Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Minoris 16" vs Ilias 16"

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Minoris 16" vs Ilias 16"

    bosss19, to znaczy że będziesz musiał się pozbyć tych dokładek z ABS-u(plastiku).

  • #2
    Minoris 16" vs Ilias 16"

    Czy mógłby ktoś wrzucić boczne zdjęcia swojej Octavii III z w/w felgami?
    Chciałbym sobie porównać jak samochód prezentuje się z jednymi i drugimi.

    Niestety nie mam sposobności porównania w/w felg na żywo, a po zdjęciach z katalogu cięzko się zdecydowac.

    Z góry dzięki !

    Komentarz


    • #3
      nie wyglupiaj sie i bierz 17, 16 w tak duzej budzie jest za mala
      Black magic

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez greg505
        nie wyglupiaj sie i bierz 17, 16 w tak duzej budzie jest za mala
        za małe to mogą być 15, a w 16 wygląda przyzwoicie, owszem można dać większe koła, ale to już sprawa gustu, osobiście mam iliasy i pod względem praktycznym są przyjazne do pucowania, temat zresztą dotyczy Minoris i Ilias a nie większych obręczy
        Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Sweetdream
          Chciałbym sobie porównać jak samochód prezentuje się z jednymi i drugimi.
          IMO Octavia najlepiej prezentuję się z felgami masywnymi (tzn z grubymi ramionami) taki styl pasuje do ogólnej bryły auta
          Pozdr. Przemek

          Komentarz


          • #6
            Sweetdream,


            Minoris

            ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs




            Ilias

            ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs
            kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

            SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

            Komentarz


            • #7
              Jak miałbym wybierać 16' to na stówę Ilias - uważam że trochę za małe ale urodziwe... szkoda, że nie ma Ilias 17'
              Paseratti B8 1.8 TSI DSG

              VW Jetta 1.2 TSI

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Prim
                Jak miałbym wybierać 16' to na stówę Ilias - uważam że trochę za małe ale urodziwe... szkoda, że nie ma Ilias 17'
                Ale są 17 Denom. Podobne do Ilias . Wg mnie dużo ładniejsze. Mam Denom 17 na lato i Ilias 16 na zimę, więc mam porównanie.
                Pozdrawiam
                Tomek

                Komentarz


                • #9
                  ja 17' wybrałem Teron-y bardziej mi się podobają od Denom-ów.... w rozmiarze 16' jest na odwrót... bardziej podobają mi się te szerokie łopaty.
                  Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                  VW Jetta 1.2 TSI

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Prim
                    ja 17' wybrałem Teron-y bardziej mi się podobają od Denom-ów.... w rozmiarze 16' jest na odwrót... bardziej podobają mi się te szerokie łopaty.
                    Plusem Denomów jest łatwość czyszczenia. Można włożyć rękę i wyczyścić całą felgę wewnątrz.
                    Pozdrawiam
                    Tomek

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez tomekb1
                      Plusem Denomów jest łatwość czyszczenia. Można włożyć rękę i wyczyścić całą felgę wewnątrz.
                      zgadzam sie
                      Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                      VW Jetta 1.2 TSI

                      Komentarz


                      • #12
                        A z 16tek jeszcze to ma ktoś może zdjęcia z Velorum i Star?
                        Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                        Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Qgar
                          A z 16tek jeszcze to ma ktoś może zdjęcia z Velorum i Star?
                          podlaczam sie do pytania,
                          musze wybrac sobie jakas 16tke na zime.

                          Tak sobie przegladam felgi do rapida i sa chyba ciekwasze niz do O3, czy ktos ma informacje czy pasuja 'plug&play'?
                          Black magic

                          Komentarz


                          • #14
                            Dorzucę też jeszcze pytanie: czy Ilias się nadają do łancuchów śniegowych?
                            W katalogu tylko przy felgach Star jest adnotacja, że są zalecane do łańcuchów śniegowych.

                            Ponadto co ciekawe jak dopytywałem o ceny, to Velorum i Ilias ok. 500PLN/szt. a Minoris i Star ok. 700PLN/szt. - ot ciekawe skąd ta różnica w cenie?
                            Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                            Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                            Komentarz


                            • #15
                              Czy felgi Ilias nie wystają poza brzeg opony?
                              Mam na myśli czy możan felge odrapać dojeżdżając do krawężnika?

                              Komentarz


                              • #16
                                Nie wystają. Jak chcesz mogę Ci zrobić dokładne zdjęcie z zimową Sava

                                [ Dodano: Sob 05 Paź, 13 16:46 ]
                                Tak to wygląda:









                                Na feldze położyłem listwę, żeby lepiej było widać
                                Pozdrawiam
                                Tomek

                                Komentarz


                                • #17
                                  Pytałem sprzedawcę o cennik felg aluminiowych, natomiat powiedział mi, że czekają na katalogi jeszcze i nowe cenniki. Planując na zimę zakup 16-tek mam pytanie, czy ceny w Skodzie są akceptowalne, czy lepiej poszukać felg w necie (jakie firmy polecacie?)?
                                  O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                                  Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                                  Przebieg-ponad 25 000 km ...

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez greg505

                                    Tak sobie przegladam felgi do rapida i sa chyba ciekwasze niz do O3, czy ktos ma informacje czy pasuja 'plug&play'?
                                    nie pasują, Rapid ma rozstaw śrub 5x100 O3 natomiast 5x112

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Alf
                                      Pytałem sprzedawcę o cennik felg aluminiowych, natomiat powiedział mi, że czekają na katalogi jeszcze i nowe cenniki. Planując na zimę zakup 16-tek mam pytanie, czy ceny w Skodzie są akceptowalne, czy lepiej poszukać felg w necie (jakie firmy polecacie?)?
                                      Ujmę to tak: cenniki to oni mają, ale raczej nie są skłonni do negocjacji.

                                      Tym niemniej. Jak odbierasz nowy samochód, to sprzedawca może nie wystawić Ci osobnej faktury na felgi, lecz wpisać ich cenę na fakturę pojazdu. Wtedy cena jest już akceptowalna. :wink:

                                      Ja tak zamówiłem Iliasy i to z takimi samymi gumami jak Tomek, Sava Eskimo S3.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Rok z Bagien, mozesz zdradzic cene za taki komplet?
                                        Black magic

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Mi dali iliasy po 460 zł, a więc chyba niedrogo. Opon zimowych nie chciem, bo były za drogie.
                                          Pozdrawiam
                                          Tomek

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez greg505
                                            Rok z Bagien, mozesz zdradzic cene za taki komplet?
                                            1700 PLN

                                            A opony zakupiłem u kolegi Gracz

                                            pzdr

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez tomekb1
                                              Mi dali iliasy po 460 zł, a więc chyba niedrogo. Opon zimowych nie chciem, bo były za drogie.
                                              Standardowa cena "promocyjna":
                                              Error 404

                                              W podobnej cenie są Velorum. Natomiast ciekawostką jest, że Minoris i Star są w cenie ponad 700PLN.

                                              A pytanie trochę z innej beczki: czy szerokość felgi ma znaczenie przy możliwości zakładania łańcuchów śniegowych?

                                              Gdy pytałem Sprzedawcę, to wskazał mi na różnicę, gdzie Ilias, Velorum, Minoris mają 6,5Jx16 a Star 6.0Jx16 i te właśnie są zalecane do łańcuchów śniegowych i ten rozmiar jest taki jak przy stalówkach, które są podobno też 6.0Jx16.
                                              Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                                              Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez tomekb1
                                                Nie wystają. Jak chcesz mogę Ci zrobić dokładne zdjęcie z zimową Sava

                                                [ Dodano: Sob 05 Paź, 13 16:46 ]
                                                Tak to wygląda:

                                                ...

                                                Na feldze położyłem listwę, żeby lepiej było widać
                                                Dzięki. Zamówiłem Iliasy.
                                                Faktycznie ładnie kryją się w oponie.
                                                Bardzo łatwe do czyszczenia.
                                                Jestem zadowolony.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Re: Minoris 16" vs Ilias 16"

                                                  Zamieszczone przez Sweetdream
                                                  Czy mógłby ktoś wrzucić boczne zdjęcia swojej Octavii III z w/w felgami?
                                                  Chciałbym sobie porównać jak samochód prezentuje się z jednymi i drugimi.

                                                  Niestety nie mam sposobności porównania w/w felg na żywo, a po zdjęciach z katalogu cięzko się zdecydowac.

                                                  Z góry dzięki !
                                                  odkopuję - widzę, że mamy po jednym zdjęciu, ale trochę czasu minęło i może ktoś będzie w stanie wrzucić dodatkowe zdjęcia? Będę zobowiązany.
                                                  Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X