Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Radio Blues/Swing vs. Bolero

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Radio Blues/Swing vs. Bolero

    Skoda Octavia 3 RS
    MODEL:2015 liftback
    KOLOR: Szary Metal Metalizowany
    SILNIK: 2.0 TSI CHHB
    UKŁAD DOLOTOWY: seria RS
    UKŁAD WYDECHOWY: podwójny seria RS
    ELEKTRONIKA: seria 220 KM, 350 NM
    ZAWIESZENIE: seria RS
    UKŁAD HAMULCOWY: seria RS
    CAR-AUDIO: System dźwiękowy CANTON
    SKRZYNIA: automatyczna DSG
    PLANY: Na pewno powłoka kwarcowa, a reszta wyjdzie w praniu

    Na razie w odzieniu roboczym

  • #2
    Radio Blues/Swing vs. Bolero

    Witam,

    Wracam powoli do tematu zmiany samochodu i w związku z tym, że wcześniejsza próba i zebrane oferty przekonały mnie do O3 1.2 TSI 105 KM 6-biegów nawet w uboższej wersji Active+Amazing zamiast Rapida mam pytanie o radio w O3.

    Raczej nie będzie mnie stać na wersję Ambition + Amazing (no chyba,że będzie jakaś super okazja lub jakieś DEMO do wyrwania) i pozostanę przy Acitive+Amazing (przy dobrych wiatrach może przy "gołym" Ambition bez metalica) to mam pytanie czy jest sens dopłaty do radia Bolero?

    Czy radio Swing (Blues podobno to samo tylko brak CD i SD) różni się czymś szczególnym od radia Bolero pomijając kolorowy i większy wyświetlacz?
    Na jednym i drugim można zarządzać autem może Bolero ma więcej opcji?
    Czy Bolero gra lepiej od Swiga, może ma więcej ustawień korektora dźwięku?
    Auto z jednym czy drugim radiem ma te same głośniki i może okazać się że grają tak samo i mają podobne funkcje to jeśli komuś nie zależy na wyglądzie może nie warto wydawać kasy w tej chwili na Bolero i może kiedyś je dołożyć z drugiej ręki jak ļędzie tańsze i ktoś ogarnie jak je podłączyć.
    Nie zastawiałbym się ale 1200 zł za samo Bolero to sporo i taka kwota drogą nie chodzi.

    Pozdrawiam
    SKODA Rapid 1.2 TSI 105 KM

    SKODA Fabia I 1.2 12V HTP 64 KM

    Komentarz


    • #3
      Bolero jest w zasadzie "komputerem" wszelkie ustawienia masz w radiu. Co do jakosci grania nie widze duzej roznicy. Link warto doplacic wyglada duzo lepiej i jest duzo lepsze. Na pewno bedziesz zadowolony. 1200 zl to niewielka doplata, jak pamietam w OII fl trzeba bylo dolozyc 3000.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez TREI
        Bolero jest w zasadzie "komputerem" wszelkie ustawienia masz w radiu. Co do jakosci grania nie widze duzej roznicy. Link warto doplacic wyglada duzo lepiej i jest duzo lepsze. Na pewno bedziesz zadowolony. 1200 zl to niewielka doplata, jak pamietam w OII fl trzeba bylo dolozyc 3000.
        Swing/Blues też są "komputerem", bo też wszelkie ustawienia masz w radiu tylko pytanie czy te same co w Bolero.
        Wiem, że byłbym zadowolony bo miałem w domu przez 4 dni O3 z tym radiem i kusi mnie ale co dostanę więcej poza lepszym wyglądem i dotykowym wyświetlaczem za te 1200 zł, które w skali całego auta nie są jakaś wielką dopłatą ale dla mnie to sporo jak za samo radio.
        Chodzi mi techniczne i funkcjonalne różnice. Może jednak przekonają mnie do poniesienia takich kosztów bo jak na razie gorę bierze rozsądek i portfel , bo dokładając tak gadżetów ciągle cena rośnie o niby drobne kwoty i zbliżamy się do kolejnych wersji wyposażenia ale w końcu należy powiedzieć STOP aby nie przesadzić jak się chce kupić auto w mniejszych pieniądzach i takie na jakie mnie stać. Chciało by się mieć wiele opcji w aucie i bym się cieszył jakbym mógł mieć Ambition i Amazing ale wolę dopłacić do silnika niż wyposażenia, którego nie zmienię a wyposażenie może kiedyś dołożę to co będzie się dało.
        Dlatego jeszcze zastanawiam się nad Bolero bo kusi. Kuszą też czujniki parkowania z przodu ale to kolejne 1200 zł i tak już sumka za auto nieźle się rozrosła a ma być "tanio" więc czujnikom z przodu mówię papa
        SKODA Rapid 1.2 TSI 105 KM

        SKODA Fabia I 1.2 12V HTP 64 KM

        Komentarz


        • #5
          Czujniki parkowania naprawdę bardzo ułatwiają parkowanie szczególnie przy liftback, nie wiem jak jest przy kombi z widocznością ale przynajmniej dokup czujniki na tył nie pożałujesz tej decyzji. Ja mam z przodu i z tyłu czujniki i gdybym miał drugi raz zamawiać auto to czujniki były by na pierwszym miejscu. Co do Bolero ja jestem zadowolony ale mam Cantona. Innych modeli radia nie słyszałem więc nie będę za dużo się rozpisywał.
          Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
          http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

          Komentarz


          • #6
            @Łabik
            Czujniki są w pakiecie Amazing, który grzesk chce wziąć :-)

            @Grzesk
            Powiem szczerze, że zamiast Bolero wziąłbym na Twoim miejscu tempomat i pełnowymiarowe koło zapasowe :-) Mam podstawowe radio z wersji Active i uważam, że spełnia swoją rolę w 100%. Czytnik CD mi nie potrzebny, ponieważ jest wejście USB. Kupiłem pendrive, który jest wielkości paznokcia i nawet nie trzeba go wyciągać przy wychodzeniu z samochodu :-)

            Komentarz


            • #7
              Później już nie dołożysz Bolero całe multimedia masz porozrzucane po samochodzie a na desce jest tylko wyświetlacz podobno takie zabezpieczenie.
              Co do czujników bierz w ciemno.:-D
              Beż Cappuccino, Ambition, 1,2 TSI CJZA, Amazing i parę dodatków..
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78334

              Komentarz


              • #8
                @Łabik
                Tak jak zauważył Kris86 czujniki z tyłu są już w pakiecie. Myślę o tych z przodu.

                @Kris86
                Tempomat i pełny zapas już uwzględniłem w konfiguracji i to idzie na pierwszym miejscu bez zastanowienia. Zastanawiam się tylko nad Bolero do Active.

                @Arturos1984
                Czujniki z przodu bym z chęcią wziął choć nie mam problemów z jazdą do przodu w ciasnych miejscach ale podczas 4 dniowego testu O3, która to miała czujniki z przodu bardzo przyjemnie było.
                Nie wiem tylko czy czasem czujniki z przodu nie trzeba zamawiać z radiem Bolero a to robi się już 2400 zł i mamy już blisko wtedy do podstawowej wersji Ambition.
                Jeśli się mylę to proszę o informację czy czujniki z przodu współpracują z radiem Blues/Swing.
                Wtedy zamiast Bolero bym wziął czujniki. Żona by się ucieszyła, bo by miała ułatwienie
                SKODA Rapid 1.2 TSI 105 KM

                SKODA Fabia I 1.2 12V HTP 64 KM

                Komentarz


                • #9
                  Wydaje mi się, że czujniki powinny działać ze zwykłym radio, ale o to dopytaj w salonie, chyba że któryś z forumowiczów ma takie zestawienie :-)
                  Czujniki z tyłu normalnie wyświetlają się na ekranie od radio więc i te z przodu powinny

                  Komentarz


                  • #10
                    Bolero, to wyłącznie fajny bajer, z dużym dotykowym wyświetlaczem. Nie ma różnicy w graniu Swing i Bolero, dlatego że standardowo do tego podłączane są takie same zestawy głośników. Dopiero subtelną różnicę zauważa się przy dobraniu CA Canton.
                    Jeśli nie zależy Ci na dotykowym ekranie, to Swing w zupełności wystarczy. Oczywiście uboższe są informacje podawane na wyświetlaczu, ale to nie ma większego znaczenia dla użytkownika.
                    Nie zgodzę się, że dopłata 1200zl do Bolero jest tego warta. Zainwestowałbym w inne dodatki, jak chociażby przedłużona gwarancja do 4 lat i 60 000km w tych pieniądzach.
                    www.kawapelnaslonca.pl

                    Komentarz


                    • #11
                      W pełni podzielam zdanie trasat23 :-) Przedłużoną gwarancję warto brać zwłaszcza, że przeglądy gwarancyjne z TSI robi się co 30 tys km lub 2 lata :-) Tak więc jeżeli jeździ się nie więcej niż 15 tys km rocznie to wystarczy 1 przegląd po dwóch latach żeby mieć 4 lata gwarancji :-)

                      Komentarz


                      • #12
                        @trasat23 @Kris86

                        Zgadzam się z Wami i w tą samą stronę zmierzam dlatego pytam czy poza wyświetlaczem i lepszym wyglądem są jakieś większe różnice bo jedno i drugie radio jest podłączone do tych samych głośników jak i jedno i drugie jest komputerem pokładowym.

                        Dlatego albo zrezygnuje z Bolero aby obniżyć cenę auta lub w to miejsce domówię czujniki parkowania z przodu jeśli będą działać z Bluesem lub Swingiem. Dłuższą gwarancję biorę od początku pod uwagę
                        SKODA Rapid 1.2 TSI 105 KM

                        SKODA Fabia I 1.2 12V HTP 64 KM

                        Komentarz


                        • #13
                          Wg. mnie czujniki parkowania z przodu są niepotrzebne. Przy odrobinie wyczucia kazdy sobie bez nich poradzi zwłaszcza ze alarmują zbyt szybko.

                          Komentarz


                          • #14
                            Ja bym odpuścił czujniki z przodu ale radio bierz lepsze. Bez bolero w srodku octavia wyglada archaiczne. Mysle ze 1200 warto dorzucić. To miejsce w samochodzie na które dosc często patrzysz

                            Komentarz


                            • #15
                              mufel, nie mieszaj koledze w głowie. Z tego co czytam, to jest jednak zdecydowany odpuścić Bolero. Nie ma co podkręć atmosfery argumentami, że bolero fajnie wygląda. RS także wygląda lepiej od zwykłej O3.
                              grzesk, chodzi o to czy warto jest wyłożyć takie pieniądze na radio Bolero i otrzymać w zamian coś więcej niż fajnie wyglądający bajer. Kolego podkreślę jeszcze raz. Nie warto.
                              Dodam, że samochód wcale nie wygląda ze Swingiem bardziej archaicznie. Wygląda jak O3 z innym radiem i tyle.
                              Odpuść czujniki parkowania z przodu.
                              www.kawapelnaslonca.pl

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez trasat23
                                mufel, nie mieszaj koledze w głowie. Z tego co czytam, to jest jednak zdecydowany odpuścić Bolero. Nie ma co podkręć atmosfery argumentami, że bolero fajnie wygląda. RS także wygląda lepiej od zwykłej O3.
                                grzesk, chodzi o to czy warto jest wyłożyć takie pieniądze na radio Bolero i otrzymać w zamian coś więcej niż fajnie wyglądający bajer. Kolego podkreślę jeszcze raz. Nie warto.
                                Dodam, że samochód wcale nie wygląda ze Swingiem bardziej archaicznie. Wygląda jak O3 z innym radiem i tyle.
                                Odpuść czujniki parkowania z przodu.
                                dzisiaj w salonie na zakopiance siedziałem w o3 active ze swingiem. Pisze to nie chcac macic w głowie ale poważnie roznica jest wielka i caly czas uwazam ze z tym radiem o3 prezentuje sie bardzo biednie dlatego tez 1200 to zaden wydatek wzgledem tego ze przez kilka lat bedzie na to spogladac i żałować ze ma nowe auto i zaoszczedzil na czyms co jest niemal pospolitym wyposazeniem. Co do rs oczywiście jest duzo ladniejsze ale jednak doplata do tej opcji to nie 1200 a dobre kilkanascie a niekiedy kilkadziesiąt tysięcy

                                Komentarz


                                • #17
                                  Tu się zgodzę z kolegą mufel, według mnie O3 z Bolero wygląda o niebo lepiej wystarczy porównać zdjęcia , no ale to mój gust a gustach się nie dyskutuje
                                  Beż Cappuccino, Ambition, 1,2 TSI CJZA, Amazing i parę dodatków..
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78334

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    nie słuchałem bezpośrednio porównania Swing vs. Bolero, ale zakładam, że różnica grania może okazać się pomijalna.
                                    Zgadzam się z przedmówcami, że z Bolero auto wygląda duużo ciekawiej i nowocześniej, ale z kolei jeśli bierzesz Active+Amazing to już i tak widać, że nie będzie podłokietników, etc., więc godzisz się na pewne braki i w takim wypadku raczej skłaniałbym się ku odpuszczeniu sobie Bolero, tym bardziej że musisz dopłacić do niego 1200zł. Może lepiej celować w gołe Ambition?
                                    Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Chciałem przypomnieć, że pytanie kolegi grzesk, brzmiało następująco:

                                      Czy radio Swing (Blues podobno to samo tylko brak CD i SD) różni się czymś szczególnym od radia Bolero pomijając kolorowy i większy wyświetlacz?
                                      A wy mu to cały czas o estetyce piszecie.
                                      ale poważnie roznica jest wielka i caly czas uwazam ze z tym radiem o3 prezentuje sie bardzo biednie
                                      z Bolero auto wygląda duużo ciekawiej
                                      Różnicy w jakości dźwięku BRAK.
                                      www.kawapelnaslonca.pl

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Co do wyglądu uważam, że jest to kwestia gustu :-)
                                        W Tiguanie radio wygląda podobnie i nikt nie narzeka :P
                                        Mi osobiście radio Swing się podoba i nie dopłaciłbym 1200 złotych tylko dla samego wyglądu :-D

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez trasat23
                                          Chciałem przypomnieć, że pytanie kolegi grzesk, brzmiało następująco:

                                          Czy radio Swing (Blues podobno to samo tylko brak CD i SD) różni się czymś szczególnym od radia Bolero pomijając kolorowy i większy wyświetlacz?
                                          A wy mu to cały czas o estetyce piszecie.
                                          ale poważnie roznica jest wielka i caly czas uwazam ze z tym radiem o3 prezentuje sie bardzo biednie
                                          z Bolero auto wygląda duużo ciekawiej
                                          Różnicy w jakości dźwięku BRAK.
                                          No ale chyba o to chodzi przy zakupie nowego samochodu ze za pewną dopłatą możemy mieć coś co nam się podoba, tak samo jak w przypadku 3 ramiennej kierownicy, różnicy w prowadzeniu nie ma (pakiet chrom, tylne światła led itp) a jednak duża część osób wybiera tą opcję ze względu na walory estetyczne, zapewne wiele dodatków ma tylko takie zadanie aby auto wyglądało ładniej i bardziej nowocześnie, oczywiście to rzecz gustu i przeliczenia czy warto do tego dopłacać jeśli zmienia to tylko wygląd, ale ja osobiście jeśli decyduję się na nowe auto to po to aby dopasować je do swoich potrzeb.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Przepraszam, że się wpinam tutaj w wątek z pytaniem. Mam Swinga, ale wersję auta z głośnikami jedynie z przodu. Jakość tego dźwięku - być może z racji tego, że głośniki mam tylko na przód - jest taka sobie. Orientujecie się jaki w przybliżeniu koszt czeka mnie przy zakupie + robociźnie przy podciągnięciu głośników na tył? O2 fl Ambiente.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              himi, jak drzwi nie wygluszysz to i 10 dodatkowych glosnikow nie pomoze.
                                              Zacznij od wygluszenia przednich drzwi i od razu dzwiek bedzie o wiele lepszy.
                                              Black magic

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez bob_best
                                                .....ale z kolei jeśli bierzesz Active+Amazing to już i tak widać, że nie będzie podłokietników, etc., więc godzisz się na pewne braki i w takim wypadku raczej skłaniałbym się ku odpuszczeniu sobie Bolero, tym bardziej że musisz dopłacić do niego 1200zł. Może lepiej celować w gołe Ambition?
                                                Tak celuję w Active+Amazing plus kilka dodatków z względu na koszt zakupu i godzę się z pewnymi brakami, które do jazdy nie są konieczne.
                                                Co do "gołej" wersji Ambition też biorę ją pod uwagę ale i tu chciałbym dołożyć tak jak w Active hak, wycieraczkę, tempomat i koło zapasowe więc i tak nie będzie aż taki goły a radio i tak jest też Swing .

                                                Fakt Ambition ma standardzie sterowanie z kierownicy czy podnoszenie tylnych szyb z miejsca kierowcy jak i regulację lędźwi w fotelach i tych rzeczy nie będę miał w Active+Amazing lub koszt dołożenia później ich będzie spory. Jeżeli będę chciał kiedyś poprawić sobie wygląd auta i będę miał na to fundusze to takie rzeczy z Ambition jak podłokietnik, LEDy z tyłu, aluminiowe felgi mogę dołożyć później bez problemu i poza felgami stosunkowo niewielkim kosztem. Poza tym z zewnątrz auta niczym się nie różnią z wyglądu w jednej i drugiej wersji poza kolami.

                                                Podsumowując jeśli będę miał dobrą ofertę na Ambition z dodatkami, które na dzień dobry będę chciał mieć i będzie na nią mnie stać to ja wezmę. Jak nie pozostanie mi Active+Amazing i te same dodatki, która będzie podstawą do modzenia w przyszłości jak będą fundusze.
                                                Na chwilę obecną jeśli bym brał Ambition to mam różnice w cenie 3100 zł. Powiecie niby niewiele ale to zależy dla kogo... A takimi stosunkowo niewielkimi kwotami możemy nieźle wywindować cenę auta w górę. Za tą kwotą mam za to sporo paliwa aby wyjechać z rodziną na wakacje równie komfortowym Active jak Ambition

                                                Jeszcze jest opcja wzięcia Ambition+Amazing gdzie dołożyłbym tylko hak i wycieraczkę bo reszta co bym chciał już jest ale aby zmieścić się wtedy w funduszach musiałbym wziąć silnik 85 KM. Tutaj jednak chyba wybiorę wersję 105 KM 6 biegów bo silnika raczej nie da się zmienić .
                                                Niby te 85 KM są zacne i dość sprawnie jeżdżą ale musiałbym się sam przekonać a nigdzie w okolicy nie ma osoby czy salonu co by dysponowali takim autem aby się przejechać. Jeździłem 140 KM i 105 KM i ta druga opcja jest dla mnie wystarczająca.

                                                A wracając do radia jeśli nie ma różnic funkcjonalnych i akustycznych między Blues/Swing a Bolero to na chwilę obecną wybieram tańszą opcję
                                                SKODA Rapid 1.2 TSI 105 KM

                                                SKODA Fabia I 1.2 12V HTP 64 KM

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez himi
                                                  Przepraszam, że się wpinam tutaj w wątek z pytaniem. Mam Swinga, ale wersję auta z głośnikami jedynie z przodu. Jakość tego dźwięku - być może z racji tego, że głośniki mam tylko na przód - jest taka sobie. Orientujecie się jaki w przybliżeniu koszt czeka mnie przy zakupie + robociźnie przy podciągnięciu głośników na tył? O2 fl Ambiente.
                                                  Nie wiem dokładnie jak w przypadku Octavii 2 FL, ale jak zastanawiałem się nad Rapidem z wyprzedaży rocznika to w salonie Pan elektryk powiedział, że może mi podłączyć 2 dodatkowe głośniki z tyłu (były tylko 4 z przodu) pod warunkiem, że będą to oryginalne głośniki Skody. Koszt dwóch głośników plus robocizny oszacował na ok. 500 złotych -> 250 złotych głośniki i czas oczekiwania ok. 2 tygodnie oraz 250 złotych robocizny (o ile mnie pamięć nie myli)

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X