Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Trójnik/rozdzielscz/hub USB pod oryginalne USB

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Trójnik/rozdzielscz/hub USB pod oryginalne USB

    Koledzy pytanko. Czy ktoś z Was rozważał opcję zastosowania trójnika/rozdzielacza/huba usb (jak zwał tak zwał) żeby podłączyć więcej urządzeń pod oryginalne gniazdo usb i nie tracić jego właściwości? Opiszę o co mi chodzi.

    Na stałe pod usb mam podłączony adapter bluetooth usb i aux firmy Baseus, ponieważ lubię często słuchać muzyki z YT ale bezprzewodowo. Natomiast jak jadę w trasę to muszę odpiąć adapter by telefon kablem połączyć z radiem żeby była nawigacja na głównym ekranie. Kupiłem hub USB firmy Unitex (dobre wykonanie, dobre opinie) żeby na stałe był podłączony kabel to telefonu, adapter itp. lecz ku mojemu zdziwieniu po podłączeniu huba radio już poprzez android auto uniemożliwia przesyłanie danych z telefonu na radio.

    Wiem, mogę kupić ładowarkę i włożyć ją do gniazdka od zapalniczki i podłączyć tam adapter. Ale po 1 w gnieździe zapalniczki na stałe jest napięcie (wolałbym po zapłonie) a po 2 wystają kable. A fajnie byłoby wrzucic ten trójnik i te kable od usb i aux w schowek pod nim jak mam do tej pory.

    Robił ktoś coś takiego? Może głupota ale tak bym chciał właśnie mieć :-D
    Everything is over... But Trance Music is still alive!!

  • #2
    Zamieszczone przez motomat Zobacz wpis
    lecz ku mojemu zdziwieniu po podłączeniu huba
    wg. mnie to radio powinno obsłużyć hub'a - czyli rozpoznać samo urządzenie oraz rozpoznać i obsłużyć urządzenia przypięte do hub'a
    Nie liczyłbym na to, że radio jest takie inteligentne
    Zapewne Twoje radio nie potrafi obsłużyć różnych sygnałów równocześnie (bo hub mógłby być np. na 3 lub 4 urządzenia usb)
    U mnie radio prawidłowo rozpoznaje jedno urządzenie: telefon lub tablet lub pamięć usb
    Zapewne gdybym włożył hub'a też miałbym kłopot
    Bo hub powinien był obsłużyć i telefon i pamięć usb
    A jak radio maiło by rozpoznać np. muzykę mp3 zapisaną i na telefonie i na pamięci usb?
    Ale nawet nie próbowałem
    To mi wystarcza bo w dodatku (na szczęście) bluetooth mam w radiu

    btw. identycznie rozwiązałem uchwyt na telefon
    Ostatnio edytowany przez abrymarz; 8458.

    Komentarz


    • #3
      Mi tylko chodziło o to, żeby za pośrednictwem huba podłączyć telefon i była nawi a przy okazji ten adapter na stałe i może pasażer mógłby ładować tel. Ale po prostu wkładam podczas jazdy ładowarkę usb w gniazdo zapalniczki, przełączam adapter pod nią i jest ok. Myślałem tylko, że tak się uda.
      Everything is over... But Trance Music is still alive!!

      Komentarz


      • #4
        Myślę, że najprostsza organizacja będzie najlepsza.
        Jeżeli tylko do ładowania, to bym wykorzystał gniazdo 12V
        np. Moje radio BOLERO "na siłę" próbuje po bluetooth podłączyć drugi telefon (żony)
        W instrukcji drugi telefon jest opisany jako "dodatkowy" <- co to właściwie znaczy ???
        Nie robię tego bo nie potrzebujemy 2-óch telefonów w radiu
        Obawiam się, że radio "zgłupieje" (a może ja również z nim) przy obsłudze 2-óch telefonów a jak będę chciał powrócić do stanu z jednym telefonem (w instrukcji nazwanym "głównym") to się nie uda lub nie będzie działało dokładnie tak jak teraz.
        Ponieważ jest dobrze niczego nie zmieniam
        Niekiedy lepsze bywa wrogiem dobrego
        Żona ładuje swój telefon z gniazda 12V i sobie nawzajem nie przeszkadzamy (a radio sobie bezproblemowo obsługuje jeden telefon)

        Komentarz


        • #5
          Dokładnie lepsze wrogiem dobrego wiec też już mam wtyk na 2 usb i tyle. A gniazdo pod radiem tylko dla telefonu gdy potrzebuję Navi.
          Everything is over... But Trance Music is still alive!!

          Komentarz


          • #6
            Cześć i czołem, podepnę się pod temat.

            Również chciałbym zwiększyć ilość portów USB. Kupiłem zwykłego HUBa z Ali i co prawda ładowanie jest, ale nie uruchamia się AndroidAuto.
            Czy ktoś z Was korzysta z HUBa USB? A jeśli tak, to z jakiego konkretnie?

            Komentarz


            • #7
              Nie dasz rady tego zrobić. Ja próbowałem i zostałem poinformowany w powyższym temacie (jak i sam to sprawdziłem), że tylko Android Auto uruchomi się jeżeli podepniesz bezpośrednio telefon pod gniazdo. Hub USB nie przejmuje w pełni funkcji tego oryginalnego gniazda lecz jedynie podaje napięcie dalej do ładowania.
              Everything is over... But Trance Music is still alive!!

              Komentarz


              • #8
                Można spróbować tak:
                403 — Доступ запрещён

                Komentarz


                • #9
                  W przypadku, gdy potrzebne jest tylko Android Auto + zasilanie innego urządzenia (telefon, rejestrator itp.) można zastosować tani rozgałęźnik usb, który na jednym gnieździe ma pełne USB z transferem a na drugim tylko podaje napięcie. Sprawdzone, działa 100%
                  Załączone pliki

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X