Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

czujnik zmierzchu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • czujnik zmierzchu

    klarus, ale po co? Na razie ośka daje radę w 100% moich tras. Może kiedyś sobie kupię. Za 15 lat ma przyjść globalne ochłodzenie :P

  • #2
    czujnik zmierzchu

    Czesc.

    Od jakichs dwoch miesiecy jestem posiadaczem octavii 3. Kompletny golas jezeli chodzi o wyposazenie, ale wydaje mi sie ze mozna wykorzystac jedna z podstawowych funkcji jako automat do zmiany swiatel.

    Przy wlaczonych swiatlach dziennych, jak wjezdzam do garazu gasnie mi podswietlenie calej deski rozdzielczej.
    Wnioskuje wiec, ze dziala tutaj jakis czujnik zmierzchu ktory steruje tym podswietleniem.

    Jak sadzicie, czy jest szansa podpiecie pod te czynnosc wlacznika swiatel mijania?

    Pozdrawiam
    TR

    Komentarz


    • #3
      Moim zdaniem jest to czujnik w zegarach który reaguje na światło w pojeździe, też takie mam w O2 FL aktywowane przez spacewalkera.

      Możesz kupić chiński czujnik za 150 zł, nie wiem czy są już wersje do O3.

      https://www.youtube.com/watch?v=Gym_1hCPmnc

      Komentarz


      • #4
        Re: czujnik zmierzchu

        Zamieszczone przez tomek_pl
        Czesc.


        Przy wlaczonych swiatlach dziennych, jak wjezdzam do garazu gasnie mi podswietlenie calej deski rozdzielczej.
        Wnioskuje wiec, ze dziala tutaj jakis czujnik zmierzchu ktory steruje tym podswietleniem.

        Jak sadzicie, czy jest szansa podpiecie pod te czynnosc wlacznika swiatel mijania?

        Pozdrawiam
        TR
        To cos dziwnego - bym sie spodziewal ze przy wjezdzie do garazu podswietlenie deski Ci sie wlacza a nie wylacza. Ogolnie u mnie w garażu zegary ladnie swieca i nie gasna - i tak powinno byc bo po ciemku chcesz je widziec.
        Była Octavia 2 1.9 TDI jest Octavia 3 1.4 TSI :-)

        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80144

        Komentarz


        • #5
          Ewentualne tak może być jak w komputerze ma zmniejszone ma max podświetlenie kokpitu. Ja np tak mam - szczególnie przydatne w nocy deska nie oślepia ale faktycznie w dzień to wygląda tak jak by się deska wygasiła przy włączeniu świateł automatycznych np pod wiaduktami itd.

          Komentarz


          • #6
            Re: czujnik zmierzchu

            Zamieszczone przez jerryx

            To cos dziwnego - bym sie spodziewal ze przy wjezdzie do garazu podswietlenie deski Ci sie wlacza a nie wylacza. Ogolnie u mnie w garażu zegary ladnie swieca i nie gasna - i tak powinno byc bo po ciemku chcesz je widziec.
            własnie czujnik działa tak ze im ciemniej tym ciemniej podświetlanie działa, bo po co ma Ci po oczach naparzać w nocy ?. Prosto to obadac, weź latareczkę i świec na licznik tam gdzie jest fototranzystor, zobaczysz ze im więcej swiatła tym jasniej swieci
            bez czujnika zmierzchu to taki misz-masz bedziesz własnie miał bo sam sterownikowi elektryki wskazujesz kiedy włączasz światła, a włączasz je jak jest ciemno .

            Komentarz


            • #7
              Hmm nie jestem pewien co do twojej teorii na temat światła i liczników= po co w takim razie regulacja światła za pomocą radia ???

              Komentarz


              • #8
                To nie moja teoria a to co zaobserwowałem i to co NAMO potwierdził.

                Komentarz


                • #9
                  Z tym podświetleniem licznika to jest jakaś pomyłka, zasada jego podświetlenia powinna działać na odwrót. Słońce daję jak tylko może i podświetlenie licznika tak samo, a tuż przed zajściem słońca wystarczy wjechać w las między drzewa i tak się wygasi podświetlenie, że na zegarach praktycznie nic nie widać. Według mnie powinno być na odwrót, tak gdzie podświetlenie nie jest potrzebne to świeci ile tylko może, a jak już jest potrzebne to go nie ma. W radiu regulujesz podświetlenie już na włączonych światłach mijania i wtedy już podświetla cały czas tak samo.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez spacewalker
                    To nie moja teoria a to co zaobserwowałem
                    To ja dzisiaj też poobserwuję, czy tak jest. Co do tematu, to doposażanie jest problematyczne w O3, chyba, że serwis będzie chętny do współpracy (a to jest wątpliwe).
                    Działa tak jak opisywaliście. Chociaż bardziej reaguje na zakrycie czujnika - słabsze podświetlenie. Poza tym przecież nawet jak ściemnia zegary to i tak wskazówki zostają podświetlone, więc podstawowe info (prędkość, obroty, paliwo, temp) i tak jest.
                    O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez mariusz123a
                      Z tym podświetleniem licznika to jest jakaś pomyłka, zasada jego podświetlenia powinna działać na odwrót. Słońce daję jak tylko może i podświetlenie licznika tak samo, a tuż przed zajściem słońca wystarczy wjechać w las między drzewa i tak się wygasi podświetlenie, że na zegarach praktycznie nic nie widać. Według mnie powinno być na odwrót, tak gdzie podświetlenie nie jest potrzebne to świeci ile tylko może, a jak już jest potrzebne to go nie ma. W radiu regulujesz podświetlenie już na włączonych światłach mijania i wtedy już podświetla cały czas tak samo.
                      Wszystko działa jak powinno. Zrób taki test - wyjdź ze smartfonem na słońce i sprawdź co jest lepsze - max czy min podświetlenie? Powtórz w nocy.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez mac_aaron
                        Zamieszczone przez mariusz123a
                        Z tym podświetleniem licznika to jest jakaś pomyłka, zasada jego podświetlenia powinna działać na odwrót. Słońce daję jak tylko może i podświetlenie licznika tak samo, a tuż przed zajściem słońca wystarczy wjechać w las między drzewa i tak się wygasi podświetlenie, że na zegarach praktycznie nic nie widać. Według mnie powinno być na odwrót, tak gdzie podświetlenie nie jest potrzebne to świeci ile tylko może, a jak już jest potrzebne to go nie ma. W radiu regulujesz podświetlenie już na włączonych światłach mijania i wtedy już podświetla cały czas tak samo.
                        Wszystko działa jak powinno. Zrób taki test - wyjdź ze smartfonem na słońce i sprawdź co jest lepsze - max czy min podświetlenie? Powtórz w nocy.
                        Dokładnie tak to powinno działać

                        Komentarz


                        • #13
                          Jak już wiedziecie w miejsce, w którym wam całkowicie wygasi podświetlenie zegarów na światłach dziennych (pomijając garaż) to znaczy, że jest to pora na włączenie świateł mijania, dla waszego i innych bezpieczeństwa.....

                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...113714#1113714

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez arekrsl1
                            Jak już wiedziecie w miejsce, w którym wam całkowicie wygasi podświetlenie zegarów na światłach dziennych (pomijając garaż) to znaczy, że jest to pora na włączenie świateł mijania, dla waszego i innych bezpieczeństwa.....
                            Hmm to wtedy włącza sie same automatycznie.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez wojtekpiotr
                              Hmm to wtedy włącza sie same automatycznie.
                              jak ma czujnik zmierzchu......a nie ma

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez spacewalker
                                Zamieszczone przez wojtekpiotr
                                Hmm to wtedy włącza sie same automatycznie.
                                jak ma czujnik zmierzchu......a nie ma
                                A jak nie ma i zrobią się ciemne zegary to jest znak sygnał, że chyba czas zapalić mijania :szeroki_usmiech
                                Pozdr. Przemek

                                Komentarz


                                • #17
                                  Producentowi chyba wlasnie o to chodzilo, zeby przypomniec o wlaczeniu swiatel mijania.

                                  No ale jezeli jest jakis czujnik ktory rozpoznaje czy jest widno czy ciemno, to moze sie uda pod niego podpiac jakis przekaznik do wlaczania swiatel.

                                  No da sie czy sie nie da?

                                  T

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez tomek_pl
                                    .......
                                    No ale jezeli jest jakis czujnik ktory rozpoznaje czy jest widno czy ciemno, to moze sie uda pod niego podpiac jakis przekaznik do wlaczania swiatel.

                                    No da sie czy sie nie da?

                                    T
                                    Wyjmuj licznik i zrobieraj.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez spacewalker
                                      Zamieszczone przez tomek_pl
                                      .......
                                      No ale jezeli jest jakis czujnik ktory rozpoznaje czy jest widno czy ciemno, to moze sie uda pod niego podpiac jakis przekaznik do wlaczania swiatel.

                                      No da sie czy sie nie da?

                                      T
                                      Wyjmuj licznik i zrobieraj.
                                      Do tego trzeba by dołożyć przełącznik z "auto", dodatkowy kabelek, może wymiana sterownika, kodowanie i może by zadziałało....
                                      Pozdr. Przemek

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        to już prościej założyć chiński wyłącznik auto z czujnikiem
                                        Pozdrawiam
                                        Marcin

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Czy próg zadziałania AUTO czujnika zmierzchu (tzn. włączenia świateł mijania) jest dostępny do podregulowania samemu na pulpicie radyjka czy tylko VCDSem?

                                          Zauważyłem u siebie że byle większe zachmurzenie i już włączają mi się "krotkie".
                                          Bym trochę to podkręcił :?
                                          O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
                                          -----------------------------------------------------
                                          Moja eReSka

                                          Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez maol72
                                            Czy próg zadziałania AUTO czujnika zmierzchu (tzn. włączenia świateł mijania) jest dostępny do podregulowania samemu na pulpicie radyjka czy tylko VCDSem?

                                            Zauważyłem u siebie że byle większe zachmurzenie i już włączają mi się "krotkie".
                                            Bym trochę to podkręcił :?
                                            nie wiem jak w O3, ale w 02 czujnik się koduje i mozna sobie to podregulować.

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X