Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dołożenie elektrycznie składanych lusterek

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dołożenie elektrycznie składanych lusterek

    Witajcie,
    Muszę koniecznie dołożyć elektryczne składanie lusterek do mojej O3 kombi (przemeblowanie w garażu i zrobiło się wąsko). Nie widziałem podobnego tematu (może źle szukałem) ale mam kilka pytań, może znajdzie się osoba, która to już wykonała i podzieli się swoim doświadczeniem.

    Z tego co zdążyłem się dowiedzieć, będę potrzebował:
    Lusterka 9 PIN, moduły drzwiowe w wersjii HIGH, nowy przełącznik regulacji lusterek z pozycją składania. No i pytania, które się pojawiają:
    1. Czy potrzebuję coś jeszcze?
    2. Czy trzeba ciągnąć dodatkową wiązkę, czy wszystko jest gotowe i wystarczy P&P i VCDS?
    3. Rozumiem, że wystarczy iż kupię gołe stelaże lusterek 9 pin, szkło i obudowę mogę wziąć ze swoich obecnych luster?
    4. Co trzeba zrobić, żeby dodatkowo mieć podświetlanie w lusterkach? Jak już będzie to fajnie żeby działało.

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez PRE2ES; 48985.

  • #2
    zapraszam na pw mam taki komplet do sprzedania. stelaż lusterek + moduły do drzwi. zakładasz kodujesz i po sprawie

    Komentarz


    • #3
      Kolego wysłałem pw wczoraj. Nie ukrywam że zależy mi na czasie.

      Komentarz


      • #4
        Podpinam się pod temat. Też bym zakupił taki komplet.
        Skoda OCTAVIA III kombi 2.0 TDI 150 KM
        Stage 1
        191 KM 446 NM

        Komentarz


        • #5
          Panowie, kupiłem lusterka, moduły w wersji 593E oraz 592E, przełącznik. Wszystko zamontowane i po przełączniu w pozycję zamykania lewe lusterko się składa, prawe nie drgnie, jest też problem z rozłożeniem, ogólnie działa jak chce. Regulacja lusterek ok, podświetlanie również. VCDSem nic nie robiłem. Proszę o pomoc, co dalej. Jak mam dodać lusterka za pomocą komputera tak żeby działały normalnie.
          Jeszcze jedno pytanie, w przełączniki od regulacji lusterek jest 6 pinów, natomiast w wiążące jest 4 przewody. Może tutaj tkwi problem?!?
          Ostatnio edytowany przez PRE2ES; 48985.

          Komentarz


          • #6
            Moduły z jakiego auta grupy VAG kupiłeś?Od Skody?Przełącznik to raczej nie problem.Jak dokładałem do mojej Octavii pamiętam było podobnie z kablami,a dokładałem wersję z fotochromami.Moduły od innego VAG-a powinno się przeprogramować na najwyższy możliwy soft do nich od Skody i dograć parametryzację na Octavię i następnie zakodować lusterka zależnie jakie opcję mają.

            Komentarz


            • #7
              Przełącznik kupiłem razem z modułami, niby z Octavi III. A gdzie i w jaki sposób można je zaprogramować?
              Jedyne co, to moduły są od Octavii III FL, a moja jest przed FL prod. grudzień 2015.
              Ostatnio edytowany przez PRE2ES; 48985.

              Komentarz


              • #8
                Problem rozwiązany.
                Prawy stelaż był uszkodzony i dlatego wszystko glupiało.
                Całość jest P&P, programowanie VCDS i działa jak trzeba.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez PRE2ES Zobacz wpis
                  Problem rozwiązany.
                  Prawy stelaż był uszkodzony i dlatego wszystko glupiało.
                  Całość jest P&P, programowanie VCDS i działa jak trzeba.
                  Jeśli to nie tajemnica to jakie koszty tej zabawy???

                  Komentarz


                  • #10
                    Ze wszystkim zamknąłem się w 380 zł.

                    Komentarz


                    • #11
                      Z tego co się zorientowałem O3 ma 6 rodzajów lusterek, po 3 w zależności od tego czy listwy ozdobne są czarne (PR-4ZE, 4ZD), czy chromowane (PR-4ZG).Dla listew czarnych numery katalogowe są następujące:
                      strona lewa: 5E1857507N (elektrycznie ustawiane i podgrzewane), 5E1857507P (elektrycznie składane, ustawiane i podgrzewane) i 5E1857507AB (automatycznie przyciemniane, elektrycznie składane, ustawiane i podgrzewane)
                      strona prawa odpowiednio 5E1857508N, 5E1857508P i 5E1857508AB.
                      Domyślam się, że to z końcówką N na 6 pinów, z końcówką P 9 pinów. A czy ktoś może wie ile pinów ma lusterko z końcówką AB?
                      Specjalizacja grupa VW i Opel, inne też
                      Pozdrawiam

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez PRE2ES Zobacz wpis
                        Ze wszystkim zamknąłem się w 380 zł.
                        Kurde wchodzę w temat.Zaczynam szukać.Jakby ktoś miał taki zestaw to chętnie zakupię.

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja też
                          Specjalizacja grupa VW i Opel, inne też
                          Pozdrawiam

                          Komentarz


                          • #14
                            Pytanie do tych co mają O3 przedlifta i składane lusterka. Potrzebne mi numery sterowników.
                            Skoda OCTAVIA III kombi 2.0 TDI 150 KM
                            Stage 1
                            191 KM 446 NM

                            Komentarz


                            • #15
                              Adres 42: Elektr.drzwi kier. (J386) Plik etykiet: 5QX-959-X93-42.clb
                              Oznaczenie elementu SW: 5Q4 959 593 B HW: 5Q4 959 593 B
                              Komponent: TSG FS 009 0014
                              Numer seryjny: 0000108654183
                              Kodowanie: 00150120D000040000001100
                              Kod serwisu: WSC 73430 790 00104
                              Zbiór danych ASAM: EV_DCUDriveSideEWMAXCONT 006001
                              ROD: EV_DCUDriveSideEWMAXCONT.rod
                              VCID: 4486748CCF9BDE618D-8010

                              Sterownik tylnych drzwi po stronie kierowcy:
                              Podsystem 1 - Oznaczenie elementu SW: 5Q0 959 811 A HW: 5Q0 959 811 A Plik etykiet: 5QX-959-81X-V1.CLB
                              Komponent: FOND_FHSG_DRV 005 0005
                              Numer seryjny: 00000000000003116661
                              Kodowanie: 010200

                              Nie znaleziono b³êdów.


                              Adres 52: Elektr.drzwi pas. (J387) Plik etykiet: 5QX-959-X92-52.clb
                              Oznaczenie elementu SW: 5Q4 959 592 B HW: 5Q4 959 592 B
                              Komponent: TSG BFS 009 0014
                              Numer seryjny: 0000108807023
                              Kodowanie: 00150120DC00040000001100
                              Kod serwisu: WSC 73430 790 00125
                              Zbiór danych ASAM: EV_DCUPasseSideWEMAXCONT 006001
                              ROD: B/D
                              VCID: 43847790CA95D959B4-8016

                              Podsystem 1 - Oznaczenie elementu SW: 5Q0 959 812 A HW: 5Q0 959 812 A Plik etykiet: 5QX-959-81X-V1.CLB
                              Komponent: FOND_FHSG_PSG 005 0005
                              Numer seryjny: 00000000000003132422
                              Kodowanie: 190200

                              Brak danych ASAM dla: "EV_DCUPasseSideWEMAXCONT" (SK37)
                              Nie znaleziono b³êdów.
                              Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

                              Komentarz


                              • #16
                                Witam. To jest mój pierwszy post na tym forum. Powoli zaczynam kompletować wszystkie graty potrzebne do montażu lusterek 9 pin. Mam już moduł 5Q4959592E z O3 i lusterka 9pin o symbolach 5E1857407BM i 5E1857408BM. Szukam jeszcze modułu 5Q4959593E i przełącznika lusterek z funkcją składania. W związku z tym miałbym prośbę czy byłby ktoś w stanie pomóc mi z kodowaniem w VCDS Podać mi co gdzie pozmieniać żeby zakodować te składane i podświetlane lusterka? Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Witam,

                                  Panowie ma ktoś cały zestaw do sprzedania. Nie za miliony monet......

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Paulus68 Zobacz wpis
                                    Witam,

                                    Panowie ma ktoś cały zestaw do sprzedania. Nie za miliony monet......
                                    Tutaj słabo z ofertami na forum

                                    Popatrz na FB- OCP Giełda albo alledrogo ci tylko pozostaje
                                    OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
                                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


                                    T: 500286848

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Mam do kupienia lusterka 11 pinowe w dobrej cenie i super stanie. Ale nie zależy mi na ściemnianiu tylko na elektrycznym składaniu.


                                      Czy jeżeli je zamontuję + sterowniki w wersji HIGH to składanie lusterek będzie działać jeśli nie mam lusterka w środku ściemnianego i nie dołożę żadnego kabelka?


                                      Teraz mam tylko podgrzewane 6 pinowe.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Do kompletu będzie jeszcze potrzebny przełączniki lusterek bo do składanych jest inny i kodowanie .
                                        Pomocny film :

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Cześć.
                                          Jestem po wymianie lusterek na elektrycznie składane z podświetleniem + fotochromatyczne.
                                          Jeśli ktoś by chciał, zapraszam do relacji wideo i opisu:

                                          Zmiana wewnętrznego lusterka na bezramkowe fotochromatyczne i dołożenie wiązek do lusterek zewnętrznych -
                                          Wymiana lusterek zewnętrznych (wraz z rozebraniem i przełożeniem części), wymiana i kodowanie sterowników, zmiana przełącznika lusterek -

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Panowie potrzebuję parametry do sterowników 593E i 592E do Octavii III. Posiadam sterowniki lecz chyba nie są z octavii, lusterka składają się na przemian. Poratuje ktoś sprawdzonymi parametrami do octavii III.

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X