Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podwójna podłoga bagażnika + siatki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Podwójna podłoga bagażnika + siatki

    W Bielsku był śnieg tej zimy, ale nie taki żeby kostkę na RS-kę zakładać. Przez Salmopol przejechałem po śniegu. Jakbym mieszkał w Nowym Targu to bym kupił 4x4 i opony z kolcami.

  • #2
    Podwójna podłoga bagażnika + siatki

    Witajcie,
    wygląda na to, że przedobrzyłem z konfiguracją bagażnika kombi.

    okazuje się, że przy zamontowanej podwójnej podłodze, siatki są właściwie bezużyteczne, ponieważ dolne haczyki są wykorzystane przez mocowanie podłogi lub po prostu przez nią zasłonięte.

    Kombinuję, jakby tu mimo wszystko wykorzystać siatki. Jak dotąd udało mi się powiesić tylko jedną i to tylko przy opuszczonej podłodze.

    Czy ktoś z Was zetknął się z tym problemem i może podsunąć konstruktywny pomysł?

    IMO w konfiguratorze wybranie podłogi powinno wykluczać zakup siatek, a tak czuję się trochę wykorzystany.
    Niech ten post będzie przynajmniej przestrogą dla innych, aby mocno się zastanowili przy konfiguracji którą z tych rzeczy bardziej się przyda, bo brać obu chyba nie ma sensu :|
    Pozdrawiam.
    O3 1,8 TSI

    Komentarz


    • #3
      Mam te sam problem narazie nie ma na to dobrego rozwiazania.

      Polecam dwa watki na briskoda sa tam zdjecia niektorych rozwiazan.

      Boot net and double boot floor not compatible - Skoda Octavia Mk III (2013 - 2020) - BRISKODA

      Boot Net System and the Variable Boot Floor - Skoda Octavia Mk III (2013 - 2020) - BRISKODA

      Komentarz


      • #4
        ja dostałem siatki "w prezencie" 8) . Warto ponegocjować ze sprzedawcą przed złożeniem zamówienia.
        www.kawapelnaslonca.pl

        Komentarz


        • #5
          Siatki

          Pisałem już o tym na swojej stronie:
          Pierwsze odczucia to brak zamykanych boczków w bagażniku tak jak w II , więcej miejsca z tyłu,Wtyczka z laptopa ( okrągła ) nie wchodzi do płaskiego gniazda przetwornicy, bezsensowne zamawianie siatek do bagażnika przy podwójnej podłodze , taki sam problem jak w II z miejscem na CB.
          O3
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
          O2
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

          Komentarz


          • #6
            Witam,

            Ja na chwilę obecną zrobiłem podobnie jak tutaj:
            20140209 001 - Members Cars - BRISKODA
            Ale nie jest to najlepsze rozwiązanie, dlatego chyba się skuszę na pomysł użytkownika z briskoda, gdzie zastosowano sznureczki do uchwytów na siatkę

            Pozdrawiam

            Komentarz


            • #7
              Ca co macie za problem z umiejscowieniem radia CB? Powiedzialbym ze miejsce jest idealne, bardzo latwy dostep i montaz - u mnie konkretnie zamocowalem CB po stronie przedniego pasazera na tunelu srodkowym. Wspomniany tunel sklada sie z dwoch czesci, pomiedzy ktore latwo i w zasadzie bezinwazyjnie mozna wlozyc odpowiednio uformowany kawalek blaszki (w duzum powiekszeniu przypomina profil litery "s") ktory z jednej strony wchodzi pod platyk tunelu pomiedzy zaczepami, a drugi koniec mocujemy do zwyklego uchwytu CB ktory dostajemy wraz z radiem. Radio nie przeszkadza pasazerowi,a my mamy je pod reka. Kabelki puszczamy dolem i po sprawie
              W razie problemu moge wrzucic foto jak u mnie to wyglada.

              Komentarz


              • #8
                odnośnie mocowania siatek

                maqio, dzięki za linki

                w weekend trochę powalczyłem i na razie efekt jest taki:
                - zamontowane 2,5 siatki przy obniżonej podłodze
                - po zdemontowaniu lewego dolnego mocowania podłogi, podwiązałem tam linkę od starego pendrive'a i dzięki temu uchwyciłem dwie końcówki siatek
                - w prawej dolnej strony nie odważyłem się demontować mocowania podłogi. z jakiegoś powodu w tym miejscu haczyk jest w pełni zakryty (patrz zdjęcie 4.) i bałem się , że coś połamię. Odważnego, co spróbuje demontażu proszę o sygnał czy jest tam zatrzask, czy coś innego. pebe, może spróbujesz )

                Docelowo można zamontować jakieś gumki w kształcie koła wzmocnione materiałem, aby pośredniczyły pomiędzy dolnymi haczykami a plastikowymi końcówkami siatki. Wtedy jest szansa, że da się podnieść podłogę. Na razie nie chciało mi się tego robić.

                W załączniku zdjęcia.
                Pozdrawiam :diabelski_usmiech
                Załączone pliki
                O3 1,8 TSI

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Dodi
                  Ca co macie za problem z umiejscowieniem radia CB? Powiedzialbym ze miejsce jest idealne, bardzo latwy dostep i montaz - u mnie konkretnie zamocowalem CB po stronie przedniego pasazera na tunelu srodkowym. Wspomniany tunel sklada sie z dwoch czesci, pomiedzy ktore latwo i w zasadzie bezinwazyjnie mozna wlozyc odpowiednio uformowany kawalek blaszki (w duzum powiekszeniu przypomina profil litery "s") ktory z jednej strony wchodzi pod platyk tunelu pomiedzy zaczepami, a drugi koniec mocujemy do zwyklego uchwytu CB ktory dostajemy wraz z radiem. Radio nie przeszkadza pasazerowi,a my mamy je pod reka. Kabelki puszczamy dolem i po sprawie
                  W razie problemu moge wrzucic foto jak u mnie to wyglada.
                  koniecznie się pochwal fotkami również kombinowałem w tym kierunku ale odpuściłem
                  O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                  Komentarz


                  • #10
                    a jak byście wypuścili to na dodatkowych karabińczykach?
                    o takie mi chodzi Haczyk z gumką – Autosiatki.pl
                    Zamówiona (12.12.2013)
                    Zakończona produkcja (24.02.2014)
                    Odebrana (14.03.2014)
                    OCTAVIA III Liftback 1.4 TSI

                    Moja długo wyczekiwana perła

                    Komentarz


                    • #11
                      Gosi@czek - jest to dobry pomysł, ale nie wiem czy te gumki nie będą za sprężyste.
                      Ja w weeekend się pobawię i wrzucę jakieś foty.

                      Brodacz - sprawdzę czy ja też mam zakryty ten haczyk po prawej stronie - nawet nie zwróciłem uwagi na ten fakt

                      Pozdrawiam

                      Komentarz


                      • #12
                        pebe warto spróbować

                        są różne rozmiary i za śmieszne pieniądze
                        Zamówiona (12.12.2013)
                        Zakończona produkcja (24.02.2014)
                        Odebrana (14.03.2014)
                        OCTAVIA III Liftback 1.4 TSI

                        Moja długo wyczekiwana perła

                        Komentarz


                        • #13
                          ja spróbuje z taka pętelką, ale bez metalowego haczyka

                          Aha,
                          przypomniało mi się, że w tej całej sytuacji nie dostałem kątowników na rzepy do przytrzymywania bagaży, a miały być w standardzie.

                          Dealer powiedział, że podłoga wyklucza coś takiego
                          Czy to prawda?
                          maqio nokius, pebe, czy wy też nie macie tych kątowników. Wiem, że z powodu montażu podłogi nie można ich chować w bokach jak na reklamie, ale to chyba nie powód, że by w ogóle nie dawać tego, co jest w standardzie?
                          O3 1,8 TSI

                          Komentarz


                          • #14
                            Ostatni post tego wątku rozwiązuje wszystkie problemy związane z "bagażami w bagazniku"
                            Forum - Octavia Club Polska
                            Polecam, bo taki (lub podobny) pojemnik sprawdził sie przez wiele lat. Wszelkie siatki, to tylko kłopot.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Marian 2
                              Ostatni post tego wątku rozwiązuje wszystkie problemy związane z "bagażami w bagazniku"
                              Forum - Octavia Club Polska
                              Polecam, bo taki (lub podobny) pojemnik sprawdził sie przez wiele lat. Wszelkie siatki, to tylko kłopot.
                              heheee
                              dobry żart,

                              przecież jak wrzucę 4-pak piwka do takiej skrzyni, to dopiero będzie mi latało i stukało, może nawet z całą skrzynią. Strach później otwierać puszkę
                              O3 1,8 TSI

                              Komentarz


                              • #16
                                A ja mimo wszystko radzę sprawdzić jak taki pojemnik sprawuje się w dluższym okresie czasu. Po wyjściu z marketu z torbą pełną zakupów wrzuca sie ją do tego pojemnika i o nic głowa nie boli. Napewno wszystkie te "siatki" pójdą w kąt garażu. Na wyposażeniu OI też była siatka. Użyłem może dwa razy z ciekawości, i teraz leży już kilkanaście lat tam gdzie napisałem, bo "szkoda wyrzucić". Podobnie jest z roletą zakrywającą bagażnik (kombi). Też leży zdemontowana, w pokrowcu foliowym aby sie nie zakurzyła. Więcej z tym kłopotu niż pożytku.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez brodacz
                                  przecież jak wrzucę 4-pak piwka do takiej skrzyni, to dopiero będzie mi latało
                                  przecież kolega napisał, że to sprzęt budowlany, a skoro tak, to ekipa remontowa raczej nie wychodzi z monopolu z malutkim czteropakiem na cały dzień roboty.
                                  A tak swoją drogą, to skoro patent się sprawdza, to uważam, że jest wart odnotowania i podzielenia się na forum. Kto będzie chciał to wejdzie w taki modzik i już
                                  www.kawapelnaslonca.pl

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Brodacz ja też nie dostałem tych kątowników

                                    BTW. Jeszcze się nie uporałem z tymi siatkami. Nie miałem kiedy. Tak teraz sobie myślę, czy w ogóle nie zrezygnuje z podwójnej podłogi.. :?:

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez pebe
                                      Tak teraz sobie myślę, czy w ogóle nie zrezygnuje z podwójnej podłogi.. :?:
                                      A ja żałuję że nie zamówiłem jej podczas konfigurowania auta. Wówczas był to koszt bodajże 650 PLN. Gdy po jakimś czasie doszło do mnie, że jednak chciałbym ją mieć i to bardzo - dopytałem ASO o dodatkowy montaż w odebranym już aucie. Wycenili to na jakieś 2,5 tyś PLN.
                                      Pozdrawiam - Jacek

                                      O3 Combi 1.4 TSI Elegance Beż Capuccino

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Pewno wsadzę kij w mrowisko, no bo jak tu prawić takie "herezje" właścicielom super samochodów, co mają mają objekcje w wożeniu pojemnika na zakupy, ale nie wydał bym dużo kasy (nigdy bym nie kupił)) na taką podłogę, tylko zrobiłem ją sam:
                                        Forum - Octavia Club Polska
                                        Koszty, to tylko arkusz sklejki, wykladzina podłogowa "z metra", deskę i śruby do drewna miałem. Podłoda super się sprawuje więcej niż 14 lat.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez brodacz
                                          - w prawej dolnej strony nie odważyłem się demontować mocowania podłogi. z jakiegoś powodu w tym miejscu haczyk jest w pełni zakryty (patrz zdjęcie 4.) i bałem się , że coś połamię. Odważnego, co spróbuje demontażu proszę o sygnał czy jest tam zatrzask, czy coś innego. pebe, może spróbujesz )
                                          Hej,
                                          Zarówno prawa jak i lewa strona bagażnika (czyli te plastikowe uchwyty do belek bagażnika dachowego) są demontowalne - można je wyjąć z samochodu poprzez pociągnięcie lekko do środka bagażnika - wtedy wyskoczą z zaczepów i mamy dojście do tych stalowych elementów do mocowania siatek.
                                          Ja założyłem na te stalowe pręty takie zszyte w kształcie kółka tasiemki płaskie (potem żeby się trzymały to są przeplecione w pętelkę)
                                          :twisted:
                                          Generalnie powyższe działa - ale podłoga podniesiona w wersji Skoda to jednak kombinacja jakich mało .... jak to w ogóle zdemontować na stałe ? bo złożyć do poziomu "0" to wykombinowałem ale jak wyjąć całkiem ? :shock:

                                          Jacek
                                          Mam, jeżdżę, cieszę sie (-:
                                          Zmiana na 1.4 TSI 140 HP.
                                          Niestety ta nowa to nie jest 4x4 ...

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Dzięki za podpowiedź.
                                            Zamontowałem również z prawej strony tasiemkę. Efekt na załączonych zdjęciach.

                                            Nadal nie znajduję zastosowania podniesionej podłogi. Myslałem, niby mogę schować bagażnik. Owszem bazę bagażnika schowam, ale co z tego, jak prowadnice na rowery już się nie mieszczą.
                                            Załączone pliki
                                            O3 1,8 TSI

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez lubek24
                                              koniecznie się pochwal fotkami również kombinowałem w tym kierunku ale odpuściłem
                                              Dopisuję się z prośbą o fotki bo myślę gdzie by tu radio bezkolizyjnie założyć.
                                              O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Kilka fotek podwójnej podłogi bagażnika dla przyszłych userów forum...


                                                słowa kluczowe: podwójna podłoga bagażnika zdjęcia
                                                Załączone pliki
                                                algi
                                                O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Świetna ta podłoga :shock:

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X