześniej nie było widać ubytków oleju. Wymieniałem regularnie co 10000 km.

    Nagrałem film jak wygląda mój silnik ostatnio. Ściągnąłem osłonę i stan jest niestety taki:
    1.
    [youtube] [/youtube]
    https://www.youtube.com/watch?v=hB5bS8VQ6jE
    2.
    [youtube] [/youtube]
    https://www.youtube.com/watch?v=556_jfl0UEM
    3.
    [youtube] [/youtube]
    https://www.youtube.com/watch?v=yL_pPFpa6Uc
    Od strony kolektora wydechowego, zaworu EGR i chłodnicy oleju widać wycieki. Jakieś sugestie. Nadmienię że w ostatnich dniach mam coraz częstsze wchodzenie w tryb serwisowy turbiny.

    Dziękuję za sugestię - przymierzałem się do wymiany rozrządu bo przejechałem już 100 000 km - więc może od razu jakoś bym zaradził z tym olejem.

  • #2
    Alufelgi w stylu retro do O3 kobmi

    Witam
    Szukam alufelg do O3 Kombi Elegance w stylu retro, coś takiego jak w załączonej aukcji. Czy ma może ktoś z Was takie do sprzedania?

    Link

    Czy one będą pasowały do tego modelu samochodu. Felgi z przeznaczeniem do opon zimowych.
    www.kawapelnaslonca.pl

    Komentarz


    • #3
      trasat23, po pierwsze szukaj 5x112

      a jak szukasz czegoś budżetowego to spokojnie coś znajdziesz z o2/o2fl


      oem parametry w o3

      16x6,5 et46 opona 205/55/16

      btw
      crateris o2fl

      Link
      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez LUKI
        trasat23, po pierwsze szukaj 5x112

        a jak szukasz czegoś budżetowego to spokojnie coś znajdziesz z o2/o2fl


        oem parametry w o3

        16x6,5 et46 opona 205/55/16
        Najbardziej zależy mi właśnie na tym wzorze Kurcze te z Twojego linka mi jakoś nie podchodzą.
        www.kawapelnaslonca.pl

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez trasat23
          Czy one będą pasowały do tego modelu samochodu.
          Tak jak napisał kolega LUKI szukaj 5x112, bo te z linku nijak pasowały nie będą. Ja mam na zimę postawioną na takim retro (O3 Elegance HB/liftback/sedan jak kto woli):
          Link
          Oczywiście według instrukcji minimum od 1,4TSI wzwyż to 16 cali.
          A tak w ogóle to co ja robię w części dotyczącej O2 :?:
          O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

          Komentarz


          • #6
            trasat23, felgi z twojego linku chcesz wsadzić do O3? Broń Cię Boże :wink:
            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

            Komentarz


            • #7
              To felgi do O1, mam takie.
              Te felgi dla Skody produkował Ronal, może maja w katalogu coś podobnego, z odpowiednim rozstawem otworów na śruby.


              ...Moje po renowacji:

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez kylo76
                Zamieszczone przez trasat23
                Czy one będą pasowały do tego modelu samochodu.
                Tak jak napisał kolega LUKI szukaj 5x112, bo te z linku nijak pasowały nie będą. Ja mam na zimę postawioną na takim retro (O3 Elegance HB/liftback/sedan jak kto woli):
                Link
                Oczywiście według instrukcji minimum od 1,4TSI wzwyż to 16 cali.
                A tak w ogóle to co ja robię w części dotyczącej O2 :?:

                Podeślij jakieś zdjęcia Twojego furaka z tymi felgami. Te ele z linka to 15stki i takie weszły na O3?

                [ Dodano: Wto 18 Mar, 14 23:01 ]
                Zamieszczone przez Voit
                To felgi do O1, mam takie.
                Te felgi dla Skody produkował Ronal, może maja w katalogu coś podobnego, z odpowiednim rozstawem otworów na śruby.


                ...Moje po renowacji:
                Obrazek

                Przepiękne No brak słów. Cudne.
                www.kawapelnaslonca.pl

                Komentarz


                • #9
                  Dzięki, mi też się podobają.
                  :wink:
                  ...Sportowe felgi w stylu OZ Racing jakoś mi nie pasują do charakteru tego samochodu.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez trasat23
                    Te ele z linka to 15stki i takie weszły na O3?
                    A czego miały nie wejść? Rozstaw śrub się zgadza 5x112, a że 15 cali? Dla O3 1,2TSI i 1,6TDI to rozmiar podstawowy. Ja na nich mam zimówki Nokian WRD3 195/65. Zdjęcie wrzucę przy okazji.
                    O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                    Komentarz


                    • #11
                      NIE!!!!!!

                      Z tego co pamiętam to felgi z O1 wersja RIDER....

                      ZŁO.... nie rób tego :|
                      Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                      VW Jetta 1.2 TSI

                      Komentarz


                      • #12
                        Najpiękniejsze felgi w historii trzech generacji Octavii. Po dziś dzień oglądam się za "jedynkami" na tym felunku.

                        M.
                        666 4U

                        Komentarz


                        • #13
                          Trochę brudna ops:
                          Załączone pliki
                          O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                          Komentarz


                          • #14
                            super
                            kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                            SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                            Komentarz


                            • #15
                              i Jeszcze jedno zdjęcie, coś mi nie chce wrzucić 2 fotek do jednego postu. Pancerne felgi Audi z dekielkami (silikon) kupionymi od Ukraińca (ostatnio nie miał skodowskich).
                              Załączone pliki
                              O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                              Komentarz


                              • #16
                                Re: Alufelgi w stylu retro do O3 kobmi

                                Zamieszczone przez trasat23
                                Witam
                                Szukam alufelg do O3 Kombi Elegance w stylu retro, coś takiego jak w załączonej aukcji. Czy ma może ktoś z Was takie do sprzedania?

                                Link

                                Czy one będą pasowały do tego modelu samochodu. Felgi z przeznaczeniem do opon zimowych.
                                Tylko co Cie napadło, ciężko dopasować taki styl do jeszcze świeżej O3, jak już musi tak być to właśnie taki styl /z linku/lub Voit, te od Kylo76 są zbyt "pancerne" , i to delikate określenie aby nie obrazić właściciela :P ,
                                kupiłeś nowy samochód i nie nadaję się pod styl retro.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Re: Alufelgi w stylu retro do O3 kobmi

                                  Zamieszczone przez bishop
                                  kupiłeś nowy samochód i nie nadaję się pod styl retro.

                                  Udowodnię, że się nadaje :diabelski_usmiech
                                  Co do kolegi kylo76 to faktycznie w takim przypadku trzeba mieć odwagę. Ale już wcześniejsza fela jest wspaniała.
                                  www.kawapelnaslonca.pl

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez bishop
                                    i to delikate określenie aby nie obrazić właściciela
                                    Obrażalski nie jestem, są "pancerne" i to bardzo. Świadomy wybór na zimę, wolałem to niż "no name" stalówki, albo ładne alu kupione nie wiadomo od kogo. Te wziąłem od leszkamw za przyzwoite pieniądze.
                                    Jak mnie najdzie to po zajeżdżeniu tego kompletu opon zmienię opony razem z felgami.
                                    O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      kylo76, :roll:
                                      Zamieszczone przez kylo76
                                      Te wziąłem od leszkamw za przyzwoite pieniądze.
                                      a innych nie miał?
                                      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez piotrek_os
                                        a innych nie miał?
                                        Nie w rozmiarze 15 cali. Zleżcie ze mnie i moich felg. Owszem nie są strojne, wypasione, bajeranckie, sportowe, delikatne jak tchnienie porannej bryzy itd., wybór był świadomy. Dla mnie są wystarczające na zimę. Jak siedzę w samochodzie to ich nie widzę, podobnie jak paska ledów z przodu, ledowych świateł z tyłu itd.
                                        O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez kylo76
                                          Zamieszczone przez piotrek_os
                                          a innych nie miał?
                                          Nie w rozmiarze 15 cali. Zleżcie ze mnie i moich felg. Owszem nie są strojne, wypasione, bajeranckie, sportowe, delikatne jak tchnienie porannej bryzy itd., wybór był świadomy. Dla mnie są wystarczające na zimę. Jak siedzę w samochodzie to ich nie widzę, podobnie jak paska ledów z przodu, ledowych świateł z tyłu itd.

                                          www.kawapelnaslonca.pl

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            :lol:
                                            Zamieszczone przez LUKI
                                            super
                                            :lol: :lol: :lol: Łobuziak. :P

                                            Też mi się podobają. Najładniejsza trójka na forum.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez hotrain
                                              :lol:
                                              Zamieszczone przez LUKI
                                              super
                                              :lol: :lol: :lol: Łobuziak. :P

                                              Też mi się podobają. Najładniejsza trójka na forum.
                                              Bardzo dobrze pasują i przy tym zasłaniają bębnowe hamulce na obu osiach.

                                              M.
                                              666 4U

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                na cholerę kolejny temat o felgach ? ? ? ? ?

                                                Forum - Octavia Club Polska
                                                "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X