Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dodatkowe gniazdo zapalniczki - reakcja na zapłon - możliwe?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dodatkowe gniazdo zapalniczki - reakcja na zapłon - możliwe?

    Siema drukarze :P

  • #2
    Dodatkowe gniazdo zapalniczki - reakcja na zapłon - możliwe?

    Witam,

    Mam ci ja dylemat. Zakupiłem kamerkę, rejestrator trasy - wszystko pięknie, super, ale gniazdo zapalniczki w konsoli środkowej ma dwie wady: jest jedno i działa non stop.
    Pomijając brak możliwości ładowania telefonu, to kamera rejestruje non stop, całkiem niepotrzebnie.
    Mój pomysł to dodatkowe gniazdo w schowku pasażera, tylko problemem jest to podłączenie pod zapłon. Auto na gwarancji, więc sam nie będę kombinował, rozmawiałem z serwisem i strasznie kręcą nosem, że to nie jest oficjalnie możliwe, że może być problem z gwarancją
    Próbował ktoś takiej opcji, a może jest jakaś inna, "ukryta"?

    Komentarz


    • #3
      kolego moderzy wkleją Ci owocka za brak szukajki. Tak n szybko Forum - Octavia Club Polska
      Forum - Octavia Club Polska
      Był jeszcze jeden wątek z ciekawym rozwiązaniem (oryg kabelek w puszkę koło kierownicy) ale nie chce mi się szukać :diabelski_usmiech

      Komentarz


      • #4
        Chyba ASO troche przegina.. Powinni wiedziec sami gdzie i na ile mozna nagrzebac, nie mowiac ze moga sobie dorobic na tym..
        W Citroenie ojciec nie mial z tym problemu 2lata temu, zalozyli mu wszystko ładnie - puscili kabel do miejsca gdzie chcial, ukryty pod tapicerka (lewy slupek + czesc podsufitki z przodu ruszona do montazu) i tyle. Oczywiscie cos tam skasowali za ta usluge, ale zrobione faktycznie porzadnie i zasilanie idzie po zaplonie.

        Sam bede temat musial obadac w Szczecinie, bo planuje zalozyc i kamerke i CB na stałe, by zapalniczka była wolna pod ładowanie tel. Dodatkowo chce uniknac zaklocen na CB gdy podlacze ladowarke od telefonu, co ma miejsce obecnie niestety w O2..

        Moja O3 RS

        Komentarz


        • #5
          Re: Dodatkowe gniazdo zapalniczki - reakcja na zapłon - możl

          Zamieszczone przez mariushbb
          Witam,

          Mam ci ja dylemat. Zakupiłem kamerkę, rejestrator trasy - wszystko pięknie, super, ale gniazdo zapalniczki w konsoli środkowej ma dwie wady: jest jedno i działa non stop.
          Pomijając brak możliwości ładowania telefonu, to kamera rejestruje non stop, całkiem niepotrzebnie.
          Mój pomysł to dodatkowe gniazdo w schowku pasażera, tylko problemem jest to podłączenie pod zapłon. Auto na gwarancji, więc sam nie będę kombinował, rozmawiałem z serwisem i strasznie kręcą nosem, że to nie jest oficjalnie możliwe, że może być problem z gwarancją
          Próbował ktoś takiej opcji, a może jest jakaś inna, "ukryta"?
          W setupie kamerki ustaw odpowiednie opcje, a może to jakaś chińska ?
          Ładowarki działają normalnie. Mojego tab asusa i samsunga galaxy tab3 ładuje normalnie !!
          Gniazdo nie toleruje uniwersalnych ładowarek. Dedykowane działają normalnie.
          Była - Octavia 1 1.9 TDI 90KM Przebiegła 240KKM. Średnio 20KKM rocznie (12 lat)
          Jest - Octavia 3 Elegance 1.4 TSI 103KW(140KM)(6)(szary metal)+ amazing+dynamic(kiera wielofunkc.)+chrom+drive setup+areo+maxi-dot kolor+gsm+life plus+alarm + masę duperelek
          Moja szara myszka - Octavia 3
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...303773#1303773

          Komentarz


          • #6
            mariushbb, krzyzakp, telefon mozecie ladowac z gniazda USB
            Black magic

            Komentarz


            • #7
              Kup sobie rozgałęziacz na 3 wyjścia i po problemie :?:
              O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

              Komentarz


              • #8
                ja mam tego typu rozdzielacz i to co potrzebne wlaczam przelacznikiem duza wygoda !
                Prowadzi NaviExpert Lifetime
                Ostrzega Yanosik
                Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

                Komentarz


                • #9
                  Tylko musisz uważać ,żeby się nie powiesić we własnym samochodzie, przecież jak włączysz tam swoje "zabawki" to plątanina kabli musi być tragiczna.

                  Komentarz


                  • #10
                    i jeszcze pod nogą kierowcy :?
                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                    poprzednie modele:
                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                    Komentarz


                    • #11
                      Wlasnie chce uniknac tej ilosci kabli i plataniny kolo nog.. Obecnie wkurza mnie kabelek od kamerki wiszacy przez pol auta, bo idzie do bagaznika. CB załatwione, bo podpiete w tunelu srodkowym.
                      W nowej O3 chce miec porzadek, by wszystko ładnie wygladalo - kabelek od kamerki schowany całkowicie, od cb podobnie, choc antene puszcze i tak na wierzchu, ale przypne rzepami by nie wadziła..

                      Moja O3 RS

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Amix
                        W setupie kamerki ustaw odpowiednie opcje, a może to jakaś chińska ?
                        Ładowarki działają normalnie. Mojego tab asusa i samsunga galaxy tab3 ładuje normalnie !!
                        Co masz na myśli pisząc "odpowiednie" i "działa normalnie" ? Skąd kamera ma wiedzieć, że ma nagrywać?
                        Ciekawe jaką opcję niby mam mieć w tej "nie chińskiej" żeby załatwić taki temat? ZTCW od zawsze sygnałem jest włączenie zasilania. Wykrywanie ruchu to porażka, bo potrafi wyłączyć kamerę na światłach, a z kolei przy parkowaniu równoległym nagrywa non stop, nie o to chodzi.

                        Zamieszczone przez krzyzakp
                        Chyba ASO troche przegina.. Powinni wiedziec sami gdzie i na ile mozna nagrzebac, nie mowiac ze moga sobie dorobic na tym..
                        Też się dziwię, ale chyba po prostu rusze do innego ASO.

                        Zamieszczone przez greg505
                        mariushbb, krzyzakp, telefon mozecie ladowac z gniazda USB
                        Nazwałbym to raczej podtrzymywaniem przy życiu, bo po 4h jazdy udało mi się podładować o 2%.

                        Zamieszczone przez adamusek
                        ja mam tego typu rozdzielacz i to co potrzebne wlaczam przelacznikiem duza wygoda !
                        powiedz, że to żart... nie chciałbym widzieć co się dzieje z Twoimi nogami np. podczas strzału w bok... za dużo mam do czynienia z wypadkami na co dzień, żeby sobie takie coś zafundować.

                        Podzwoniłem po kilku ASO na śląsku i wszędzie "nie da się". Powód? W service manualu dla O3 nie ma takiej opcji, zatem ASO nie może dokonywać przeróbek, których skoda nie przewidziała. Mogę na własną rękę, ale oczywiście w razie "ale" gwarancja papa. Smutne, widać takie czasy.

                        Komentarz


                        • #13
                          mariushobb zdjecie podalem przykladowe
                          ja mam to po stronie pasazera przymocowane dwoma bardzo mocnymi rzepami dwustronnymi (3M do wieszania obrazów
                          kabelki spięte opaskami rzepowymi jak chcesz moge podeslac foto.
                          nic nawet nie drgnie - predzej fabryczne lusterko przy uderzeniu odpadnie.
                          Co do ładowania telefonu musisz miec łądowarkę co daje minimum 2A wtedy bedzieładowała, ew kabalek USB 3.0 jesli twoj telefon obsługuje.
                          Prowadzi NaviExpert Lifetime
                          Ostrzega Yanosik
                          Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

                          Komentarz


                          • #14
                            Co masz na myśli pisząc "odpowiednie" i "działa normalnie" ? Skąd kamera ma wiedzieć, że ma nagrywać?
                            W menu kamerki powinna być opcja włączenia po wykryciu ruchu.
                            Ta opcja działa bardzo dobrze !! Ja nie narzekam
                            Przy aktywnej opcji wykrywania ruchu kamerka po włączeniu zasilania nie startuje. Muszę przyciskiem ją aktywować, albo ruszyć samochodem.

                            Działa normalnie to znaczy, że ładuje.
                            Mam dedykowane ładowarki, bo te z allegro niby 2A za 12zł to można o doopę roztrzaskać.
                            Była - Octavia 1 1.9 TDI 90KM Przebiegła 240KKM. Średnio 20KKM rocznie (12 lat)
                            Jest - Octavia 3 Elegance 1.4 TSI 103KW(140KM)(6)(szary metal)+ amazing+dynamic(kiera wielofunkc.)+chrom+drive setup+areo+maxi-dot kolor+gsm+life plus+alarm + masę duperelek
                            Moja szara myszka - Octavia 3
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...303773#1303773

                            Komentarz


                            • #15
                              A ja mam podłączoną kamerkę pod gniazdo USB . Zalepiłem we wtyczce środkowe ścieżki żeby się kamerka w tryb usb nie przełączała i działa to jak dla mnie idealnie. Napięcie w gnieździe USB pojawia po otwarciu auta i kamerka zaczyna sobie nagrywać. Wyłącza się po zamknięciu auta.

                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...113714#1113714

                              Komentarz


                              • #16
                                arekrsl1, a kwestia kabelka? Bo jak by nie było, wisi on na srodku auta, co moze byc lekko wkurzajace, np. dla mnie, bo nie nawidze jak cos mi wisi w polu widzenia w czasie kierowania (wlaczajac lusterka i przednie boczne)..
                                Nie mneij pomysł mi sie podoba, mozna by sie dostac od drugiej strony tam, skoro prad jest po otwarciu auta..

                                Moja O3 RS

                                Komentarz


                                • #17
                                  Mnie też denerwuje wiszący kabel ale wisi tak od roku i powoli się przyzwyczajam nie mniej można zrobić długi kabel na co jakoś nie mam czasu i przeciągnąć go dookoła

                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...113714#1113714

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    A ja mam podpięte pod instalację i tak to wygląda - Forum - Octavia Club Polska

                                    W ASO przy zakupie montowali

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X