Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana kierownicy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana kierownicy

    Aż przeszedłem się zobaczyć. U mnie w tym miejscu niema żadnej listwy ozdobnej. Octavia kombi z 2000 roku.
    Po za tym, ta fotografia to chyba nie kombi, i brakuje tam tylko okolo 10 cm tej listwy ozdobnej.
    ]"]Link

    Za póżno sie spostrzegłem, że to jest z przodu a nie z tyłu ops: , ale fotka może się przyda, z przodu rzeczywiście spory kawałek brakuje. W błąd wprowadziło to "kombi" , bo przód kombi i nie kombi nie różni się.

  • #2
    Wymiana kierownicy

    Witam.
    Chcę zmienić u siebie kierownicę na ściętą z roku modelowego 2015.
    Potrzebuje nr części - kierownica skórzana trójramienna z łopatkami do DSG z wszystkimi sterowaniami lub nr vin samochodu z taką kierownicą.
    ps. ja nie wiem z jakiej skóry robione były dotychczasowe kierownice ale na pewno nie z trwałej bo rysuje się strasznie
    O3
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
    O2
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez nokius
      ps. ja nie wiem z jakiej skóry robione były dotychczasowe kierownice ale na pewno nie z trwałej bo rysuje się strasznie
      Z ekologicznej czyli z plastykowej świni :twisted: u mnie przy 32 kkm na blacie widać miejsca gdzie się trzyma kierownice (zaczynają się świecić) a może zamiast w auto powinienem zainwestować w krem do rąk :diabelski_usmiech
      Pozdr. Przemek

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Przem78
        Zamieszczone przez nokius
        ps. ja nie wiem z jakiej skóry robione były dotychczasowe kierownice ale na pewno nie z trwałej bo rysuje się strasznie
        Z ekologicznej czyli z plastykowej świni :twisted: u mnie przy 32 kkm na blacie widać miejsca gdzie się trzyma kierownice (zaczynają się świecić) a może zamiast w auto powinienem zainwestować w krem do rąk :diabelski_usmiech
        Pewnie coś w tym jest mnie się pocą łapska niemiłosiernie i pewnie ma to duży wpływ na zużycie kierownicy
        Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Basik_
          Pewnie coś w tym jest mnie się pocą łapska niemiłosiernie i pewnie ma to duży wpływ na zużycie kierownicy

          Mam tak samo i szczególnie to widać z lewej strony w okolicach wypustek (przy kierownicy 3 ramiennej)
          Pozdr. Przemek

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Basik_
            Zamieszczone przez Przem78
            Zamieszczone przez nokius
            ps. ja nie wiem z jakiej skóry robione były dotychczasowe kierownice ale na pewno nie z trwałej bo rysuje się strasznie
            Z ekologicznej czyli z plastykowej świni :twisted: u mnie przy 32 kkm na blacie widać miejsca gdzie się trzyma kierownice (zaczynają się świecić) a może zamiast w auto powinienem zainwestować w krem do rąk :diabelski_usmiech
            Pewnie coś w tym jest mnie się pocą łapska niemiłosiernie i pewnie ma to duży wpływ na zużycie kierownicy
            ja mam zbyt mały przebieg by coś było widać jeśli chodzi o zużycie, ale mnie też łapska się pocą (a na prawdziwej skórze tego nie miałem nigdy). Dodatkowo widzę, że ta "skóra" jest bardzo delikatna - ostatnio lekko zahaczyłem o kierownicę i uszkodziłem "skórę" :roll: ops: :evil:

            Ja już zdecydowałem, że jak się zużyje, przetrze, etc. to ja daję do obszycia fachowcowi (mam sprawdzonego) prawdziwą skórą a nie będę kupował następnego badziewia.
            Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

            Komentarz


            • #7
              mi pyknęło 30kkm, kierownica w stanie fabrycznym, za to skóra na lewarku już się łuszczy i obejma chromowana na nim też się łuszczyć zaczyna, co za qrwa dziadostwo. W 13 letnim golfie IV z przebiegiem 330kkm lakier był lekko starty miejscami na kierze a gałka była błyszcząca.
              W sumie to co teraz jest wsadzane w samochody to paranoja jakaś.
              Żonie w Alfa Romeo Giulietta (przebieg 24kkm - 3lata) wymienili już grill cały bo się łuszczył, klamki przednie obie , bo się łuszczyły i lewarek - "bo się łuszczył", do tego mieszek miał już 2 dziury w miejscach zginania się.
              Szwagier w Scenic`u (58kkm, 2,5roku) gałka się łuszczy, mieszek z dziurami, o uszczelkach w drzwiach nie wspomnę, bo chyba z 3 razy już wymieniał...
              "Seks: Śniadanie mistrzów" - James Hunt

              Komentarz


              • #8
                Skóra jest faktycznie bardzo eko, rysuje się niemiłosiernie.
                W Fiacie Linei robiły się purchle i zaczynało obłazić. Obszyli mi kierownicę w ramach gwarancji (była dużo przyjemniejsza niż oryginał, mięsista), chociaż na forum koledzy pisali, że czasem ASO odmawiało - "proszę używać innego kremu do rąk, albo nie używać, itd"
                O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                Komentarz


                • #9
                  Kierownica

                  Udało się po prawie 2 mc poszukiwania i sprawdzania.
                  Nowa ścięta z łopatkami do dsg i zupełnie inną skórą
                  Teraz to jest kierownica a nie to co poprzednia z skórą z Biedronki :P
                  Załączone pliki
                  O3
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
                  O2
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja mam do wymiany gałke zmiany biegów na gwarancji bo się łuszczy.

                    Kierownice z resztą też.... Macie jakiś sposób poza $, żeby przekonać miłego Pana z ASO, żeby się pomylił i zamówił kierownicę trójramienną? A może wiecie czy można do niej dopłacić przy okazji wymiany gwarancyjnej?

                    Komentarz


                    • #11
                      Re: Kierownica

                      Zamieszczone przez nokius
                      Udało się po prawie 2 mc poszukiwania i sprawdzania.
                      Nowa ścięta z łopatkami do dsg i zupełnie inną skórą
                      Teraz to jest kierownica a nie to co poprzednia z skórą z Biedronki :P
                      ile taka przyjemność? Kupiłeś nową?
                      To na niej jest skóra prawdziwa a nie ten plastikowy świniak, który od patrzenia się już rysuje i uszkadza?
                      Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamówiłem nową z serwisu a o kosztach lepiej nie nie rozmawiajmy bo serce boli :cry:
                        Nie wiem czy to prawdziwa skóra ale na pewno jest gruboskórna hehe
                        O3
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
                        O2
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

                        Komentarz


                        • #13
                          Kierownica naprawdę super. Nie wiem jak ze skórą, dużo nie zdażyłem przejechać ( 2k ) Ale narazie zero problemu. Czego nie mogę powiedzieć o szybce liczników.... boje się ją przetrzeć po tym jak widziałem innych posty jak sie rysują.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez iskierek
                            Kierownica naprawdę super. Nie wiem jak ze skórą, dużo nie zdażyłem przejechać ( 2k ) Ale narazie zero problemu. Czego nie mogę powiedzieć o szybce liczników.... boje się ją przetrzeć po tym jak widziałem innych posty jak sie rysują.
                            Ja już chyba ze 3 razy przecierałem miękką suchą mikrofibrą, wcześniej dmuchnąłem tylko żeby większy kurz usunąć i jakoś nie zauważyłem żeby szybka byłą widocznie porysowana, ale fakt że obchodzę się z nią najdelikatniej jak mogę :wink:
                            Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                            Komentarz


                            • #15
                              nokius, podzielisz się kosztem takiej przyjemności? może być na PW
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70887

                              Komentarz


                              • #16
                                Przyjemność niestety bardzo droga , mimo rabatów i tak min 2000 trzeba dać
                                Może beż łopatek do dsg była by tańsza.
                                Jak ktoś chce to dysponuje nr części -
                                O3
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
                                O2
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X