Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ogrzewanie postojowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ogrzewanie postojowe

    Do nich zadzwoń odnośnie ceny S-plus

  • #2
    Ogrzewanie postojowe

    Czy ogrzewanie postojowe w Skodach jest marki Webasto? Czy Skoda ma jakieś swoje? Dealer niby mówi że to Webasto, ale dealer potrafi mówić to co mu odpowiada.
    Info na stronie jest: Error 404 ale nie ma podanego producenta.
    i ponowne moje pytanie czy ktoś użytkuje takie rozwiązanie w samochodzie?
    O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
    Błękit RACE
    Beżowa Alcantara
    Columbus
    Webasto

    Komentarz


    • #3
      Re: Ogrzewanie postojowe

      Zamieszczone przez BiDi01
      Czy ogrzewanie postojowe w Skodach jest marki Webasto? Czy Skoda ma jakieś swoje? Dealer niby mówi że to Webasto, ale dealer potrafi mówić to co mu odpowiada.
      Info na stronie jest: Error 404 ale nie ma podanego producenta.
      i ponowne moje pytanie czy ktoś użytkuje takie rozwiązanie w samochodzie?
      przejrzyj topic "nasze auta", w ktorym ktos 2-3 tygodnie temu chwalil sie ze O3 z grzaniem postojowym - chyba nawet zdjecie bylo dodane - wydaje mi sie ze bylo to Webasto

      Komentarz


      • #4
        Re: Ogrzewanie postojowe

        Zamieszczone przez BiDi01
        Czy ogrzewanie postojowe w Skodach jest marki Webasto? Czy Skoda ma jakieś swoje? Dealer niby mówi że to Webasto, ale dealer potrafi mówić to co mu odpowiada.
        Info na stronie jest: Error 404 ale nie ma podanego producenta.
        i ponowne moje pytanie czy ktoś użytkuje takie rozwiązanie w samochodzie?
        Tak ma Webasto zaraz postaram się uzupełnić post o zdjęcie tabliczki znamionowej.
        Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

        Komentarz


        • #5
          Re: Ogrzewanie postojowe

          Zamieszczone przez lukaszc2
          Zamieszczone przez BiDi01
          Czy ogrzewanie postojowe w Skodach jest marki Webasto? Czy Skoda ma jakieś swoje? Dealer niby mówi że to Webasto, ale dealer potrafi mówić to co mu odpowiada.
          Info na stronie jest: Error 404 ale nie ma podanego producenta.
          i ponowne moje pytanie czy ktoś użytkuje takie rozwiązanie w samochodzie?
          Tak ma Webasto zaraz postaram się uzupełnić post o zdjęcie tabliczki znamionowej.
          prześlij też od razu swoje spostrzeżenia co do funkcjonwania tego systemu
          O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
          Błękit RACE
          Beżowa Alcantara
          Columbus
          Webasto

          Komentarz


          • #6
            Tak na szybko nie wiem co Ci o systemie napisać. System włącza się na 3 niezależne od siebie sposoby: z pilota, poprzez ustawienie godziny odjazdu (tak odjazdu a nie włączenia systemu) na komputerze-radiu, lub z przycisku w zespole klimatyzacji. Pilot sygnalizuje stan urządzenia (to znaczy odpowiednim świeceniem diody pokazuje Ci czy system się włączył/wyłączył czy nie a w pewnych sytuacjach dlaczego się nie włączył rezerwa paliwa/ słaby akumulator - poczytaj w instrukcji do pobrania ze strony skody). Podają, że pilot działa do 600 metrów sprawdzałem w terenie otwartym poza miastem i było ponad 1000 metrów (teren otwarty bez przeszkód), na parking mam w mieście około 300 metrów i zasłania mi go drugi blok a pilot z domu spokojnie załącza system wiec zasięg jest ok. Zauważ, że Octavia z Webasto ma na dachu antenę ("płetwę") antena normalnie w "zwykłej" Skodzie nie występuje dają dopiero przy Webasto przy Nawigacji i nie wiem przy czym jeszcze. Pilot dostajesz jeden taki jak w linku oczywiście z logiem skody Link
            Można dokupić nawet na tej aukcji drugiego zaprogramowanie kolejnego jest proste wymaga jedynie wyjęcia bezpiecznika.
            System użyłem przy mrozie tylko raz w kwietniu chcę wychodzić z domu a patrzę ludzie skrobią szyby wiec opaliłem system i poszedłem za 5 minut szyby były odmrożone (fakt że temperatura była -1 stopień). W manualnej klimatyzacji jest tak że nie zależnie jak ustawisz temperaturę nawiewu czy siłę nawiewu na pokrętłach to po włączeniu Webasto i tak staruje dmuchawa ze swoja mocą a ogrzewanie idzie na max, jedyne co pozostaje Ci do ustawienia to kierunek nawiewu. Reasumując ustawiasz temperaturę na minimum dmuchawę na 0 i tak zostawiasz w momencie włączenia systemu i tak do czasu włączenia stacyjki system daje ogrzewanie na MAX a dmuchawę (na słuch tak jakby była na pozycji 3) oczywiście pokrętła się nie przestawiają zostaje Ci tylko kierunek nawiewu taki jak ustawisz. Oczywiście w ustawieniach możesz przestawić system na wentylacje i wtedy tylko wieje nic nie grzeje super sprawa przy upałach. Systemu używam również czasami jak jest chłodniej ruszam po nocy odpalam Webasto ( z przycisku) i po chwili ma 90 stopni na silniku (wyłączy się samo jak osiągnie 90 stopni znaczy przycisk pozostaje podświetlony ale system się wyłącza widać to na kompie grze pokazuje ile zużywa paliwa każdy system (odbiorniki komfort ). Nie wiem co Ci jeszcze napisać jak coś to pytaj dla mnie system rewelacyjny - koniec marznięcia rano i skrobania szyb.
            Załączone pliki
            Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

            Komentarz


            • #7
              Dziękiu za wyczerpujący opis. Tyle napisałeś,że pytań brak. Jak widzę obsługa jest intuicyjna i nie ma z nią trudności. Interesował mnie zasięg pilota, ale mnie podbudowałeś już. Z okna mam jakieś 100m. także już widzę, że załączy bez problemu.
              Przy dziecku ten system to bajka także nic tylko korzystać.
              Jakie masz spostrzeżenia odnośnie spalania paliwa? Czy Webasto znacząco podnosi spalanie czy nie ma znaczącego wzrostu?
              O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
              Błękit RACE
              Beżowa Alcantara
              Columbus
              Webasto

              Komentarz


              • #8
                Co do zużycia paliwa to Ci nie powiem, bo nie miałem okazji jak sprawdzić, z tego co wyczytałem i co pokazuje wskaźnik (komfort) w pierwszej fazie pracy zużywa 0,8 litra na godzinę a potem spada do około 0,4 litra na godzinę sadzę, że w sporej części zużycie paliwa spowodowane przez Webasto wyrówna się bo odpadnie Ci jazda na zimnym silniku a przy mrozach zimny silnik sporo pali. Czytam stopkę z opisem u Ciebie i chciałem zapytać czy ty masz taki samochód z webastem czy to są plany?
                Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez lukaszc2
                  Czytam stopkę z opisem u Ciebie i chciałem zapytać czy ty masz taki samochód z webastem czy to są plany?
                  mam a raczej będę mieć. Czekam na odbiór. Webasto seryjnie będzie zamontowane.
                  Widzę a takim razie, że nie spala dużo paliwa. Super. Co do zimnego silnika to na pewno w dużym stopniu się właśnie zrównoważy spalanie dzięki nagrzaniu przez Webasto.
                  O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
                  Błękit RACE
                  Beżowa Alcantara
                  Columbus
                  Webasto

                  Komentarz


                  • #10
                    Wiesz jak zamawiałem samochód z tym systemem to była jeszcze zima, i raczej nie zastanawiałem się ile będzie zużywał paliwa ten system po prostu miałem dość skrobania szyb i marznięcia rano przez 10-15 km zanim się cokolwiek ciepło robiło w samochodzie (maiłem 1,5 DCI silnik super mało palił chodził ładnie ale przy -15 to już po mieście się nie nagrzewał do 90 stopni wiec ogrzewanie działało prawie jakby go nie było 6 lat się tak męczyłem - 131 tys km.).
                    A tak w ogóle to gratuluję zamówienia/ zakupu.
                    Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez lukaszc2
                      Wiesz jak zamawiałem samochód z tym systemem to była jeszcze zima, i raczej nie zastanawiałem się ile będzie zużywał paliwa ten system po prostu miałem dość skrobania szyb i marznięcia rano przez 10-15 km zanim się cokolwiek ciepło robiło w samochodzie (maiłem 1,5 DCI silnik super mało palił chodził ładnie ale przy -15 to już po mieście się nie nagrzewał do 90 stopni wiec ogrzewanie działało prawie jakby go nie było 6 lat się tak męczyłem - 131 tys km.).
                      A tak w ogóle to gratuluję zamówienia/ zakupu.
                      Dzięki. Mam nadzieje, że zobaczymy się na jakimś zlotem i obejrzymy swoje furki.
                      Co racja to racja. O spalanie pytam bo to istotna sprawa, ale tez uznałem że po prostu musze mieć ten system bo zimy są coraz mroźniejsze i śnieżne, a lato upalne bywa. Do tego mając dziecko, temat był jasny jak słońce. 10 miesięczna córeczka włożona do nagrzanego na 30 stopniowym upale samochodu raczej w nim nie posiedzi chętnie. W zimie to mam garaż więc rano bez problemu, ale jak pojadę do pracy i zostawię na dworze samochód, a wieczorem w garniturze skrobać 15 minut samochód też nie należy do przyjemności.
                      O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
                      Błękit RACE
                      Beżowa Alcantara
                      Columbus
                      Webasto

                      Komentarz


                      • #12
                        Pare dni temu sprzedawca w salonie poinformowal mnie, ze:
                        "Zacznę od ogrzewania postojowego, które jest oczywiście możliwe,
                        ale tylko w samochodach wyposażonych w silnik Diesla lub 1,8 TSI 180 KM.", co niniejszym pokazuje jaka niekompetencja pracuje w salonach :/

                        jednoczesnie rozumiem ze samochody 1.2 TSI kolegi lukaszc2 i zamowiony 1.4 TSI BiDi01 sa cielesnym dowodem na to ze jednak sie da, czy cos sie moze zmienilo w tej kwesti w cenniku?

                        Komentarz


                        • #13
                          w cenniku z tego co widzę nic się nie zmieniło a ja mam już wyprodukowany samochód z Webasto mając 1,4 TSi
                          co do sprzedawców to żal... zero kompetencji i przygotowania. Kto jak kto, ale oni powinni znać sprzedawany przez siebie towar od deski do deski.
                          O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
                          Błękit RACE
                          Beżowa Alcantara
                          Columbus
                          Webasto

                          Komentarz


                          • #14
                            Moze byc tak, ze owszem stare auta maja, ale od jakiegos tygodnia jest zmiana i juz tylko te wybrane silniki maja ogrzewanie
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #15
                              A kolega nie pomylił sprawy ogrzewania elektrycznego przedniej szyby z Webasto? Ponieważ faktycznie ogrzewanie szyby przedniej jest tylko do wybranych silników a Webasto nadal pozostało bez zmian w cenniku.
                              Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                              Komentarz


                              • #16
                                Mam pytanie od osób używających Webasto...
                                Czy samochód z pracującym urządzeniem stojący np przy ulicy budzi sensację przechodniów, tzn. jest głośny i mocno dymi, czy przy hałasie miejskim nie będzie to szczególnie zauważalne dla przechodniów?

                                pozdr.
                                O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                                Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                                Przebieg-ponad 25 000 km ...

                                Komentarz


                                • #17
                                  praktycznie niezauważalne

                                  większym szokiem może być topniejący śnieg i/lub lekkie parowanie

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Jest nieco głośno (w końcu jest to mały silnik spalinowy), co powoduje, że czasami ludzie się przyglądają.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Spoko, do momentu jak nie przyjedzie straz pozarna to bedzie OK.

                                      Bo ludzie jak zima widza, ze w aucie nikogo nie ma, silnik nie chodzi, a cos meczy sie pod maska i leci dym (para wodna) to zaraz maja wizje pozaru :idea:
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Tego się właśnie obawiam
                                        Chciałem tylko podgrzewaną przednią szybę zamówić, ale do 1.4 już nie można, z kolei ogrzewanie postojowe trochę kosztuje i właśnie ze sobą walczę, czy jeszcze dokładać Webasto do zamówienia złożonego 25 lipca, ryzykując kolejną obsuwę terminu produkcji (teraz ustalony na 44 tydzień)... Ale jak sobie przypomnę ranne i popołudniowe skrobanie szyb, to dołożenie prawie 5 tysięcy złotych po głowi mi chodzi...
                                        O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                                        Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                                        Przebieg-ponad 25 000 km ...

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          wg. mnie warto

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez ketivv
                                            wg. mnie warto
                                            Ja po przypomnieniu sobie zeszłej zimy zamówiłem. Ręce miałem tak zniszczone od mrozu, że nic nie pomagało (a pracuję w aptece!). Szkoda zdrowia i czasu na odśnieżanie.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Dziekuję za opinie- jutro zadzwonię do handlowca spytać, czy może jakoś zasymulować w systemie o ile się może przesunąć budowa samochodu i czy coś może zejść zceny (choć pewnie nie może)..
                                              O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                                              Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                                              Przebieg-ponad 25 000 km ...

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Z ogrzewaniem postojowym, zwłaszcza programowalnym jak w nowej OIII trzeba uważać w garażach.
                                                Stosując zasadę czas grzania = czas jazdy raczej aku nie wykończymy.
                                                Pytanie jak długo średnio trzeba grzać żeby nie trzeba drapać szyb?

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Pytanie do doświadczomych użytkowników Webasto- czy zauważyliście wzmożone zużycie akumulatora z tego powodu?
                                                  Do pracy mam 14 km, z czego 7 jadę z predkością ok 60k/h, kolejne 7 ze 120-130km/h -planuję używać webasto rano i przed wyjsciem z pracy- nie padnie mi któregoś dnia akumulator?
                                                  P.s zamierzam kupić prostownik Ctek msx 5.0 i raz na misiąc doładowywać....
                                                  O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                                                  Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                                                  Przebieg-ponad 25 000 km ...

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X