Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pełna płyta pod silnik do OIII TSI od diesla

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pełna płyta pod silnik do OIII TSI od diesla

    który rok :?:

    [ Dodano: Pią 27 Mar, 15 13:29 ]
    Jeśli 2008+ to nr części to:
    3T0805588D

  • #2
    Pełna płyta pod silnik do OIII TSI od diesla

    Poszukuję zdjęć zwykłej płyty pod silnik i tej od pakietu na bezdroża - zdecydowanie najlepiej zamontowanej na aucie - macie może?

    Czy taką płytę da się kupić osobno? Czy da się zamontować do zwykłego 1.4TSI?
    Jaki jest nr części i ew. jaka jest mniej więcej cena takiej płyty?

    Mam problem z kotami, które lubią się ładować pod maskę a przy zwykłej płycie jest taaaaka dziura, że włażą bez problemu - ta na bezdroża jest chyba pełniejsza i powinna trochę pomóc, tak mi się bynajmniej wydaje.
    ----------------------------------------------------------------------------
    EDIT, proszę o pomoc z ETKĄ:

    Wykumałem już trochę temat i wychodzi, że wystarczy mi zwykła płyta (nie trzeba tej droższej z pakietu na bezdroża). Tyle, że mam problem bo jest kilka nr różniących się jedynie końcową literą (rysunek 825-00 dla O3 z 2014 roku):
    - u mnie jest osłona z oznaczeniem 5Q0825235A,
    - 5Q0825236P - to jedna z opcji, niby taka wyszła w serwisie jak wpisali VIN od diesla manual (takie mają pełną osłonę) - w ETK jest uwaga PR-0EG, 0ES - czy ktoś wie co on znaczy?
    - 5Q0825236Q - to druga opcja, tutaj jest uwaga PR-DK7 - czy ktoś wie co on znaczy?
    - 5Q0825236M - tu jest dopisek że tylko dla Rosji, więc tą odrzucam.

    W serwisie nie umieją mi powiedzieć co znaczą te skróty. Auto do którego szukam to O3, 1.4TSI, manual - wybieram między P a Q. Ceny obu płyt są takie same.

    Ktoś może pomóc?
    Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      O ile sie nie myle, to ta plyta z plyta z O2 albo O1 ma juz malo wspolnego i jest to w tej chwili grubszy plastik.

      Ta duza nie jest taka pelna. U mnie zwierzaki wchodza normalnie w okolicach polosi, bo tam jest najwiecej miejsca

      Oslona dzwiekochlonna czyli mata na oslone bo tak to sie nazywaja przykladowo jest na Rosje z takim numerkiem: 5q0825236m -203zl

      A plyta to numer pewnie taki: 5q0825902 - ok 900zl + mocowania jakies 100zl

      Pod tym tematem kilka fotek jest w linkach takich oslon:
      защита картера [Архив] - Фольксваген Гольф Клуб
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Maicroft
        Ta duza nie jest taka pelna. U mnie zwierzaki wchodza normalnie w okolicach polosi, bo tam jest najwiecej miejsca
        kurde, to niedobrze, bo do szału mnie doprowadza jak znajduję ślady chodzenia kota pod maską :evil:, ale właśnie z tego powodu chciałbym jasno porównać oba rodzaje osłon, bo wtedy będę wiedział czy warto się pakować w takie koszty.

        Zamieszczone przez Maicroft
        Oslona dzwiekochlonna czyli mata na oslone bo tak to sie nazywaja przykladowo jest na Rosje z takim numerkiem: 5q0825236m -203zl
        mata na osłone, to chyba mało mi pomoże? co to jest dokładnie? bo wygląda jak osłona po prostu.

        Zamieszczone przez Maicroft
        A plyta to numer pewnie taki: 5q0825902 - ok 900zl + mocowania jakies 100zl
        nie jest tanio, ale gdyby załatwiała sprawę to pewnie bym się szarpał :?
        Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez bob_best
          Maicroft napisał/a:
          Oslona dzwiekochlonna czyli mata na oslone bo tak to sie nazywaja przykladowo jest na Rosje z takim numerkiem: 5q0825236m -203zl

          mata na osłone, to chyba mało mi pomoże? co to jest dokładnie? bo wygląda jak osłona po prostu.
          To chyba jest tak, ze to jest taka zwykla oslona pelna, a to drugie to jest oslona taka mocniejsza i o dziwo w pelni metalowa, albo akurat ten numer oznacza metalowa, a nie gruba plastikowa.

          Inaczej, czy ta oslona jest juz wieksza niz ta ktora masz obecnie ?? Bo nie wiem jak wygladaja te oslony w O3
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Maicroft
            Inaczej, czy ta oslona jest juz wieksza niz ta ktora masz obecnie ?? Bo nie wiem jak wygladaja te oslony w O3
            kurde, właśnie nie mam możliwości wejścia pod auto i liiczyłem, że znajdzie się ktoś kto posiada zdjęcia jednej i drugiej osłony od spodu.
            Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczam fotki osłony silnika w pakiecie na bezdroża.
              Co prawda fotki robione telefonem, bo na aparat (lustrzanka) nie ma za bardzo miejsca pod autem.
              Chyba, że bardzo ci zależy to skombinuję kompaktowy aparat i porobię zdjęcia, ale podnieść samochodu nie mam za bardzo jak.
              Załączone pliki
              Pozdrawiam,


              Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

              Komentarz


              • #8
                Czyli ori jest plastik na nasz rynek ??
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  Re: Płyta pod silnik z pakietu na bezdroża

                  Zamieszczone przez bob_best
                  - ta na bezdroża jest chyba pełniejsza i powinna trochę pomóc, tak mi się bynajmniej wydaje.
                  A ja od siebie dodam zupełnie nie w temacie, że bynajmniej to nie przynajmniej.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Maicroft
                    Czyli ori jest plastik na nasz rynek ??
                    Tak i wypytałem o to dokładnie sprzedawcę przy zamawianiu i dostałem jakiś wydruk (1 strona) ze specyfikacją pakietu na bezdroża, ale nie mogę go teraz znaleźć.
                    Wszystkie osłony z pakietu na bezdroża w O3 z początku 2014 r. na Polskę są z tworzywa sztucznego, ale wyglądają solidniej niż ta z O1.
                    Pozdrawiam,


                    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                    Komentarz


                    • #11
                      Zmartwię Cię, mam pakiet na bezdroża i kot włazi pomimo to pod maskę. Lubi spać zwłaszcza na akumulatorze.

                      Komentarz


                      • #12
                        Pakiet na bezdroża to był w 2 z metalową osłoną pod silnik. Plastik to niech sobie w du.. wsadzą
                        Swoją drogą muszę zobaczyć czy płytę z 2 1,8 tsi nie dało by się dostosować do 3 1,8 tsi ??? Hehe już wiem że sobotę spędzę w kanale :diabelski_usmiech
                        O3
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
                        O2
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez nokius
                          Pakiet na bezdroża to był w 2 z metalową osłoną pod silnik.
                          Do czasu. W FLkach z czasem po jakims lifcie FLki pojawil sie plastik Sam mialem metal, ale to w przedlifcie.

                          Zamieszczone przez spj
                          Wszystkie osłony z pakietu na bezdroża są z tworzywa sztucznego
                          Ale ta z ruskiego forum jest metalowa, wystepuje w ETCE, wiec jest czescia zamienna :diabelski_usmiech
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • #14
                            Można wywnioskować ze jeżeli na ruskich jest metal a na Polskę plastik to według skody mamy lepsze drogi niż ruscy
                            Beż Cappuccino, Ambition, 1,2 TSI CJZA, Amazing i parę dodatków..
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78334

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez spj
                              Zamieszczone przez Maicroft
                              Czyli ori jest plastik na nasz rynek ??
                              Tak i wypytałem o to dokładnie sprzedawcę przy zamawianiu i dostałem jakiś wydruk (1 strona) ze specyfikacją pakietu na bezdroża, ale nie mogę go teraz znaleźć.
                              Wszystkie osłony z pakietu na bezdroża w O3 z początku 2014 r. na Polskę są z tworzywa sztucznego, ale wyglądają solidniej niż ta z O1.
                              Twoja płyta jest spoooro większa niż ta co mam u siebie, więc będę musiał taką poszukać.
                              Tyle, że nie wiem jaki ona ma nr - może jednak uda Ci się tą kartkę odszukać?
                              Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                              Komentarz


                              • #16
                                0EG = DSG DQ200
                                0ES = DSG DQ250
                                DK7 = 2.0 TDI 135kW

                                Ja bym wziął P, cena 201 PLN przed rabatami.
                                Pozdrawiam
                                Marcin

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez bob_best
                                  PR-0EG, 0ES
                                  to skrzynie automatyczne
                                  a DK7 to 2 litry diesel
                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                  poprzednie modele:
                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez krzynol
                                    Zamieszczone przez bob_best
                                    PR-0EG, 0ES
                                    to skrzynie automatyczne
                                    a DK7 to 2 litry diesel
                                    czyli z tego co piszecie, można wykumać, że do mojego 1.4 manual powinna być ok ta z "P", bo przy niej nie ma nic napisane o silniku, więc powinna pasować do wszystkich (?) poza 2.0TDI - dobrze kombinuję?.

                                    Ciekawe czym się różnią te płyty między sobą? Na niemieckim forum widziałem, że do RS TSI ktoś kupował tą z końcówką "Q" bo niby nie miał z fabryki.

                                    [ Dodano: Sro 30 Kwi, 14 21:53 ]
                                    Zamieszczone przez Enriquez
                                    0EG = DSG DQ200
                                    0ES = DSG DQ250
                                    DK7 = 2.0 TDI 135kW

                                    Ja bym wziął P, cena 201 PLN przed rabatami.
                                    Byłem dziś zamówić i wyszło że ta z końcówką P jest wycofana z produkcji i zastąpiona tą z końcówką Q. Po majówce montaż - zobaczymy co wyjdzie

                                    [ Dodano: Sro 04 Cze, 14 23:33 ]
                                    Trochę zeszło
                                    W każdym razie - osłona zamontowana w ASO, nie było żadnych problemów - potrzebna jest osłona (nr powyżej) + 3 śruby które są na końcu osłony. Roboty na max 10 minut, wszystkie mocowania pasują.

                                    Fotki dla potomnych. Pierwsza pokazuje ori osłonę z benzyny, a druga założoną pełną osłonę - od diesla. W razie pytań służę pomocą.

                                    ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                                    ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                                    Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      A teraz po założeniu pełnej osłony nadal masz problem ze zwierzętami?
                                      Moja bryka http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...300555#1300555

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez maxisT
                                        A teraz po założeniu pełnej osłony nadal masz problem ze zwierzętami?
                                        niestety tak, nic się nie zmieniło pod tym względem (ktoś o tym pisał wyżej). Ale chociaż nie brudzi się tak pod maską.
                                        Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zastanawia mnie czy cala zmiana w oslonie z P na Q nie jest związana z 2 otworami na wlot powietrza i czy faktycznie są one potrzebne.
                                          Przykładowo ori osłona bez wlotów wygląda tak:

                                          JEST >>> O2FL by Lockin

                                          BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                                          BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                                          BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                                          BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez lockin
                                            Zastanawia mnie czy cala zmiana w oslonie z P na Q nie jest związana z 2 otworami na wlot powietrza i czy faktycznie są one potrzebne.
                                            Przykładowo ori osłona bez wlotów wygląda tak:

                                            Obrazek

                                            u mnie wloty są. W oryginalnej osłonie z benzyny też są.
                                            Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Osłona założona 5Q0825236Q, do założenia potrzebne są 3x śruba M8 15mm (o ile wcześniej mieliśmy krótką osłonę)

                                              Porównanie obu osłon


                                              Krótka osłona


                                              Pełna osłona
                                              JEST >>> O2FL by Lockin

                                              BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                                              BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                                              BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                                              BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                @lockin
                                                Gdzie kupiłeś ?, bo mnie też to interesuje.
                                                Była - Octavia 1 1.9 TDI 90KM Przebiegła 240KKM. Średnio 20KKM rocznie (12 lat)
                                                Jest - Octavia 3 Elegance 1.4 TSI 103KW(140KM)(6)(szary metal)+ amazing+dynamic(kiera wielofunkc.)+chrom+drive setup+areo+maxi-dot kolor+gsm+life plus+alarm + masę duperelek
                                                Moja szara myszka - Octavia 3
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...303773#1303773

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Amix
                                                  @lockin
                                                  Gdzie kupiłeś ?, bo mnie też to interesuje.
                                                  Ori osłona do kupienia tylko w ASO
                                                  Cena wyjściowa ok 210 pln przed rabatami
                                                  Na alledrogo są podróbki ale mniej lub bardziej nieforemne (czyt. źle docięte), osłona pasuja tak samo do Golfa 7 oraz nowego Leona :idea:
                                                  JEST >>> O2FL by Lockin

                                                  BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                                                  BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                                                  BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                                                  BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X