Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kamera i radar

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kamera i radar

    1100? :lol: .....ja z Alianz Z OC sprawcy za drobna ryskę na zderzaku tylnim ( spolerowana potem zwykłą pastą :lol: ) dostałem 890 zł brutto....zadnych oględzin tylko moje zdjecia uszkodzenia i kasa po dwóch dniach na koncie :szeroki_usmiech .

    wstawiaj do ASO , bierz auto zastępcze i naprawiaj...a jak chcesz kase z wyceny to do nich zadzwoń i im powiedz zeby przestali sie wygłupiać bo albo Ci zrobią porządna wycenę albo wstawiasz do ASO i bierzesz zastepcze auto......

  • #2
    Kamera i radar

    Za co odpowiada kamera przy lusterku środkowym a za co radar w zderzaku? To jest tak, że radar obsługuje front assist a kamera aktywny tempomat czy działają wspólnie? A może kamera tylko rozpoznaje znaki i działa z light assist?

    Mam O3 z czujnikiem deszczu i zmierzchu bez kamery i radaru. Chciałbym dołożyć front assist, żeby mi przyhamowało auto i nie dopuszczało do kolizji jakbym się zagapił. Przy szybie nie chciałbym grzebać ale radar w kratkę z przodu to nie problem. Co mogę dołożyć posiadając tylko radar z przodu?

    Komentarz


    • #3
      Wątpię żebyś dołożył cokolwiek ponad wyposażenie fabryczne. Ale odpowiadając na pytanie:
      Front Assisst działa za pomocą radaru w zderzaku.

      Komentarz


      • #4
        mac_aaron, uaktywnia się go aktywnym tempomatem czy działa non-stop?

        Komentarz


        • #5
          Działa non-stop ale możesz dezaktywować na radiu albo maxi-docie.

          Komentarz


          • #6
            Gdzieś czytałem, że montaż Front Assist wymaga wymiany kilku komponentów w aucie. Drogich komponentów. O problemach z kodowaniem wszyscy wiedzą.
            Wygląda no to, że wymiana szyby to najmniejszy problem.
            Zamontowana kamera w szybie powoduje również obniżenie lusterka, co trochę przeszkadza wysokim kierowcom.

            Komentarz


            • #7
              aby to zrobić trzeba

              masz rs z xenonem to wymiana gateway załatwiona nasz can extendend

              - radar pod zderzak - instalacja + pie.....na ochrona komponentu - czyli nic jak na razie

              a lusterko idzie w górę a nie w dól ale to przy kamerze do line assist i innych

              Komentarz


              • #8
                W OIII są dwa rodzaje kamer:
                - mniejsza nie obniżająca lusterka do automatycznych świateł drogowych.
                - większa, w szybie, obniżająca lusterko o ok 1,5cm do asystenta pasa ruchu i (chyba) ACC. Nie wymagana do Front assist.

                Komentarz


                • #9
                  Czyli mówisz że jak ma się ACC to i teoretycznie LA powinno być
                  O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                  Komentarz


                  • #10
                    jeżeli masz kamerę pod lusterkiem - osobny element to da się uaktywnić LA, rozpoznawanie znaków i FLA

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez lubek24
                      Czyli mówisz że jak ma się ACC to i teoretycznie LA powinno być
                      Zamieszczone przez elektrykprosty
                      W OIII są dwa rodzaje kamer:
                      - mniejsza nie obniżająca lusterka do automatycznych świateł drogowych.
                      - większa, w szybie, obniżająca lusterko o ok 1,5cm do asystenta pasa ruchu i (chyba) ACC. Nie wymagana do Front assist.
                      Zamieszczone przez lubek24
                      Czyli mówisz że jak ma się ACC to i teoretycznie LA powinno być
                      No właśnie, czy aby na pewno mając ACA można dokodować LA?
                      Mam zarówno ILA (tu kamera na pewno potrzebna) jak i ACA (czy on też wykorzystuje kamerę? w dodatku tę większą niż ILA?)
                      Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                      Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez rrobert
                        jeżeli masz kamerę pod lusterkiem - osobny element to da się uaktywnić LA, rozpoznawanie znaków i FLA
                        mam takie cudo czy o tym pisałeś ?
                        Załączone pliki
                        O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                        Komentarz


                        • #13
                          witam

                          to ustrojstwo obsługuje tylko FLA - automatyczną zmianę świateł i to nie jest kamera tylko czujnik do rozpoznawania świateł z naprzeciwka

                          Komentarz


                          • #14
                            Zapytałem dziś ASO o możliwość dołożenia Ori kamerki -napisali do SAP i odpowiedź była negatywna. Do czasu jak nie będzie kamery cofania w akcesoriach nie są w stanie jej założyć.
                            O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                            Komentarz


                            • #15
                              ale to temat nie o kamerze cofania tylko kamerze asystenta.

                              Komentarz


                              • #16
                                Mam wrażenie, że nawet po zakupie samochód nie jest mój
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70887

                                Komentarz


                                • #17
                                  michalek1912, samochód jest Twój, ale know how systemow elektroniki pozostaje własnością firmy VW.
                                  Pozdrawiam, Robreg.
                                  ----
                                  furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Z tego, co pamiętam, to jak ma się aystenta pasa ruchu to FA szybciej reaguje - niejako "korzysta" z tych diód, które odpowiadają za prowadzenie nas po torze

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Witam kolegów, nie chcę zakładać na razie nowego wątku więc chciałem spytać was czy jest możliwe w skodzie octavii II FL włączenie opcji FLA - automatyczna zmiana świateł.
                                      Kupiłem lusterko jak na foto poniżej do instalacji czujnika zmierzchu i deszczu ale nie wiem czy jest możliwość wykorzystania tego sensora (kamery) w mojej skodzie.
                                      Załączone pliki
                                      Kubala
                                      ------------------------------------
                                      było 139 KM i 310 Nm
                                      jest 105 KM i 240 Nm (i jest dobrze)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        kubala, Golf VI z końca produkcji miał taką możliwość. Zmiana świateł jest dopiero w Octavii III z biksenonami.
                                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          witam

                                          a wcale że nie. w octavia iii wystarczy asystent zmiany świateł - w normalnymi lampami

                                          co do octavia 2 jest to możliwe ale w po liftowej i z odpowiedni wysokim sterownikiem elektryki high line + wysoki soft - na forum golfa 6 jest opisane. gdzieś na naszym forum ktoś sprzedawał komplet lusterko + centralną elektrykę + wyłącznik świateł

                                          pozdrawiam

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            a wcale że nie. w octavia iii wystarczy asystent zmiany świateł - w normalnymi lampami
                                            Zgadza się od wersji ambiente z 750zł.

                                            W OIIFL nie było takiej opcji. Trzeba zapożyczyć z golfa VI
                                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Panowie a konkretnie wiecie jakie ma być oznaczenie modułu centralnej elektryki? Lusterko już mam zamontowane więc grzechem by było tego nie uruchomić.
                                              A co z przełącznikiem świateł? Kupiłem z wersją AUTO do sensora zmierzchu/deszczu, czy chodzi wam o manetkę kierunkowskazów? W Golfie włączenie świateł długich odbywa się poprzez naciśnięcie manetki która powraca do pozycji wyjściowej, ja mam taką która kliknie i pozostaje w tej pozycji do momentu wyłączenia świateł długich i wtedy wraca do pozycji "0".
                                              Manetki jak w Golfie chyba zaczęli stosować w 2010r. i to jeszcze jako zespolone.
                                              Czy taka zwykła jak u mnie zadziała, bo zasada chyba jest ta sama, jak sensor poda sygnał to światła gasną a jak brak to znowu świeca, czy już długie po zadziałaniu sensora się nie włączą, jak to działa, ktoś wie?
                                              Kubala
                                              ------------------------------------
                                              było 139 KM i 310 Nm
                                              jest 105 KM i 240 Nm (i jest dobrze)

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Nie mam light assistant, a manetka i tak sama wraca do pozycji wyjsciowej po wlaczeniu dlugich Wiec to chyba nie zalezne od light assistant...

                                                Moja O3 RS

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Dokładnie tak tyle że masz taką manetkę bo pewnie masz nowszą Octavię i te manetki są już zespolone, nie wiem czy w golfie np. 5 też była opcja light assist ? Bo w Octavii choć ma już takie manetki to takiej opcji nie ma.
                                                  Kubala
                                                  ------------------------------------
                                                  było 139 KM i 310 Nm
                                                  jest 105 KM i 240 Nm (i jest dobrze)

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X