Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Felgi na zime

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Felgi na zime

    Dziś namieszałem cytrynówki pojemność widać, będzie na sobotnią imprezkę :diabelski_usmiech

  • #2
    Felgi na zime

    czy wybraliscie juz felgi na zime?
    nie jestem do konca przekonany do fabrycznych alu 16, wiec moze ktos juz cos kupil i moze zaprezentowac zdjecia felg na aucie.
    Black magic

    Komentarz


    • #3
      Ja tam pakuje 17 na zimę, bo felgi mam na lato i na zimę 17 cali. W scirocco też jeździłem na 17 i było ok.
      Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

      Komentarz


      • #4
        Jednak polecam 16".
        Mniejsze ryzyko rozwalenia na dziurze lub czymś schowanym pod śniegiem.
        Większy komfort na dziurach, lodach itp.
        Tańsze opony.
        Oryginalne alu spokojnie wytrzymują eksploatację zimą. Z tanimi chińskimi felgami może być róznie.

        Komentarz


        • #5
          Witam

          Ja zdecydowałem się na zimę na felgi 16 z ofert ATT. Są to polskie felgi i w dosyć dobrych cenach. Użytkowałem takie w dwóch poprzednich samochodach w okresie zimowym i nie było z nimi żadnych problemów.
          jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
          była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
          była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

          Komentarz


          • #6
            polrob, moglbys podac model?
            Black magic

            Komentarz


            • #7
              OK, bez smiechu: ja planuje 18" na zime
              Ale jezdze malo, a jak juz to glownie w trasie na autostradach. Po miescie od wielkiego dzwona tylko tudziez po miescie, ale nie w naszym pieknym kraju, a tam drogi ciut lepsze.

              Komentarz


              • #8
                Felga ATT 640 7x16' ET 40
                Na tej stronce można sobie popatrzeć

                ATT polskie felgi aluminiowe - Auto Tip Top

                Ceny katalogowe, ale w necie można znaleźć cenniki znacznie korzystniejsze.
                jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                Komentarz


                • #9
                  Zostawiłem sobie Denomy na zimę czyli te co były na aucie . Na wiosnę może jakieś fajne 17" wyjdą w Skodzie bo na chwilę obecną to kupa z wyborem - znaczy są ale niedostępne :-))))) - zimowe buty u mnie już siedzą (chroniczna nienawiść do kolejek u oponiarzy)
                  Pozdrawiam,

                  Bomber
                  __________________
                  O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
                  + "Lodówka" :-)

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Bomber
                    Zostawiłem sobie Denomy na zimę czyli te co były na aucie . Na wiosnę może jakieś fajne 17" wyjdą w Skodzie bo na chwilę obecną to kupa z wyborem - znaczy są ale niedostępne :-))))) - zimowe buty u mnie już siedzą (chroniczna nienawiść do kolejek u oponiarzy)
                    jakies inne niz dostepne tu?
                    Error 404
                    Black magic

                    Komentarz


                    • #11
                      te -ale jak chcesz kupić to albo chwilowo niedostępne albo czas oczekiwania jest za długi więc sobie darowałem. Nawet myślałem na zimę o kolejnych Denomach z czarną wewnętrzną stroną felgi ale one wyglądają jakby były niedomyte :szeroki_usmiech. W następnym roku może coś ciekawego wyjdzie lub na wiosnę sobie kupię 17" z RS.
                      Pozdrawiam,

                      Bomber
                      __________________
                      O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
                      + "Lodówka" :-)

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja zostawiam sobie Alarisy, zmieniam tylko gumy.

                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=1166588

                        Komentarz


                        • #13
                          Przymierzam się do zakupu tylko na zime 16 calowych oryginalnych felg Ilias (cena 460 pln/ szt) lub ewentualnie Velorum za ok 490 pln/szt. Czy ktoś ma może któreś z nich? Warte takiej ceny? Sprawdzą się na zimę?
                          O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                          Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                          Przebieg-ponad 25 000 km ...

                          Komentarz


                          • #14
                            Ja w koncu zamowilem iliasy + conti ts850, mam nadzieje ze sie sprawdza
                            Black magic

                            Komentarz


                            • #15
                              Wytargowałeś lepszą cenę?
                              O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                              Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                              Przebieg-ponad 25 000 km ...

                              Komentarz


                              • #16
                                Tylko na oponach, na felgach to urwalem tylko koncowke
                                Black magic

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez greg505
                                  Ja w koncu zamowilem iliasy + conti ts850, mam nadzieje ze sie sprawdza
                                  a masz opony z rantem ochronnym czy bez? Oznaczenie FR.
                                  Chętnie bym zobaczył zdjęcie jak felga się kryje w oponie.

                                  W testach ADAC Conti zawsze były w czołówce. Zwłaszcza na mokrym i lodzie. Czyli sytuacjach najczęściej spotykanych i najbardziej niebezpiecznych. Mam już któryś komplet (wcześniej TS830) i są to najlepsze zimówki jakie miałem.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Wlasnie dlatego je zamowilem, kola bede odbieral w tym tygodniu, wiec dam znac, ale na 99% maja rant
                                    Black magic

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Bomber
                                      Zostawiłem sobie Denomy na zimę czyli te co były na aucie
                                      Zrobiłem dokładnie tak samo :szeroki_usmiech Denomy są super do czyszczenia :!:
                                      Zamieszczone przez Bomber
                                      zimowe buty u mnie już siedzą (chroniczna nienawiść do kolejek u oponiarzy
                                      u mnie wskoczyły dzisiaj
                                      Pozdr. Przemek

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez elektrykprosty
                                        Zamieszczone przez greg505
                                        Ja w koncu zamowilem iliasy + conti ts850, mam nadzieje ze sie sprawdza
                                        a masz opony z rantem ochronnym czy bez? Oznaczenie FR.
                                        Chętnie bym zobaczył zdjęcie jak felga się kryje w oponie.

                                        W testach ADAC Conti zawsze były w czołówce. Zwłaszcza na mokrym i lodzie. Czyli sytuacjach najczęściej spotykanych i najbardziej niebezpiecznych. Mam już któryś komplet (wcześniej TS830) i są to najlepsze zimówki jakie miałem.
                                        Jednak nie maja rantu, ale opona dosc dobrze chroni felge, jest ok 1-1.5 cm szersza
                                        Black magic

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ja miałem oferte z salonu bez negocjacji:


                                          Opony zimowe 16"

                                          Barum Polaris 3- 319 zł/ szt

                                          Uniroyal MS Plus 77- 349 zł / szt

                                          Continental ContiWinterConatct TS850 - 469 zł / szt


                                          Opony zimowe 17"

                                          Barum Polaris 3- 465 zł/ szt

                                          Uniroyal MS Plus 77- 560 zł / szt

                                          Felga aluminiowa / szt :

                                          - FELGA ALUMINIOWA 17" DENOM - 479 zł / szt

                                          - FELGA ALUMINIOWA 16" VELORUM - 489 zł / szt

                                          - FELGA ALUMINIOWA 16" ILIAS - 459 zł / szt



                                          Felgi stalowe: + osobno kołpaki 293 zł (4 szt)
                                          16" - 259 zł/ szt
                                          O3 1.4 TSi Elegance Amazing..
                                          Poprzednio SIGNUM

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Piszsuchy
                                            Continental ContiWinterConatct TS850 - 469 zł / szt
                                            no to po negocjacjach mozna urwac stowke
                                            Black magic

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Ja zrezygnowałem z oferty dealera i postanowiłem trochę poszukać na wolnym rynku. Nie było łatwo - bardzo mało jest felg o odpowiednich parametrach - można nawet powiedzieć, że nie ma ich wcale, ale udało się Znalazłem oryginalne funkiel nówki Velorum po niecałe 400 za sztukę. Do tego dokupiłem Nokiany D3 i czeka to teraz wszystko na zmontowanie do kupy...
                                              Pzdr
                                              Pzdr, Fredy
                                              Silnik w mojej O3 smaruje olej

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Panowie a jakie macie zdanie o felgach stalowych firmy Alcar?
                                                Zastanawiam się nad modelem Hybridrad ale nie wiem jak to konkretnie wygląda ..., może ktoś ma więcej info na ten temat jak z jakością?

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X