Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Roleta tylnej szyby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Roleta tylnej szyby

    eaglemirek, Thundi,
    w reklamie zabrakło końcowej kwestii z oryginału:

    We have no fucking idea where we are in the ranking of Spanish Lighthouses...



    - Roger that...

    [youtube] [/youtube]

  • #2
    Roleta tylnej szyby

    W katalogu O3 znalazłem akcesorium, które nazywa się "Ręcznie sterowana roleta tylnej szyby". Ponieważ w poprzednim aucie miałem wszystkie tylne szyby przyciemnione a O3 zamówiłem bez takich szyb, pomyślałem że będą mi przeszkadzać światła samochodów jadących za mną. Co prawda zamówiłem też automatycznie ściemniające się lusterko więc może nie będzie aż tak strasznie, ale taka roleta chroni też przed słońcem pasażerów z tyłu auta.
    No i teraz mam pytania:
    1. Czy taka roleta wpłynie jakoś na pracę ściemniającego się lusterka?
    2. Może ktoś ma taki gadżet i umie powiedzieć, czy roletę da się zamontować samodzielnie czy trzeba wiercić pod montaż jakieś otworki, czy jest to inwazyjne?
    3. Czy ktoś pytał o dostępność i cenę w salonach Skody?

    Komentarz


    • #3
      Mam oryginalną roletę, chyba była to część pakietu sunset.
      1. Latem miałem zaciagniętą ją na stałe, głównie przed słońcem. Nie używałem wtedy funkcji ściemniającego się lusterka, bo nie było potrzeby.
      Odnośnie samego lusterka, to moim zdaniem zbędny bajer. Nie ściemnia się wystarczająco. Lepiej już zastępuje je ta roleta.
      2. Oryginalna roleta zamontowana jest w półce, pozostaje raczej znalezienie takiej używanej półki.
      3. Z wiadomych powodów nie pytałem.
      '15 O2fl liftback 1,4 mpi 80 km
      '13 O3 liftback 2,0 tdi dsg 150 km
      '10 A4 b6 avant 2,5 V6 tdi 163 km

      Komentarz


      • #4
        Roleta nie jest częścią"pakietu" sunset - takiego pakietu nie ma. Sunset to fabryczne przyciemnienie tylnych szyb bocznych + tylnej. Ja mam przyciemniające sie lusterko i mimo przyciemnionej tylnej szyby działa i to swietnie. Miałem takie lusterko w poprzednim samochodzie z nazwijmy to segmentu "premium" i widzę ze to w O3 w niczym nie ustępuje działaniem..
        Paseratti B8 1.8 TSI DSG

        VW Jetta 1.2 TSI

        Komentarz


        • #5
          Pakiet Sun&Pack.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez lesstar
            1. Czy taka roleta wpłynie jakoś na pracę ściemniającego się lusterka?

            nie wpłynie


            Zamieszczone przez lesstar
            2. Może ktoś ma taki gadżet i umie powiedzieć, czy roletę da się zamontować samodzielnie czy trzeba wiercić pod montaż jakieś otworki, czy jest to inwazyjne?
            nie będzie to jakaś ciężka technologia, po prostu przejdź się do aso, zrób kilka zdjęć o3 z tym pakietem i masz wzorzec


            Zamieszczone przez lesstar
            3. Czy ktoś pytał o dostępność i cenę w salonach Skody?
            kwestia czasu i będzie dostępna na rynku wtórnym (allegro, etc)


            btw
            może okleisz tylne boczne + tylną folią :?:
            folię zawsze możesz dobrać pod odcień oem sunset
            kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

            SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez mac_aaron
              Pakiet Sun&Pack.
              Dziękuję za poprawkę, wiedziałem, że coś związanego ze słońcem.
              Moje lusterko ściemnia się na zielono, ale jeszcze nigdy nie sciemniło się do takiego stopnia jak tradycyjne w pozycji nocnej.
              Czy jest możliwość regulacji jego czułości?
              '15 O2fl liftback 1,4 mpi 80 km
              '13 O3 liftback 2,0 tdi dsg 150 km
              '10 A4 b6 avant 2,5 V6 tdi 163 km

              Komentarz


              • #8
                Odświeżę temat. Szukam takiej rolety. Czy ktoś wie ile może kosztować? Lub ewentualnie zna jej numer katalogowy?
                OIII 1.2 TSI 105 KM

                Komentarz


                • #9
                  Ja znalazłem na allegro i kosztowała mnie 200zł plus plastik z haczykami 40zł i przesyłka. Stan super jak nowa.

                  Komentarz


                  • #10
                    Czy kolega mógłby podać gdzie zamówił i jakie to muszą być te haczyki?

                    Komentarz


                    • #11
                      jersza, musisz kupić i wymienić cały plastik pokrywy bagażnika
                      OIII 1.2 TSI 105 KM

                      Komentarz


                      • #12
                        To była jednostkowa aukcja na allegro.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez dontak
                          jersza, musisz kupić i wymienić cały plastik pokrywy bagażnika
                          Można chyba zastosować taki kołeczek rozprężny (zresztą nie wiem jak to się fachowo nazywa)jaki jest przy podwieszeniu półki - tylko kwestia otworków w istniejącym plastiku?

                          Komentarz


                          • #14
                            Na dobrą sprawę można w ten plastik wkręcić jakieś haczyki i też będzie trzymało roletę, bo taki miałem zamiar,ale trafił mi się ten plastik to zakupiłem.

                            Komentarz


                            • #15
                              Dla zainteresowanych tylną roletą, znalazłem coś takiego na All..., nawet w dobrej cenie -
                              Link
                              Jest: OIII 1.4 TSI beż cap... Elegance+Amazing+Dynamic+parę fajnych dodatów cieszących oko
                              Była: OII FL 1.8 TSI czarna Elegance+light assistant+lusterko foto...+pakiet biznes+pakiet WADLIWE AUTKO !!!

                              Komentarz


                              • #16
                                Ostatnio przerabiałem temat, żeby skompletować pakiet Sun&Pack (czyli półka z roletą i siatką od spodu) dzięki pomocy bob_best udało się :lol:
                                Należy zakupić:
                                1) półkę bagażnika 5E5867769B używane dostępne już na allegro cena koło 200-250 zł (ASO 800-1000zł :shock: )
                                2) plastik ramka tylnej szyby 5E5 867 605A 9B9 (to jest stary numer), który jest obecnie zastąpiony nr: 5E5 867 605C 9B9 mi nie udało się dostać używanej. Cena w ASO ok. 200 zł
                                3) rozwiązaniem na ww. problem jest zakup samych haczyków o nr 5E5861301 strona lewa oraz 5E5861302 strona prawa, oraz 2x N10602101 śruba imbusowa z płaskim łbem 4x10 koszt. ok 7 zł + praca własna.

                                Półka pasuje oczywiście plug & play, natomiast aby zamontować haczyki należy zdemontować ramkę szyby (jest na wcisk) i przewiercić otwory na bolce w haczykach i przykręcić śrubę na przelot.

                                Mam nadzieję, że ten mini opis komuś się przyda.

                                Komentarz


                                • #17
                                  mareq321, jak zdemontowac ten plastik wokol szyby aby go nie polamac?
                                  Mozesz wkleic fotki tych haczykow?
                                  Ostatnio zamontowalem oslony przeciwsloneczne na boczne szyby, a teraz jestem na etapie szukania czegos na tylna
                                  Black magic

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez greg505
                                    mareq321, jak zdemontowac ten plastik wokol szyby aby go nie polamac? Mozesz wkleic fotki tych haczykow?
                                    Ostatnio zamontowalem oslony przeciwsloneczne na boczne szyby, a teraz jestem na etapie szukania czegos na tylna
                                    Ja zaczynałem demontaż od środka ramki, na początku pomagałem sobie 2 śrubokrętami później już poszło spokojnie. Zdjęcia postaram się zrobić jutro.

                                    [ Dodano: Wto 07 Kwi, 15 08:06 ]
                                    Dzisiejsze fotki robione na szybko :wink:
                                    Załączone pliki

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      mareq321 fajnie że udało mi się pomóc. Półka w ASO kosztuje jakieś chore pieniądze i trzeba ratować się Allegro. Plastiku klapy polecam szukać u tych którzy oferują półki z roletą - ja w ten sposób kupiłem. W ASO wydawało mi się że kosztowało ok. 160 zł (ale może ceny się zmieniły).

                                      Co do plastiku klapy to jest na wcisk (takie metalowe blaszki) - ja demontowałem to bez użycia narzędzi, ale ciężko wychodzi. Uwaga na trzeci stop a raczej na mocowanie obudowy stopu do szyby - jest przyklejone. Ja demontowałem zaczynając od narożników.
                                      Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez mareq321
                                        Ja zaczynałem demontaż od środka ramki, na początku pomagałem sobie 2 śrubokrętami później już poszło spokojnie. Zdjęcia postaram się zrobić jutro.

                                        [ Dodano: Wto 07 Kwi, 15 08:06 ]
                                        Dzisiejsze fotki robione na szybko :wink:
                                        Dziękuje mareq321 za rozpiskę potrzebnych elementów.
                                        Kupiłem już półkę (swoją drogą warto dla siatki pod spodem-przydatna) używaną za 100zł bo odstaje materiał ale po założeniu wogóle tego przez szybę nie widać a jak się otwiera to i tak się podnosi i też tego nie widać
                                        Mam już również haczyki.
                                        ASO wyceniło haczyki na 2,45zł a śruba imbusowa z płaskim łbem 4x10 – 1,16 zł/szt
                                        Gdyby ktoś potrzebował wziąłem ekstra komplet - mogę odsprzedać
                                        Odnośnie ramki dostałem info, że plastikowa ramka tylnej szyby z mocowaniem rolety 5E5 867 605C 9B9 to 170 zł
                                        Półkę bagażnika z roletą - 5E5867769B wycenili na 940 zł
                                        Od tych cen można jeszcze urwać kilka %.
                                        Czas oczekiwania do 2 tygodni bo nie było tych elementów w Poznaniu.


                                        Odnośnie demontażu ramki.. Pisząc od środka masz na myśli okolice stopu? przyglądałem się ostatnio i wygląda jakby ramka tak jakby chowała się kawałek pod plastik stopu.. Planowałem zacząć od lewej i prawej strony..
                                        Pisaliście coś o przykejeniu.. To ramka jest przyklejona jeszcze do obudowy stopu?

                                        Rozumiem, że na ramce nie ma żadnego punktu odniesienia na montaż haczyków.. Możesz rzucić jakieś orientacyjne wymiary od brzegu ramki z lewej,prawej od dołu do haczyka oraz pomiędzy haczykami? Zastanawiam się czy jak wywiercę "mniej więcej" czy nie będzie spadać
                                        MY16 Ambition z Amazing

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ja zacząłem od środka, ale raczej to nie ma większego znaczenia zatrzaski ładnie puszczają (ja ją podważyłem i mocniej szarpnąłem ). Jeśli chodzi o montaż haczyków to wieczorem zmierzę ile mam mm od załamania. Montowałem haczyki bo niestety ramki oryginalnej nie udało mi się wyszukać na aledrogo.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Uzupełnię informacje
                                            Demontaż ramki zaczynać od narożników. Najlepiej bez narzędzi bo podłożenie czegoś nawet plastikowego zostawia jakieś tam malutkie ślady ingerencji. Szarpiemy zdecydowanym krótkim ruchem. Potem skupiamy się nad wygieciem końca lewego i prawego a następnie spokojnie zdejmujemy z okolic 3 światła STOP
                                            Na ramce od wewnętrznej strony są zaznaczone punkty w których robimy po 2 dziurki na strone. Jedna na bolec, druga na wkręt. W sam raz odpowiednie jest wiertło 3.
                                            Wszystko sugeruje, że jak już dorwiemy półkę nie ma sensu szukać ramki z haczykami tylko kupić elementy namierzone przez bob_best i mareq321 :

                                            Zaczepy wyglądają tak.. Po 3 na strone i 5 na górze.



                                            [ Dodano: Wto 21 Cze, 16 09:22 ]
                                            Miałbym na sprzedaż półkę z roletą oraz siateczką pod spodem.
                                            Nie jest idealna ale towar deficytowy więc nie ma co wybrzydzać
                                            Posiadam również ostatni zestaw haczyków więc w Warszawie możemy umówić się na montaż
                                            Jak ktoś zainteresowany to niech da znać
                                            MY16 Ambition z Amazing

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X