Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ILA - intelligent light assistant

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ILA - intelligent light assistant

    Jak dla mnie najbardziej przydatnym gadżetem byłaby podgrzewana przednia szyba, jednak niestety z silnikiem 1.4 była niedostępna gdy zamawiałem... Ano nic, będzie skrobanko :roll:

  • #2
    ILA - intelligent light assistant

    Koszt 750 PLN

    Opis:
    INTELLIGENT LIGHT ASSISTANT - funkcja automatycznego włączania i zmiany świateł

    Intelligent Light Assistant automatycznie steruje pracą świateł drogowych, polepszając komfort i bezpieczeństwo ruchu drogowego. Przy prędkości powyżej 60 km/h, gdy jest ciemno, funkcja ta automatycznie włącza światła drogowe.

    Czy ktoś z was widział jak to działa w praktyce? Czy warto doposażyć sobie auto w ten system?
    O3 RS TSI DSG

    Komentarz


    • #3
      A ciężko ruszyć ręką i włączyć długie światła samemu? Na pewno nie zapłaciłbym za to 750PLN. Jak wykryje auto z naprzeciwka to zmienia z powrotem na światła mijania.
      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

      Komentarz


      • #4
        No właśnie wydaje mi się ten system wątpliwy Ale może znajdzie się ktoś kto używał w praktyce i powie że super sprawa.

        Tak samo wydawał mi się wątpliwy system Hands Free (w Octavii jest Kessy). 3 lata jeździłem autem zanim go włączyłem, a teraz nie wyobrażam sobie żebym przy otwieraniu\zamykaniu auta musiał coś robić
        O3 RS TSI DSG

        Komentarz


        • #5
          Mam to z racji pakietu Amazing, działa super - za każdym razem trzeba to uruchomić po włączeniu silnika i w nocy zapominamy o włączaniu długich - odpowiednio szybko zmienia widząc auto z naprzeciwka lub jadące tym samym pasem co my.
          Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Festexx
            Mam to z racji pakietu Amazing, działa super - za każdym razem trzeba to uruchomić po włączeniu silnika i w nocy zapominamy o włączaniu długich - odpowiednio szybko zmienia widząc auto z naprzeciwka lub jadące tym samym pasem co my.
            a nie wystarczy miec swiatla w pozycji AUTO?
            w jaki sposob sie to uruchamia?

            a co z tirem wyjezdzajacym z za gorki?
            jak wiadomo swiatla ma nisko, a kabina kierowcy wysoko?
            Black magic

            Komentarz


            • #7
              Nie wystarcza mieś swiatła w pozycji auto. Jak chcesz włączyć długie, pchasz wajchę do przodu i już masz włączoną automatyczne zmienianie świateł drogowych i komunikat na wyświetlaczu, ze to jest włączone. Jak chcesz wyłączyć automat to pchasz tę samą wajchę jeszcze raz do przodu i masz wyłączony automat, ale światła drogowe świecą.
              Jak masz automatyczne światła drogowe włączone, możesz też sam zmienić wcześniej na krótkie jeśli chcesz wcześniej wyłączyć niż automat.
              W sumie fajne, ale trzeba się do tego przyzwyczaić.
              Mam, bo były w pakiecie , ale za 750 zł bym nie wziął.
              Pozdrawiam
              Tomek

              Komentarz


              • #8
                Dzięki tomekb1 za info! pozdrawiam
                O3 RS TSI DSG

                Komentarz


                • #9
                  Niestety z tirami nie jest tak różowo, obrysówki za słabo świecą i długie się wyłączają dopiero jak "zobaczą" drogowe, więc czasem trzeba samemu ruszyć wajchą, ale mimo tego jeździ się dużo wygodniej
                  Aktualnie O3 1.4 TSI 103kW (140KM)
                  Poprzednia F1 1.4 50kW (68KM)

                  Komentarz


                  • #10
                    System ma jeszcze takie minusy:
                    - nie wyłącza długich, przy nadjeżdżającym z przeciwka rowerze
                    - często za późno wyłącza, gdy doganiasz inny samochód
                    (to pewnie tak musi być, bo inaczej wyłączały by się długie światła od odblasków ze słupków drogowych)

                    - nie można wyłączyć auto w chwili gdy system jest w auto i długie są wyłączone (trzeba najpierw poczekać, aż włączy, żeby potem samemu system dezaktywować)
                    Pozdrawiam
                    Tomek

                    Komentarz


                    • #11
                      Co do odblasków, to niestety czasami się wyłączają jak się światło odbije od jasnego znaku centralnie w samochód, ale mimo tych wad i tak jest spoko
                      Aktualnie O3 1.4 TSI 103kW (140KM)
                      Poprzednia F1 1.4 50kW (68KM)

                      Komentarz


                      • #12
                        zamontowałem sobie to cudo do Superba i jak na początku działało to do dupy, to teraz jest już o wiele lepiej, choć problemy o jakich pisze tomekb1, czasem występują. Więc może to po prostu kwestia czasu, aż to się wyuczy co i jak.
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz


                        • #13
                          Miałem okazje jechać dłuższą trasą w nocy.
                          System automatycznie włączający światła drogowe działa rewelacyjnie.
                          Zawsze pamięta o przełączeniu na długie gdy można i zawsze zdąży je wyłączyć gdy trzeba.
                          Wjeżdżając do miasta czy nawet wioski z kilkoma latarniami światła się natychmiast przełączają.
                          W połączeniu z ksenonami zmieniającymi zasięg można naprawdę polubić podróże nocą.

                          Komentarz


                          • #14
                            System sie sprawdza na w miare prostej drodze, gdy mamy duzo zakretow i pagorkow trzeba mu pomagac, bo reaguje za pozno.
                            Gdyby nie byl w pakiecie Amazing to bym go nie wzial.
                            Black magic

                            Komentarz


                            • #15
                              Jestem zawiedziony tym systemem, nie wiem czy mam mu dać czas na naukę, czy zapomnieć, że go mam, bo słabo sobie radzi a nie rajcują mnie wojny na światła z tirami...

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez mac_aaron
                                Jestem zawiedziony tym systemem, nie wiem czy mam mu dać czas na naukę, czy zapomnieć, że go mam, bo słabo sobie radzi a nie rajcują mnie wojny na światła z tirami...
                                W ustawieniach możesz ustawić szybkość reakcji tego systemu Do wyboru z tego co pamiętam są 3.

                                Jeśli chodzi o moje odczucia to...na samym początku średnio mi się to podobało, ale teraz jadąc do Polski niespełna 700 km jest dla mnie wygodny.
                                Nie powiem, że system jest idealny, trzeba czasami mu pomagać, aczkolwiek miewałem sytuację, że system zareagował na wyjeżdżający z ostrego zakrętu samochód szybciej niż ja. Bywało jednak i tak, że w trakcie gdy chciałem sam wyłączyć światła, ILA mnie uprzedził co zaowocowało blinkiem
                                Wszystko ma swoje plusy i minusy. Tak jak Kolega pisał wcześniej, za taką kasę bym nie brał, ale że w elegance + amazing wpakowali to korzystam

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X