Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O 3 FL Problem z domykaniem szyb- Rain closing

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O 3 FL Problem z domykaniem szyb- Rain closing

    Witam.
    Ostatnio podczas nawałnicy zorientowałem się nad ranem że okna w moim aucie ( O3 FL ) pozostały uchylone pomimo że auto jest wyposażone w czujnik deszczu.
    W poprzedniej octavi też normalnie zostawiałem okna uchylone i normalnie nad ranem były zamknięte pomimo tego że nawet nie padało.
    Sprawdziłem i nawet tej opcji nie było zakodowanej .
    Jest wiele materiałów jak tą opcję aktywować m.in. ten (3) VW Golf 7 comfort windows close via rain sensor activate regenSchließen komfort - YouTube ale u mnie nie działa za cholerę.
    Dokładnie robię jak na filmiku, opcja automatycznego zamykania podczas deszczu pokazuje się w menu " radia" ale nie działa.
    Miał ktoś z szanownych forumowiczy taki przypadek ?
    Może w skodzie trzeba coś jeszcze aktywować żeby to działało ? Chociaż tak szczerze mówiąc Golf - Octavia to to samo. Więc powinno działać !!!​​
    KOMAND

  • #2
    Witam, kodowanie nic nie pomoże jeżeli czujnik jest nie odpowiedni. Jak masz 50Q955547B,C RLHS to nie działają. 50Q955547 RLFS te działają czyli starsze bez literki na końcu.

    Komentarz


    • #3
      Tylko ciekawe dlaczego w Golfie to działa a podzespoły te same są użyte. Czujnik jest też 50Q955547B. Coś skoda musiała wykombinować w oprogramowaniu że to nie działa.
      KOMAND

      Komentarz


      • #4
        Oprogramowanie czujnika nie może być inne, jedynie możesz zmieniać działanie przez kodowanie i nic poza tym. Ja mam czujnik z literką C i ten na pewno nie działa. Może z B działają? Ja mam OC3FL z końca roku grudzień 2019 model 2020. Tematów na innych forach jest dużo i tylko wymiana czujnika pomaga.

        Komentarz


        • #5
          U siebie w O3FL z 2018 r mam z literką B i też nie działa choć w radiu wszystkie opcje są ,BCM mam 84CP i jedynie można to tłumaczyć że w golfie działa dla tego że są stosowane inne BCM czyli tzw. przedliftowe ( są jeszcze na kodowaniu długim ) . No i trzeba pamiętać że czujnik deszczu jest podsystemem BCM i to można tłumaczyć jego działanie lub nie . Bardziej bym szukał odpowiedzi właśnie tutaj .

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez jasiek2905 Zobacz wpis
            Oprogramowanie czujnika nie może być inne, jedynie możesz zmieniać działanie przez kodowanie i nic poza tym. Ja mam czujnik z literką C i ten na pewno nie działa. Może z B działają? Ja mam OC3FL z końca roku grudzień 2019 model 2020. Tematów na innych forach jest dużo i tylko wymiana czujnika pomaga.
            Pisząc oprogramowanie miałem właśnie kodowanie na myśli.
            KOMAND

            Komentarz


            • #7
              No tu nie da się wiele zmienić żeby działało to tak jak napisał kolega Wojtenio

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez jasiek2905 Zobacz wpis
                Witam, kodowanie nic nie pomoże jeżeli czujnik jest nie odpowiedni. Jak masz 50Q955547B,C RLHS to nie działają. 50Q955547 RLFS te działają czyli starsze bez literki na końcu.
                A widzisz teraz kolego zczaiłem że ty pisałeś o czujnikach serii 50Q955547 a ja mam faktycznie zamontowane 5Q0955559B. Końcówka nr się różni 47 i 59.
                Według Etka 47 to czujnik deszczu i wilgotności a 59 tylko deszczu. I może tu jest pies pogrzebany ???
                Ostatnio edytowany przez KOMAND1306; 7725.
                KOMAND

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X