Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Halogeny wraz ze światłami mijania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Halogeny wraz ze światłami mijania

    Witam,

    kupiłem kilka dni temu O3 (2016) i dziś dopiero zauważyłem, że mam pewien problem, którego wcześniej nie zauważyłem
    Mianowicie nie wiem czemu ale wraz ze światłami mijania odpalają mi się halogeny - i nie jest to kwestia włącznika świateł.

    Z tego co zdążyłem się dowiedzieć od gościa od którego kupowałem auto, robił jakiś czas temu jakieś zmiany - adaptacje w VCDS'ie i może być tak, że to jest pokłosie tych działań.
    Z jego zeznań wynika że zmieniał:
    - Coming Leaving Home - Halogeny i tylne postojowe
    - Doświetlanie zakrętów - ale tu mu cos nie działało - może być tu problem z jakimś nieumiejętnym kodowaniem?
    - programowanie oświetlenia tablicy rejestracyjnej LED
    - lusterko obniżone przy wstecznym

    Więcej nie wiem

    Czy ktoś z szanownego grona forumowiczów byłby w stanie podpowiedzieć jakie adaptacje/kodowania mogę sprawdzić żeby wyłączyć świecące się halogeny przy światłach mijania?
    Obecnie jazda w takiej konfiguracji nie dość że nie dozwolona to i mało przyjemna dla współuczestników ruchu.


    Z góry wielkie dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowany przez MmisiekM; 9991841.

  • #2
    Potrzeba zdjęcia adaptacji tych lamp przeciwmgielnych jakie aktualnie posiadasz żeby zobaczyć co jest namieszane.
    Posiadasz VCDS?

    Wieczorem sprawdzę u siebie jak mam ustawione.
    Aktualnie mam zrobione doświetlanie zakrętów, CH i LH, przeciwmgielne odpalają się razem z światłami"długimi" i chyba jeszcze mam doświetlanie przy manewrach parkowania ale nie jestem teraz pewien na 100% tego ostatniego.
    Ostatnio edytowany przez paszczak1991; 51705.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez paszczak1991 Zobacz wpis
      Potrzeba zdjęcia adaptacji tych lamp przeciwmgielnych jaki aktualnie posiadasz żeby zobaczyć co jest namieszane.
      Posiadasz VCDS?
      Tak VCDS posiadam i wstępnie przejrzałem kodowania tych funkcjonalności w które auto było doposażane i według opisów z forum/youtube/stemei.de ale nic niepokojacego nie znalazłem.

      Jestem raczej świeży w te klocki ale co nieco ogarniam, więc mogłem przeoczyć coś.

      Czego konkretnie screeny wrzucić? Sterownik 09 kodowanie czy adaptacje LEUCHTE 12NL i 13 NL ? Screeny czy da sie jakoś inaczej wyeksportować to z VCDS'a?

      Dzięki

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez MmisiekM Zobacz wpis

        Tak VCDS posiadam i wstępnie przejrzałem kodowania tych funkcjonalności w które auto było doposażane i według opisów z forum/youtube/stemei.de ale nic niepokojacego nie znalazłem.

        Jestem raczej świeży w te klocki ale co nieco ogarniam, więc mogłem przeoczyć coś.

        Czego konkretnie screeny wrzucić? Sterownik 09 kodowanie czy adaptacje LEUCHTE 12NL i 13 NL ? Screeny czy da sie jakoś inaczej wyeksportować to z VCDS'a?

        Dzięki

        Dobra mam foty zrobione od siebie, ja mam czujnik deszczu/zmierzchu/wilgotności dołożony nie wiem jak w twoim aucie. Ale pierwszym krokiem będzie ustawienie wszystkiego tak jak na tych filmach + to co mam na zdjęciach w galerii. Stronka pozwala tylko dodać 5 załączników dlatego wrzuciłem na zewnętrzne źródło. Rób zdjęcia sobie tego co masz przed zmianą, zawsze dobrze mieć zapas.

        Przy takim ustawieniu światła przeciwmgielne świecą razem ze światłami długimi oraz mrugają razem z nimi + jest doświetlanie zakrętów. Nie jestem pewien tylko tego doświetlania przeciwmgielnymi jak mam włączony wsteczny bieg. Nie powinny świecić razem ze światłami do jazdy dziennej.

        CH/LH:


        Doświetlanie zakrętów:


        Link do galerii: Galeria zdjęć aukcji Allegro - aaa Galerie Allegro.pl
        Ostatnio edytowany przez paszczak1991; 51705.

        Komentarz


        • #5
          Dzięki

          Znalazłem przyczynę.

          Problem był w ustawieniu Leuchte12NL-Lichtfunktion C 12 i Leuchte13NL-Lichtfunktion C 12

          Były ustawione na „Oświetlenie wnętrza” zmieniłem na None i jest rewelacja.

          W międzyczasie sprawdziłem i ja nie mam czujnika zmierzchowego wiec może w tym problem ze ktoś ustawił jak by on był ?

          P.s. Czy wiesz może czy da się z VCDS wyeksportować wszystkie adaptacje jakie były zrobione poza fabrycznymi lub i z nimi? Bo może jeszcze jakieś krzaki wyjdą mi po poprzednim właścicielu


          Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez MmisiekM Zobacz wpis
            Dzięki

            Znalazłem przyczynę.

            Problem był w ustawieniu Leuchte12NL-Lichtfunktion C 12 i Leuchte13NL-Lichtfunktion C 12

            Były ustawione na „Oświetlenie wnętrza” zmieniłem na None i jest rewelacja.

            W międzyczasie sprawdziłem i ja nie mam czujnika zmierzchowego wiec może w tym problem ze ktoś ustawił jak by on był ?

            P.s. Czy wiesz może czy da się z VCDS wyeksportować wszystkie adaptacje jakie były zrobione poza fabrycznymi lub i z nimi? Bo może jeszcze jakieś krzaki wyjdą mi po poprzednim właścicielu


            Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
            Chyba nie da się adaptacji wyeksportować, a przynajmniej ja nie znam takiej metody.

            Sprawdź jeszcze sobie adaptacje tylnich świateł czy ta osoba ich też nie namieszała.
            Tutaj masz w filmie pokazane kanały. Generalnie przejrzyj sobie wszystkie te literki co są czy tam się jakiś chochlik nie czai.



            Komentarz


            • #7
              Witam Panowie, Mam podobny problem po adaptacji doświetlania zakrętów przez halogeny. Po włączeniu świtał mijania zapalają się 2 halogeny.
              Adaptację jaką wykonałem to :
              Adaptacja
              Sterownik: 09 Central Electrics
              Nazwa: Static AFS light
              Wartości:
              Abdimmgeschwindigkeit:
              Poprzednia wartość: 0.0 %/s
              Nowa wartość: 25 %/s
              obere Grenztemperatur:
              Poprzednia wartość: 0.0 °C
              Nowa wartość: 95.0 °C
              untere Grenztemperatur:
              Poprzednia wartość: 0.0 °C
              Nowa wartość: 80.0 °C
              Maximaltemperatur:
              Poprzednia wartość: 0.0 °C
              Nowa wartość: 100.0 °C


              ---------------------------------------------------------------
              Adaptacja
              Sterownik: 09 Central Electrics
              Nazwa: Leuchte13NL RB5
              Wartości:
              Lichtfunktion B 13:
              Poprzednia wartość: nicht aktiv
              Nowa wartość: Abblendlicht rechts


              ---------------------------------------------------------------
              Adaptacja
              Sterownik: 09 Central Electrics
              Nazwa: Leuchte12NL LB45
              Wartości:
              Lichtfunktion B 12:
              Poprzednia wartość: nicht aktiv
              Nowa wartość: Abblendlicht links

              Ma ktoś jakieś pomysły co może być nie tak ? Dotyczy Oktavi 3 FL.

              dziękuję za pomoc

              Komentarz


              • #8
                Kolego paszczak1991. Podpowiesz może jak wykonać adaptacje żeby przeciwmgielne przednie włączały się razem z długimi?

                Komentarz


                • #9
                  Penteor
                  Nowa wartość: Abblendlicht links - nie jest prawidłową!!!

                  Prawidłowa to: abbiegelicht links

                  Zwróć uwagę na różnicę

                  Komentarz


                  • #10
                    A Static AFS light niepotrzebnie zmieniałeś ponieważ to są wartości do lamp skrętnych, a nie przeciwmgłowych i jeżeli nie masz skrętnych lamp przednich (a chodzi o główne reflektory) to nic nie wnoszą do sprawy.

                    Komentarz


                    • #11
                      jark1990 Skąd jesteś? Jak niedaleko Białegostoku to mogę Ci to ogarnąć. A jak daleko to w wolnej chwili podepnę się pod swoje auto i sprawdzę jak to zrobić. Wbrew pozorom jak już nauczyłem się logiki adaptacji oświetlenia to nie jest takie trudne.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X