Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Doposażenie O3 w Bluetooth

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Doposażenie O3 w Bluetooth

    Też obawiam się, że powoli kończy się 2mas...

  • #2
    Doposażenie O3 w Bluetooth

    Witam,

    Czytam i czytam i wciąż mi mało informacji. Mam tegoroczną Octavię 3 bez bluetooth.
    W samochodzie jest radio Blues, kierownica bez sterowania, jest MaxiDot czarno-biały, czujniki cofania.
    1. Serwis oferuje jedynie Nokię. Czy można jednak doposażyć samochód w fabryczny układ Bluetooth,przy mojej konfiguracji? Co trzeba kupić i zrobić? Czy mógłbym zmienić radio na Bolero, albo nawet na Columbusa? Będzie mi wszystko działać?

    2. Parrot MKi9200 to jest coś o czym poważnie myślę. Potrzebuję okablowanie pod Skodę. To wiem. A czy MAxiDot w jakiś sposób zareaguje na obecność tego Parrota?

    W którym kierunku pójść?

    Komentarz


    • #3
      1. Na razie nie można, ale ... już czytałem że modyfikacje w O3 jak i w Golfie 7 robią się powoli możliwe. Niestety wiąże się to z inwestycją w kolejny kabel niestety. Potrzebny jest czas... Póki co możesz jedynie czekać... albo samemu coś wymyślić

      2. Maxi dot nie zareaguje.
      Pozdrawiam
      Marcin

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Enriquez
        1. Na razie nie można, ale ... już czytałem że modyfikacje w O3 jak i w Golfie 7 robią się powoli możliwe. Niestety wiąże się to z inwestycją w kolejny kabel niestety. Potrzebny jest czas... Póki co możesz jedynie czekać... albo samemu coś wymyślić

        2. Maxi dot nie zareaguje.
        Modyfikacje w pewnym zakresie są możliwe, ale jak na razie nie można podmieniać radia. Swoimi kanałami uzyskałem informację, że nie będzie to możliwe - nowa polityka koncernu VW AG.
        Ale wiadomo dla co niektórych nie ma rzeczy niemożliwych. Trzeba czekać aż skończy się gwarancja. Wtedy będzie większe pole do popisu.
        Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

        Komentarz


        • #5
          a jak wyglada sparawa dolozenia BT przy bolero?
          1.4 TSI ambition,czarna perla,pakiet chrom,trojramienna kierownica,amazing,bi-ksenon

          Komentarz


          • #6
            Zdecydowałem się na tego parrota, muszę tylko wyjąć radio.

            Przyjrzałem sporo tematów odnośnie wyjmowania radia, ale konkretnie mojego przypadku nie znalazłem. To radio blues. Dookoła biegnie cienka ramka.

            Dokładnie takie coś:
            Kod:
            [url="http://www.skoda-auto.pl/publishingimages/models/nowa-octavia/octavia/akcesoria/muzyka-komunikacja/radio_blues.png"]Error 404[/url]
            Jaki tu jest patent na demontaż?

            Komentarz


            • #7
              Marcinie jeśli masz patent jak dołożyć w 7 ce to ja jestem chętny

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez sebastan
                Zdecydowałem się na tego parrota, muszę tylko wyjąć radio.

                Przyjrzałem sporo tematów odnośnie wyjmowania radia, ale konkretnie mojego przypadku nie znalazłem. To radio blues. Dookoła biegnie cienka ramka.

                Dokładnie takie coś:
                Kod:
                Error 404


                Jaki tu jest patent na demontaż?
                Ta ramka (tak ją nazwijmy) jest nieodłączną częścią radia (jest to całość z radiem) wyjmujesz radio i masz dziurę do panelu zmiany nadmuchu powietrza (wszystko wychodzi razem radio ta niby ramka i te pokrętła)
                Zresztą zerknij na link
                SAP Commerce Cloud - Forbidden

                [ Dodano: Sob 28 Cze, 14 23:47 ]
                Zamieszczone przez arecki1338
                a jak wyglada sparawa dolozenia BT przy bolero?
                Zagłębiałem się kiedyś w temat i nie ma możliwości dołożenia oryginalnego BT do wyprodukowanego samochodu nawet w ASO. Można ale tylko w procesie zamawiania samochodu informację taką również dostałem z SAP.
                Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                Komentarz


                • #9
                  da sie podłączyć zestaw głośnomówiący w O3 z bolero !!! pracy na około 4-5 godzin; działa jak w O2;
                  zakładałem w ASO w Siedlcach

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez lukaszc2
                    Ta ramka (tak ją nazwijmy) jest nieodłączną częścią radia (jest to całość z radiem) wyjmujesz radio i masz dziurę do panelu zmiany nadmuchu powietrza (wszystko wychodzi razem radio ta niby ramka i te pokrętła)
                    Zresztą zerknij na link
                    SAP Commerce Cloud - Forbidden
                    OK, już prawie wszystko jasne, dzięki. Ostatnia rzecz, jak zluzować radio, żeby je wydostać? Są tam 4 szparki, tak jakby miejsce na jakieś wyjmaki płaskie. To właśnie tak, czy inaczej? A jeśli wyjmaki, to które musiałbym kupić? Jest tego na allegro sporo.

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja BOLERO wyciągałem tymi:
                      Link

                      Komentarz


                      • #12
                        Klucze oczywiście pasowały.
                        Zamontowałem tego Parrota i jest bardzo dobrze. Znalazłem moim zdaniem doskonał miejsca zarówna na wyświetlacz, jak i mikrofon.
                        Wyświetlacz jest pod wświetlaczem radia, pomiędzy pokrętłami, nic tam nie ma innego, bo CD to to nie posiada.
                        Natomiast mikrofon powędrował na sufit, na tą "dziurkowaną część" koło lampki. Pilot na kierownicę.
                        Działa super, wygląda super, polecam tym, którzy nie mają BT, a chcą.
                        Jakość połączenia specjalnie testowałem i rozmówcy twierdzą, że poprzez BT jest nawet lepiej, niż przez telefon. Przypominam, ze jest tam podwójny mikrofon z eliminacją szumów.

                        Brak mi tylko jednego. Nie znalazłem w radio wyjścia Power Antenna. Pozwoliłoby mi to na włączanie Parrota razem z radiem, bez konieczności stacyjki. Szukałem i nie znalazłem, podłączyłem więc do puszki pod stacyjkę. Słyszał ktoś o Power Antenna w O3?

                        Komentarz


                        • #13
                          nie, ale zawsze możesz się podłączyć pod lampkę w podsufitce - nie ma tam prądu jak zamkniesz samochód albo kilka minut po wyłączeniu zapłonu.
                          Pozdrawiam
                          Marcin

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez ramzes306
                            da sie podłączyć zestaw głośnomówiący w O3 z bolero !!! pracy na około 4-5 godzin; działa jak w O2;
                            zakładałem w ASO w Siedlcach
                            Czy ten podłączony zestaw działa jak zestaw oryginalny czyli wyświetla informacje i na bolero i na maxidocie, czy masz dostęp do książki telefonicznej i rejestru połączeń przez radio, czy odbierasz połączenie klikając na ekran bolero ?

                            [ Dodano: Nie 06 Lip, 14 00:07 ]
                            Zamieszczone przez sebastan
                            Słyszał ktoś o Power Antenna w O3?
                            Raczej nie znajdziesz takiego wyjścia ponieważ w Skodach (zreszta w VW też) zasilanie do wzmacniacza anteny idzie po kablu antenowym (koncentrycznym) dlatego jak dajesz nie oryginalne radio montujesz separator. Nawet jakby było takie wyjście zasilania to i tak by Ci to nic nie dało bo jakbyś słuchał CD Twój zestaw byłby rozłączony (po przejściu w tryb CD nie było by zasilania na tym wyjściu). Zasilanie po stacyjce wydaje mi się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Jaki model Parota instalowałeś.
                            Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez lukaszc2
                              Jaki model Parota instalowałeś.
                              MKi9200

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez ramzes306
                                da sie podłączyć zestaw głośnomówiący w O3 z bolero !!! pracy na około 4-5 godzin; działa jak w O2;
                                zakładałem w ASO w Siedlcach
                                Mógłbyś coś więcej o tym napisać? Jakie komponenty są potrzebne, jaki koszt za części/usługę?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez ramzes306
                                  da sie podłączyć zestaw głośnomówiący w O3 z bolero !!! pracy na około 4-5 godzin; działa jak w O2;
                                  zakładałem w ASO w Siedlcach

                                  Witam,
                                  Czy ktoś już może potwierdzić powyższą informację ??
                                  Dowiadywałem się w moim ASO i po wielu godzinach poinformowali że nie ma takiej możliwości.
                                  Może macie dostęp do lepszych serwisów w których jednak da się to zrobić .

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    da się dołożyć zestaw głośnomówiący ale niezależnego producenta np. parott. - do każdego radia jakie jest w aucie

                                    do bolero, columbus, amudsen jeśli radio jest fabryczne wyposażone w bluetooth czyli na naklejce radia jest potwierdzenie certyfikatu bluetooth - znaczek to da się włączyć w radiu jeśli nie ma to nie

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez rrobert
                                      da się dołożyć zestaw głośnomówiący ale niezależnego producenta np. parott. - do każdego radia jakie jest w aucie

                                      do bolero, columbus, amudsen jeśli radio jest fabryczne wyposażone w bluetooth czyli na naklejce radia jest potwierdzenie certyfikatu bluetooth - znaczek to da się włączyć w radiu jeśli nie ma to nie
                                      Nie chodzi mi o zestaw "niezależny". Zależy mi na takim bluetooth jak fabryczny , tzn. z wyświetlaniem kontaktów itp. na wyswietlaczu międzu zegarami i na radyjku.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        na dzień dzisiejszy nie da się. jak będzie rozpracowana ochrona komponenty to będzie można zrobić wszystko.

                                        wyjmij radio z schowka i zobacz co jest na naklejce radia.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez rrobert
                                          na dzień dzisiejszy nie da się. jak będzie rozpracowana ochrona komponenty to będzie można zrobić wszystko.

                                          wyjmij radio z schowka i zobacz co jest na naklejce radia.
                                          Podzwoniłem trochę po innych serwisach i dowiedziałem się że w O3 jest inaczej niż O2. Nie ma zewnętrznego modułu BT. Musi być radio już w niego wyposażone. Czyli wynika z tego że moje Bolero nie jest takim samym Bolero jak w samochodzie z BT. Potwierdzeniem tego może być też fakt że radyjka z fabrycznym BT mają przycisk PHONE a u mnie jest w tym miejscu MUTE.
                                          Ale mam za to kolejne pytanie. Czy wystarczy w takim razie wymienić radyjko na wersję z BT, pociągnąć "druta" do mikrofonu i powinno działać ?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez tomiss
                                            Podzwoniłem trochę po innych serwisach i dowiedziałem się że w O3 jest inaczej niż O2. Nie ma zewnętrznego modułu BT. Musi być radio już w niego wyposażone. Czyli wynika z tego że moje Bolero nie jest takim samym Bolero jak w samochodzie z BT. Potwierdzeniem tego może być też fakt że radyjka z fabrycznym BT mają przycisk PHONE a u mnie jest w tym miejscu MUTE.
                                            Ale mam za to kolejne pytanie. Czy wystarczy w takim razie wymienić radyjko na wersję z BT, pociągnąć "druta" do mikrofonu i powinno działać ?
                                            Gdyby nie ochrona komponentu przez którą nie wymienisz radia na inne to powinno działać

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez mariusz123a

                                              Gdyby nie ochrona komponentu przez którą nie wymienisz radia na inne to powinno działać

                                              A co to takiego ? Jakieś zabepieczenie ? A co w przypadku uszkodzenia radia i konieczności wymiany ?

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez tomiss
                                                Zamieszczone przez mariusz123a

                                                Gdyby nie ochrona komponentu przez którą nie wymienisz radia na inne to powinno działać

                                                A co to takiego ? Jakieś zabepieczenie ? A co w przypadku uszkodzenia radia i konieczności wymiany ?
                                                Z instrukcji:
                                                "Niektóre elektroniczne komponenty pojazdu, takie jak zestaw wskaźników, są wyposażone fabrycznie w ochronę komponentów.

                                                Ochrona komponentów została opracowana jako mechanizm ochronny do poniższych celów:

                                                ograniczenie funkcjonalności części elektronicznych zamontowanych fabrycznie lub w warsztacie po ich zainstalowaniu w innym pojeździe (np. po kradzieży);
                                                ograniczenie funkcjonalności części elektronicznych używanych poza pojazdem;
                                                możliwość legalnego montażu lub wymiany części elektronicznych podczas napraw w specjalistycznej stacji obsługi.

                                                Włączona ochrona komponentów może się objawiać przez ograniczenie funkcjonalności danej części elektronicznej. Skorzystać z pomocy specjalistycznej stacji obsługi."


                                                A jak się radio uszkodzi to pozostanie wizyta w ASO :wink:

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Ironik
                                                  Włączona ochrona komponentów może się objawiać przez ograniczenie funkcjonalności danej części elektronicznej. Skorzystać z pomocy specjalistycznej stacji obsługi."
                                                  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
                                                  A specjalistyczna stacja obsługi (czyt. ASO) powie, że nic się nie da zrobić, bo nie mają dostępu do oprogramowania.
                                                  Zniemoc i sparaliż.
                                                  O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X