Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sportowe zawieszone, Halogeny Corner

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Sportowe zawieszone, Halogeny Corner

    Zamieszczone przez cezary 70
    a co do Anny to do wzięcia
    Badam jej teczkę i do wzięcia już niestety nie jest.
    Zainteresowanym zostaje Anna 2 - moja kuzynka :twisted:
    Był:
    Seat Toledo 1,9 TD
    Renault Clio 1,9 dTi
    Rover 75 2.0 CDT
    Jest
    Octavia 1,9 TDI L&K

  • #2
    Sportowe zawieszone, Halogeny Corner

    gdzie zadać - na jakiego maila pytanie do Skody aby od źródła ktoś udzielił info co kryje sie pod dodatkowym wyposażeniem -sportowe zawieszenie- chyba ze ktoś posiada sprawdzone info

    I jesZcze jedno bo w O3 jest podobno inny system serwisowy, myślicie ze bedzie mozna pózniej włączyć np.corner-y w halogench ?
    Jest- O3 2.0 TDI Elegance- nabity w belke...
    Była- O2 FL 1.6 TDI CR SERIA
    Była- O2 1.9 TDI PD BXE MOD

    Komentarz


    • #3
      Bogol, jak pytałem w salonie, to sprzedawca powiedział, że "sportowe zawieszenie" to nic innego, jak sprężyny obniżające auto w stosunku do serii o jakieś 15-20mm, w zależności od silnika.
      Black Pearl, Elegance & RS LOOK
      @ by Tune-up Gdańsk
      TDI VP++ i jeszcze rośnie
      Antek

      Komentarz


      • #4
        Bogol, to zapewne jest to co w O2FL czyli sprężyny z RSa + do tego amorki ale tego drugiego nie jestem pewien.
        A co do Cornerów to pewnie z czasem coś będzie można włączyć ale narazie to za wcześnie na jakiekolwiek dywagacje.
        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

        Komentarz


        • #5
          Bogol, Tony065, według danych sportowe zawieszenie obniża auto o 15 mm.

          Rozumiem, że przez inny "system serwisowy" chodzi Ci o doposażanie auta w ASO?

          Co do późniejszego doposażania auta to rozwiązanie to nazywa się SWaP. Czyli funkcja umożliwiająca elektroniczne doposażenie po zakończeniu produkcji (jako akcesorium, wyposażenie).

          Elementy nią objęte to:
          - Tempomat
          - Funkcja wykrywania zmęczenia
          - Wybór profilu jazdy
          - Nawigacja satelitarna Amundsen lub Columbus (w zależności od wyposażenia podstawowego)
          - Aktualizacja map do nawigacji
          - Obsługa głosowa

          Na liście nie ma tej opcji, więc z "cornerami" może nie być tak prosto. W O2 nie jest tak czasem, że nie wszystkie reflektory halogenów to obsługują i są potrzebne z odpowiednią homologacją? W O3 Ambition dopłata do CORNER jest 450 zł, a do CORNER Black 550 zł, a do po prostu BLACK tylko 100 zł, więc chyba inny jest też sam reflektor.

          Aha, puki jeszcze pamiętam. W pakiecie na bezdroża nie będzie już osłony stalowej pod slinik. Będzie cały zestaw osłon, silnik boki i tył auta, ale z tworzyw sztucznych.
          Ja tu tylko sprzątam...

          Komentarz


          • #6
            w O2FL corner kosztował 400zł dodatkowo, i był to ten sam halogen co i bez.

            napisałeś listę SWaP która NIE jest objęta tym możliwościami, wiec zakładam że Cornery są (skąd masze tę listę)
            Jest- O3 2.0 TDI Elegance- nabity w belke...
            Była- O2 FL 1.6 TDI CR SERIA
            Była- O2 1.9 TDI PD BXE MOD

            Komentarz


            • #7
              Bogol, to lista ze szkolenia produktowego. Oficjalna. To są elementy, które są objęte SWaP. Można po odebraniu auta je odblokować/uruchomić/dołożyć w ASO.

              No to jak w O2FL był jeden halogen i wystarczyło odblokować w sofcie to są duże szanse, że bedzie tak samo. Ale gwarancji nigdy nie ma. Zawsze możesz mieć sterownik centralnej elektryki, który tego nie obsługuje i wtedy właśnie jego wymiana wyjdzie podobnie co dopłata do cornerów. Loteria, zależna od konkretnego wyposażenia auta - wiadomo, im bogatsza wersja tym lepszy sterownik.
              Ja tu tylko sprzątam...

              Komentarz


              • #8
                Wersja Elegance z dodatkami:

                 Light Assistant z czujnikiem deszczu (COMING HOME, LEAVING HOME, TUNNEL LIGHT)
                 Przednie reflektory przeciwmgłowe "Black"
                 Reflektory bi-ksenonowe + AFS z LED z funkcją dynamicznego oświetlania zakrętów wraz ze spryskiwaczami reflektorów przednich
                 Tylne światła w technologii LED
                 Alarm z funkcją monitorowania wnętrza, czujnikiem przechyłu (2 składane kluczyki)
                 Oświetlenie przestrzeni wokół nóg z przodu i z tyłu
                 Pakiet Sun and Pack (pokrywa bagażnika wraz z siatką, roleta przeciwsłoneczna szyby pokrywy bagażnika)
                 Podgrzewane dysze spryskiwaczy szyby przedniej
                 Wycieraczka tylnej szyby AERO
                 3-ramienna skórzana wielofunkcyjna kierownica (radio+telefon) z małym pakietem skórzanym
                 Podgrzewane fotele przednie
                 Maxi-DOT z kolorowym wyświetlaczem
                 Podgrzewana przednia szyba
                 Przygotowanie pod telefon GSM (z obsługą głosową, bez połączenia z anteną zewnętrzną, bez "Phone box" - bez wzmacniania
                 sygnału GSM, uchwyt na multimedia, Bluetooth)
                 Zapasowe koło stalowe dojazdowe, podnośnik, klucz, bez zestawu naprawczego
                 Tylna część foteli przednich obita skórą ekologiczną - dla Elegance
                 Pakiet Chrom

                więc sterownik raczej musi być konkretny
                Jest- O3 2.0 TDI Elegance- nabity w belke...
                Była- O2 FL 1.6 TDI CR SERIA
                Była- O2 1.9 TDI PD BXE MOD

                Komentarz


                • #9
                  Bogol, tak samo jak w RSach :wink:
                  niby full wypas a sterowniki od wersji Ambiente :diabelski_usmiech
                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                  Komentarz


                  • #10
                    No ok, ważne żeby działały Cornery
                    Jest- O3 2.0 TDI Elegance- nabity w belke...
                    Była- O2 FL 1.6 TDI CR SERIA
                    Była- O2 1.9 TDI PD BXE MOD

                    Komentarz


                    • #11
                      Bogol, no to jak już zaklepana, to trzeba będzie sprawdzić po odbiorze
                      Ale IMO jak jest Light assist i bi-xenon z AFS to i sterownik powinien byc dobry.

                      Dopisz dla potomności jak przetestujesz. Bo inni też mogą mieć taki dylemat.

                      Gratki fajnej konfiguracji. Manual czy DSG?
                      Ja tu tylko sprzątam...

                      Komentarz


                      • #12
                        manual, na DSG nie starczyło budżetu, a zależało mi na kilku dodatkach które budują cenę jak grzane fotele/szyba i bikseony
                        Jest- O3 2.0 TDI Elegance- nabity w belke...
                        Była- O2 FL 1.6 TDI CR SERIA
                        Była- O2 1.9 TDI PD BXE MOD

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam
                          Jak odbierzesz i się uda uruchomić Cornery to daj znać bo biore podobnie wyposażonego elegance z silnikiem 1.4 i też bym sobie tą funkcję uruchomił. Jaki kolor wybrałeś?
                          jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                          była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                          była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                          Komentarz


                          • #14
                            BLACK

                            Zamówiona 10 dni temu.
                            Przewidywany termin produkcji 20tydzień- chociaż wołabym poczekać dwa tygodnie i pozbyć się Start/Stop
                            Jest- O3 2.0 TDI Elegance- nabity w belke...
                            Była- O2 FL 1.6 TDI CR SERIA
                            Była- O2 1.9 TDI PD BXE MOD

                            Komentarz


                            • #15
                              No to chyba ja szybciej bede wiedział czy cornery da się właczyć bo moja ma produkcję na 16 tydzień (to chyba przyszły tydzień) i pewnie koło 25-26 będzie odbiór.
                              jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                              była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                              była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Bogol
                                manual, na DSG nie starczyło budżetu, a zależało mi na kilku dodatkach które budują cenę jak grzane fotele/szyba i bikseony
                                Jakim cudem zamówiłeś grzaną szybę(występującą razem z przednimi fotelami) skoro ona będzie dostępna od 45 tygodnia dopiero?

                                Ja właśnie musiałem wyrzucić to z opcji które chciałem.
                                O2 skradziona - szukam nowej

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamowilem 2 kwietnia. Może sie skończyły ?
                                  Jest- O3 2.0 TDI Elegance- nabity w belke...
                                  Była- O2 FL 1.6 TDI CR SERIA
                                  Była- O2 1.9 TDI PD BXE MOD

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Gdzie mozna znalezc info o grzanej szybie od 45 tygodnia? To dla mnie must-have ale i tak czekam na kombi wiec jesli sie tylko pojawi od tego 45 tygodnia to nie powinno robic roznicy

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      jeździłem w środe 1,4 tsi i bardzo mi sie podobało

                                      Dwa minusy to:
                                      Głośne zawieszenie z tyłu ( jakoś dziwnie dudni na dziurach ;/)
                                      I ten nieszczęsny system start-stop, moim zdaniem tragedia :szeroki_usmiech jak odpala to tak strasznie szarpie silnikiem ;/ bałem sie że coś sie zaraz urwie

                                      Cała jazda bardzo pozytywnie zwłaszcza że pani która mi prezentowała auto była w mini :diabelski_usmiech

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Bogol
                                        BLACK

                                        Zamówiona 10 dni temu.
                                        Przewidywany termin produkcji 20tydzień- chociaż wołabym poczekać dwa tygodnie i pozbyć się Start/Stop
                                        Witam kolego to może będzie tak jak byś wolał, bo ja dzisiaj się dowiedziałem że moja została przesunięta z 16 na 18 tydzień produkcji. Także może i w twoim przypadku będzie taka obsuwa
                                        Pozdrawiam
                                        jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                                        była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                                        była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          witam,
                                          a zamawiał ktoś z was pakiet chrom? bo po prawie miesiącu od zamówienia dostałem info od dealera, że skoda zaprzestała produkcji tego dodatku.. czy jest to możliwe czy dealer coś ściemnia?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Ja zamówiłem i też coś dziwnego się dzieje z zamówieniem, przesunięte z 20 tyg na 24 tyg, a w tym tygodniu zniknął planowy termin produkcji całkowicie.

                                            Ta informacja potwierdzona ? zamówiłeś też pakiet chrom ? i co w takie sytuacji z twoim zamówieniem ?

                                            [ Dodano: Wto 07 Maj, 13 15:27 ]
                                            Według moich info pakiet chrom miał od 22tygodnia wejść do standardu dla większości wersji wyposażenia, po tym jak zostanie wycofany start-stop.
                                            Jest- O3 2.0 TDI Elegance- nabity w belke...
                                            Była- O2 FL 1.6 TDI CR SERIA
                                            Była- O2 1.9 TDI PD BXE MOD

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              tak, zamawiałem chrom, a czy informacja potwierdzona to staram się właśnie ustalić czy ktoś jeszcze dostał takie info.. daj znać jak będziesz coś wiedział odnośnie Twojego zamówienia. Co do rozwiązania to myślę, że po prostu zjadą te 500zł z ceny i tyle, a szkoda, bo to w sumie fajny dodatek, szczególnie przy czarnym samochodzie.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Witam koledzy
                                                W przyszłym tygodniu się okaże czy pakiet chrom jest w ofercie bo moja O3 jest już w Polsce i do przyszłego tygodnia powinna być na miejscu. Moja zamówiona 22 marca i też z pakietem chrom, miała być na produkcji w pierwszej wersji w 16 tyg. później przesunęli na 18 tydz. a teraz wychodzi że zjechała koło 17 tygodnia
                                                jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                                                była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                                                była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Z tego co koledze powiedzieli to wychodzi ze pakiet chrom był, ale juz go nie będzie. Ja osobiście widziałem w salonie z pakietem chrom.

                                                  Problem jakiś ewidetnie jest, bo mój dealer tez sygnalizuje opóźnienie w produkcji wskazując jako przyczynę pakiet chrom, przy czym nic nie mówił ze został on wycofany. Mało tego z oficjalnego info przesylanego do salonów wiem ze pakiet chrom miał być na stałe w wyposażeniu
                                                  Jest- O3 2.0 TDI Elegance- nabity w belke...
                                                  Była- O2 FL 1.6 TDI CR SERIA
                                                  Była- O2 1.9 TDI PD BXE MOD

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X