Turbo gwizda, wzrosło spalanie po chipie TTC Kraków

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • rob555
    Rider
    • 2006
    • 748

    #26
    Zamieszczone przez przemo78
    a dwa mówią by DSG lepiej nie hamować.
    A to troche bajanie.... DSG to skrzynia manualna ze sterowaniem elektromechanicznym ze tak powiem. Do zwykłego automatu ma sie jak swinia do pociagu 8)

    A Daniel zawsze robil BARDZO dobre softy wiec problem lezy w mechanice turbiny. Otoz wirnik wydechowy jest za maly nawet na seryjny przepływ spalin a coz dopiero po chipsie. Siły ktore działają na ten wirnik sa tak duze ze wyszczerbiają delikatnie koniuszki lopatek wirnika. 90% BKD ktore rozbieram (np do czyszczenia geometrii) ma własnie lekko przyhaczony wirnik wydechowy. Kiedyś myśleliśmy ze to problem z resztkami syfu z EGR ale problem występował nawet w autach z idealnie czystym dolotem.

    Z drugiej strony łatwo sobie wyobrazić dlaczego tak sie dzieje. Turbo z BKD wydajnościowo i wymiarowo jest zbliżone do ASZ (130KM) a ma do obsłużenia przepływ z głowicy która ma 2x wiecej zaworów niz ASZ a silnik ma ciut większa pojemność....
    pozdrawiam

    Diagnostyka i tuning
    hybrydowe wtryski i turbiny
    programy na ulice jak i do sportu

    Serwis mechaniczny aut koncernu VAG
    www.tune-up.pl

    HAMOWNIA PODWOZIOWA - POMIARY MOCY GDANSK

    Komentarz

    • Maicroft
      Moderator
      S_OCP MemberModeratorr
      • 2004
      • 25757
      • Audi

      #27
      DSG trybie manualnym przy wcisnieciu gazu nawet z 1200obr/min nie zredukuje biegu, wiec mozna normalnie shamowac takie auto.
      Spritmonitor.de

      Komentarz

      • todominik
        Classic
        • 2014
        • 30

        #28
        Zamieszczone przez przemo78
        Czy mógłby kotoś kto ma DSG sprawdzić co komp pokazuje jadąc biegiem nr 1?
        Mam 1.9 TDI i DSG bez wirusa - jeszcze - i na 1 biegu spalanie chwilowe widziałem nawet cyfry 74L/100km i tu nie mówię o pedale gazu w podłodze tylko o normalnym ruszaniu. A czasem przy naprawdę podobnym ruszaniu zobaczę 20L/100km. Więc się tym w ogóle nie przejmuje bo spalanie średnie wychodzi ok. Jedyne co zauważyłem to że mój komputer zaniża spalanie o równe 0,4L/100km. Sprawdzane 4 razy przy tankowaniu do pełna na tej samej stacji przy tym samym dystrybutorze.

        Komentarz

        Pracuję...