Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wycieraczka tylnej szyby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • wycieraczka tylnej szyby

    No jasne, że musisz dostarczyć zdemontowane sprzęgło.

  • #2
    wycieraczka tylnej szyby

    Witam, własnie zamówiełm nową O3 i jakież było moje zdziwienie gdy okazało się że standardowa w poprzednich modelach wycieraczka w O3 jest w opcjach. Skąd ta rezygnacja skody z wycieraczki. Jest mało przydatna w O3 czy też jest to okazja do zarobienia extra 300 PLZ.

    Komentarz


    • #3
      Re: wycieraczka tylnej szyby

      Zamieszczone przez brongo
      standardowa w poprzednich modelach wycieraczka
      Nie wiem jak w O2, ale w O1 też nie zawsze była
      moje stare auto
      jest scout

      Komentarz


      • #4
        Nie zawsze była w O1 i O2 . Tu stwierdzili ,że musi być widoczna w cenniku a do liftbacka to niezbędna rzecz.
        Pozdrawiam,

        Bomber
        __________________
        O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
        + "Lodówka" :-)

        Komentarz


        • #5
          Do O1 musiałem dopłacać za wycieraczkę tylnej szyby 500zł więc... tutaj masz o 200zł taniej

          Komentarz


          • #6
            Jeśli chodzi o wycieraczkę to w mojej akurat jak chyba w każdej II była standardem dla LB. Przydaje mi się ale głównie przy cofaniu jak pada bo akurat przyzwyczajony jestem do częstego korzystania ze środkowego lusterka - oczywiście wspomagająco. natomiast czy bym zapłacił za nią jak była by w opcji 300zł to zależy co mógłbym mieć innego w podobnej cenie. Bo podczas jazdy nigdy nie wycierałem tylnej szyby w czasie deszczu - czyli po prostu nie syfi się.
            PS. Jedynie co można było w moim przypadku mieć w opcji to typ wycieraczki areo.
            Także jak kto woli. Trzeba na czymś cenę wyjściową obniżyć i każde kilkaset złoty jest istotne. Wiadomo że jak coś jest w standardzie to po prostu za to się płaci. A nie wszyscy lubią płacić za coś czego nie używają potem.


            Moja furka:
            -------------------------
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

            Komentarz


            • #7
              Wycofali ze standardu bo w mojej ocenie nie ma potrzeby jej montażu.
              Jak ktoś jest przyzwyczajony do wcierania tylnej szyby to sobie zamówi. Ja przez ostatnie kilka lat jeździłem sedanami i w ogóle nie widzę potrzeby istnienia tej wycieraczki (zbędny element). Przy takim długim zwisie tylnym szyba się nie brudzi a jedynie jest mokra podczas deszczu (ale to chyba normalne).
              jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
              była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
              była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

              Komentarz


              • #8
                właśnie do podobnych wniosków doszedłem, bardzo rzadko tylnej wycieraczki używam

                Komentarz


                • #9
                  Tak w ogóle IMHO, bez wycieraczki wygląda ładniej :P
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70887

                  Komentarz


                  • #10
                    Jeśli ktoś choć raz cofał zimą przy opadach śniegu bez tylnej wycieraczki nie będzie się zastanawiał nad jej przydatnoscią. Miałem sedana Corolle E15 przez 4 lata, tragedia. Wycieraczka z tyłu to konieczność!
                    Srebrna Ambition plus pakiet Amazing i GSM

                    Komentarz


                    • #11
                      Też myślałem o śniegu i zamówiłem z wycieraczką.
                      Pozdrawiam
                      Tomek

                      Komentarz


                      • #12
                        Ponad 3 lata jeździłem sedanem bez wycieraczki tylnej szyby i jakoś problemów nie było.
                        Też mam bez wycieraczki z tyłu i dla mnie wygląda ładniej, bardziej elegancko

                        Skoda zaoszczędziła dodatkowe kilka gramów i w razie czego jest extra kasa za dodatek.
                        O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                        Komentarz


                        • #13
                          Jasne, jak zwykle z tego rodzaju sprawami, każdy ma racje Czyli punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :wink: ja tam używam tylnej wycieraczki przy każdym deszczu, o śniegu nie mówiąc, a wygląd jest tez jak zwykle, kwestią gustu - każdy ma swój i każdy jest OK. Pozdrawiam!
                          Srebrna Ambition plus pakiet Amazing i GSM

                          Komentarz


                          • #14
                            W takim razie czy ktoś bez wycieraczki żałuje że jej nie ma ? chociaż na to pytanie dopiero po zimie będzie wiarygodnijesza odpowiedź, no chyba że właściciele O2 dadzą znać. Wg mnie bez wygląda zdecydowanie lepiej

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez brzezin
                              Wg mnie bez wygląda zdecydowanie lepiej
                              Według mnie też.
                              O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                              Komentarz


                              • #16
                                Wg mnie chyba też, choć ja się na nią zdecydowałem. Przyda się przy opadach śniegu, a także i deszczu podczas jazdy w mieście. Kolega, który miał fabię sedan (bez wycieraczki oczywiście) mówił, że w radził sobie tak, że jeździł z włączonym podgrzewaniem tylnej szyby.
                                Pozdrawiam
                                Tomek

                                Komentarz


                                • #17
                                  Przez ponad 3 lata jeździłem Fiatem Lineą, gdzie nie było wycieraczki bo to był sedan i przy śniegu faktycznie pomaga ogrzewanie tylnej szyby, a deszcz jest deszczem, a szyba ma spadek więc i woda tak spływa
                                  O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez kylo76
                                    a deszcz jest deszczem, a szyba ma spadek więc i woda tak spływa
                                    ale widoczności zero
                                    Pozdrawiam
                                    Tomek

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Re: wycieraczka tylnej szyby

                                      Zamieszczone przez brongo
                                      Witam, własnie zamówiełm nową O3 i jakież było moje zdziwienie gdy okazało się że standardowa w poprzednich modelach wycieraczka w O3 jest w opcjach. Skąd ta rezygnacja skody z wycieraczki. Jest mało przydatna w O3 czy też jest to okazja do zarobienia extra 300 PLZ.
                                      O1 LB miałem bez - nie było na początku nawet w opcjach, O2 miałem z wycieraczką. IMHO zdecydowanie warto przy LB zamówić wycieraczkę. Sedan to nie to samo co LB - też jeździłem sedanami i szyba tak się nie brudziła jak w LB. Sedan ma dłuższy kufer niż LB co lepiej chroni szybę przed błotem z drogi.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Jeździłem ponad 2 lata Cordobą, która jest sedanem i tam czasami by się wycieraczka przydała ale jakoś nie narzekałem na jej brak. W O3 też nie mam wycieraczki bo miałem wybór: brać auto, które jest już gotowe i ma wszystko co chciałem oprócz wycieraczki (akurat jechało już do Poznania) albo zamawiać od nowa ten sam konfig + wycieraczka. Decyzja była prosta.

                                        Nie żałuję bo woda spływa duuuużo lepiej niż w mojej Cordobie czy O1. Oczywiście w zimie przy opadach wycieraczka by się przydała ale jakoś wcześniej sobie poradziłem, to teraz też nie będzie problemu

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Luźne pytanie... Przytrafiła się kolizja (inny kierowca najechał na tył mojego auta) - do wymiany tylny zderzak i klapa bagażnika. Zastanawiam się, czy przy okazji naprawy nie doposażyć auta w tylną wycieraczkę. Czy jest to w ogóle możliwe (inna klapa, inna szyba no i na pewno nowa manetka przy kierownicy plus programowanie), czy warto i ASO będzie mogło/umiało temat ogarnąć?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez MarcinK.
                                            Luźne pytanie... Przytrafiła się kolizja (inny kierowca najechał na tył mojego auta) - do wymiany tylny zderzak i klapa bagażnika. Zastanawiam się, czy przy okazji naprawy nie doposażyć auta w tylną wycieraczkę. Czy jest to w ogóle możliwe (inna klapa, inna szyba no i na pewno nowa manetka przy kierownicy plus programowanie), czy warto i ASO będzie mogło/umiało temat ogarnąć?
                                            wszystko zależy od ASO

                                            różne rzeczy przechodzą

                                            tylko że szyba jak nie poleciała przy dzwonie becalujesz ze swojego portfela

                                            manetka montaż ze swojego portfela
                                            kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                            SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              ja we Wrocku pytałem ASO o doposażenie w tylną wycieraczkę to powiedzieli, że już jeden klient pytał i przygotowali mu ofertę, koszt około 6 tys.
                                              klapa, szyba, wiązka elektryczna, wężyk i silnik spryskiwaczy, do tego robocizna
                                              OzA

                                              O4 PHEV Szary Matt

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                A ja jak zwykle po swojemu "podrutuję". Gdybym nie miał tylnej wycieraczki, a "konieczność" zmuszała do wymiany tylnej klapy/szyby, to bym wymienił klapę z szybą na przystosowaną do wycieraczki, nic więcej, a resztę zrobił we własnym zakresie, szczególnie wszystkie sprawy elektryczne łącznie z dokupieniem silniczka, zrobieniem wiązek, poprowadzeniem wężyka, wyłącznika itp.
                                                Oczywiście nie namawiam do takich przeróbek, bo trzeba mieć jakieś rozeznanie w "prądzie", jednak jest to bardzo prosta sprawa, nie warto przepłacać do wyglądu fabrycznego.
                                                Dodam jeszcze, że w przypadku dokładania tylnej wycieraczki trzeba też zmienić istniejącą pompkę spryskiwaczy na taką co pompuje w dwóch kierunkach (w zależności od kierunku obrotów).

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Dzięki Wszystkim za opinie.
                                                  Zostanie jak jest - czyli bez wycieraczki (szyba jest cała, nie wymaga wymiany).

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X