Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Blokada skrzyni biegów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Blokada skrzyni biegów

    Enriquez, producent zawalił jak tylko mógł, to fakt. Jednak wielu potencjalnych kupujących nie wie lub nie dopuszcza do siebie informacji, że kupując takie TSI z już wymienionym rozrządem (na te ostatnie/najnowsze podzespoły) będzie miał raczej spokój, a jak nie to negocjacja ceny, żeby na serwis było, zrobienie wszystkiego i również powinno być ok. Tak mi się przynajmniej wydaje :roll:

  • #2
    Blokada skrzyni biegów

    Niedługo będę odbierał O3 wstępnie chciałem ją doposażyć w blokadę skrzyni biegów, serwis proponuje mi dwie opcje :
    1- oryginalna za ok 1500 z groszami , zamek montowany jest po prawej stronie tunelu
    ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs
    2- blokada z firmy Bear lock za ok 530zł, tylko tutaj zamek montowany jest w górnej części tunelu środkowego obok zapalniczki
    ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

    Moim zdaniem dość kiepsko wygląda ta blokada z Bear lock...
    Czy ktoś z was ma może zamontowaną którąś z powyższych blokad i może się wypowiedzieć na ich temat?

    Z góry dzięki za wszystkie informacje.

    Komentarz


    • #3
      Bede marudzil do znudzenia. Proponuje dobre AC z punktem o utrzymaniu wartosci przez cale 12 miesiecy od dnia podpisania umowy AC z ubezpieczycielem

      A blokade to mozna zainstalowac sobie taka:



      Do czasu, jak auta beda zabierac na lawety na wcisnietym sprzegle, albo beda odjezdzac po odpieciu linek ze skrzyni, to wg. mnie takie zabezpieczenie to jedynie utrudnianie sobie zycia.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Ta Bearlocka jest dużo wygodniejsza, bo wystarczy przekręcić pokrętło i jest zablokowana, a w tej drugiej to chyba trzeba wsadzić kluczyk, żeby ją zablokować.
        BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

        SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

        Komentarz


        • #5
          shado, na zdjęciu wrzuconym przez kolegę wygląda jakby Bearlock też był na kluczyk... aczkolwiek mogę się mylić, ale co do zasady, to popieram zdanie Maicrofta
          رافال
          Spoty
          Cause freedom is a lonely road
          My O2FL

          Komentarz


          • #6
            Na zdjęciu widać też pokrętło. Pokrętłem zamykasz, a kluczykiem otwierasz.
            BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

            SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

            Komentarz


            • #7
              Mam Bearlocka i dokładnie j/w - zamyka się bez klucza, otwiera kluczem.

              Komentarz


              • #8
                Jak już musisz mieć blokadę , brałbym bearlocka , 3razy tańszy, estetyka do przełkniecia.

                Komentarz


                • #9
                  odświeżę trochę temat...o nowości z firmy Niedźwiedź-Lock...
                  kiedyś w tej firmie można było kupić blokady i założyć we własnym zakresie. Natomiast teraz firma ta całkowicie wypina na klienta indywidualnego i nie można u nich kupić bezpośrednio żadnej blokady. Zasłaniają się dobrem firmy i swojej reputacji! Nadmienić chciałbym, ze z rozbrajającą szczerością odsyłają do najdroższych zakładów montujących takie ustrojstwa. Natomiast ich największy konkurent czyli DIPOL bezproblemowo sprzedaje dalej wysyłkowo swoje blokady .

                  Jak to się tłumaczą "blokady wymagają bardzo precyzyjnego montażu z użyciem specjalnych narzędzi"oraz "przeszkolonych pracowników" SIC! Z czystej ciekawości zadzwoniłem do zielonogórskiego przedstawiciela tychże niedźwiedzi i za montaż wołają sobie prawie 900 zł !

                  Także ogólnie może produkty są super ale podejście firmy do potencjalnego prywatnego kupującego jest do bani :!:
                  "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                  Komentarz


                  • #10
                    Biszczu, to pojechali z cena u tego poleconego mechanika.. Dowiadywałem sie ile za przyjemnosc blokady skrzyni biora w ASO - cena czesci to 1300PLN, ale za montaz juz zycza sobie tylko 500PLN.. Myslalem ze to sporo, ale patrzac na Twoje wiescie, to jednak nie

                    Moja O3 RS

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamiast blokady na skrzynię polecam blokadę na kierownicę zeder.
                      3 lata temu podsunąłem ten pomysł koledze do bmw E92, ponieważ skrzynie ma automatyczną, a wydaje mi się, że skoro skrzynia jest automatyczna to pewnie można bieg uruchomić przez gniazdo obd/can.

                      Wszystko pięknie, tylko spod kolumny kierowniczej wystaje okrągły odlew a w nim oczywiście miejsce na klucz. Odlew ten wystaje co prawda ok. 2cm ale podczas wypadku nie chciałbym uderzyć w niego kolanem - O3 ma poduszkę pod kierownicą ale nigdy nic nie wiadomo.

                      Komentarz


                      • #12
                        KASA, było już na forum o tym ZEDERze.. dużo niezbyt pochlebnych opinii
                        "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                        Komentarz


                        • #13
                          KASA, skoro boisz sie uruchomienia przez OBD/CAN to mega proste rozwiazanie, ktore mialem w O2... Na kabelkach do gniazda dorabiasz sobie bezpieczniki i po problemie. Na codzien jezdzisz bez nich (bo do czego Ci to gniazdo w normalnym uzytkowaniu?), przed wizyta u mechanika wkladasz bezpieczniki, chocby jak podjedziesz, a po odebraniu wyjmujesz...
                          Powodzenia dla zlodzieja ktory wpadnie na to, ze masz cos takiego. Nawet jak mu sie uda, to jeszcze musi znalezc miejsce na te bezpieczniki - a to przy odrobinie kreatywnosci autora rozwiazania jest trudne

                          Moja O3 RS

                          Komentarz


                          • #14
                            Biszczu, sorki, nie czytałem o tym na forum.
                            krzyzakp, ja się nie boję, jak będą chcieli ukraść to i tak ukradną.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X