Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kodowanie Octavia III FL 2018 - Warszawa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kodowanie Octavia III FL 2018 - Warszawa

    Witajcie,
    Jestem nowym użytkownikiem forum i chciałbym się dowiedzieć czy może jest ktoś w Warszawie co chętnie by mi pomógł i zakodował/odkodował ukryte funkcje w moim aucie?
    Dodatkowo może ma ktoś doświadczenie w zakładaniu kamery cofania i również może pomóc w zakupie, montażu i kodowaniu?

  • #2
    Kolego montaż kamery jest banalnie prosty. Ja kupiłem zestaw "plug & play" na aliekspress. Nie musisz nic przerabiać w instalacji, tylko przepinasz kostki. Po wszystkim robisz restart radia i wszystko hula. Tutaj masz link do tego co kupiłem.
    195.78zł 10% OFF|SINOSMART CanBus dynamiczna trajektoria cofania kamera parkowania dla Skoda Octavia Volkswagen Bora Tiguan Audi A3 A5 Q5 Q2 Q7 MQB|Kamery pojazdowe| - AliExpress
    A włączenie ukrytych funkcji masz na youtube. Pytanie tylko czy masz VCDS-a.
    Ostatnio edytowany przez alokostry; 9992878.

    Komentarz


    • #3
      Potwierdzam. Ta kamera działa u mnie już 1,5 roku.

      Komentarz


      • #4
        Tutaj masz film z montażu kamery:

        Komentarz


        • #5
          1. Jak to jest możliwe, że ta kamera działa bez kodowania?
          a ta dokładana na z filmu YouTube tego wymaga?
          2. Czy w tej kamerze p&p zasilanie jest podawane tylko po wrzycenu wstecznego czy cały czas?

          Komentarz


          • #6
            W tej kamerze kodowanie samo się przestawia po podłączeniu kamery.

            Komentarz


            • #7
              A czy działają te funkcje po zbliżeniu ręki do ekranu?

              Komentarz


              • #8
                Nie ma funkcji kamery high. Są skrętne linie i możliwość zmiany parametrów obrazu, jasno, ciemno itp.

                Komentarz


                • #9
                  Może głupie pytanie: ale czy przy tym zestawie p&p trzeba odłączać akumulator przed podłączeniem?

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja tego nie robiłem. Kamerę podłączasz do radia, wyciągając jedną wtyczkę, więc to taka samą czynność jak byś po prostu odłączył radio i sobie z nim poszedł. Nie ma potrzeby grzebać przy akumulatorze.

                    Komentarz


                    • #11
                      też się nad tą samą zastanawiam, cena niewątpliwie kusi
                      pytanie brzmi - czy faktycznie bierze prąd cały czas nawet jak auto jest zamknięte na amen i stoi kilka dni. Gdzieś na forach była taka informacja że po kilku dniach postoju auto napisało słaby aku. Ta kamerka bierze/ "kradnie" zasilanie z radia które ma zasilanie cały czas.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez woksio Zobacz wpis
                        Ta kamerka bierze/ "kradnie" zasilanie z radia które ma zasilanie cały czas.
                        A powiedz mi jak ktoś ustalił że to akurat ta kamera jest winowajcą? Pytam bo taką brałem pod uwagę żeby zamontować dla szwagra. Ja mam Bolero z 2016 i u mnie wszystko hula jak należy.

                        Komentarz


                        • #13
                          na którymś forum była taka informacja, że ktoś podłączył się przelotką fakra pod radio - kamera bierze stamtąd zasilanie i podkrada, jeśli jeździsz czały czas to nie ma większego znaczenia ale jak auto zostawisz na kilka dni może być potem problem. adaptery zasilania do wideorejestratorów mają wbudowane odcięcie - taka domontowana kamera raczej nie jest na tyle sprytna - stąd też moje wewnętrzne wątpliwości.

                          PS> taki port USB jest odłączany po zamknięciu fury, ale radio gra dalej...

                          PS2> Kamera cofania - Strona 39 - Doposażanie Octavii - Octavia.team post z 31 marca 2020 i dalsze
                          Ostatnio edytowany przez woksio; 9995700.

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X