Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

COMING/LEAVING HOME

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • COMING/LEAVING HOME

    ok dzięki za rade , skończę na rękawicy i 2-óch wiaderkach

    [ Dodano: Pią 11 Mar, 16 15:17 ]
    ładnie myje polecam Attention Required! | Cloudflare

  • #2
    COMING/LEAVING HOME

    Czy nie posiadając czujnika zmierzchu jest możliwość aktywacji funkcji COMING/LEAVING HOME bądź czegoś podobnego, co by przez kilkanaście sekund świeciły się światła zewnętrzne?
    W e46 kiedyś uaktywniłem taką funkcję zapalenia świateł mijania (później przekodowałem na halogeny) po pchnięciu dźwigni kierunkowskazów w kierunku deski rozdzielczej, po czym po kilkunastu sekundach światła gasły.

    Komentarz


    • #3
      Dolaczam sie do pytania....

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez KASA
        kiedyś uaktywniłem taką funkcję zapalenia świateł mijania (później przekodowałem na halogeny) po pchnięciu dźwigni kierunkowskazów w kierunku deski rozdzielczej, po czym po kilkunastu sekundach światła gasły
        Tak można było zrobić w O II FL . Nie wiem jak jest w O III. Być może się da.

        Moja Octavia:
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
        Rafał

        Komentarz


        • #5
          To działa mi bez względu na porę dnia, więc raczej jest nie zależne od czujnika zmierzchu a co za tym idzie można kabelkiem zaprogramować, tak mi się wydaje. U mnie kolega "jajcarz" ustawił zamiast ksenonów przeciwmgielne CH/LH.
          O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

          Komentarz


          • #6
            Myślałem, że działa to zależnie od czujnika zmierzchu, tzn. gdy zrobi się ciemno, to przy każdym otworzeniu/zamknięciu auta z pilota uruchamiają się światła, a wychodzi na to, że światła się uruchamiają nawet gdy na zewnątrz jest widno?

            Komentarz


            • #7
              KASA, na stronie poniżej masz rózne kodowania do O3. Poczytaj.
              stemei.de .Fahrzeugcodierungen .Codierungsservice .VW AG Diagnosepartner - Stefan Meier - Coming Home über Nebelscheinwerfer - Fahrzeug Codierungen Freischaltungen VAG Fahrzeugmodelle
              SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
              ​​​
              Grzegorz

              Moja Ambitna Czarnula

              Komentarz


              • #8
                Czyli moge podjechac do ASO i mi to wlacza bez problemu?

                Komentarz


                • #9
                  W ASO ? nie szkoda Ci kasy ? koledzy na spotach z VCDS mogą Ci to ogarnąć
                  O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                  Komentarz


                  • #10
                    A jakie sa tego koszty w ASO? Czy jak pojade do kogos kto to ogarnia i mi to zrobi to nie strace gwarancji?

                    Komentarz


                    • #11
                      250zł na miękko...

                      BAss25, skąd jesteś :?:


                      btw
                      a gwarancji nie stracisz...
                      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                      Komentarz


                      • #12
                        Jestem z Krakowa...

                        Komentarz


                        • #13
                          BAss25, no to ciach

                          Forum - Octavia Club Polska

                          albo.

                          Forum - Octavia Club Polska
                          kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                          SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez BAss25
                            Jestem z Krakowa...
                            I wszystko jasne skąd te dociekanie o cenę :P
                            O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                            Komentarz


                            • #15
                              "BAss25 napisał/a:
                              Jestem z Krakowa...


                              I wszystko jasne skąd te dociekanie o cenę :P"


                              Nie dopytuje sie o cene bo jestem centusiem tylko na jaka sume mam sie przygotowac
                              Nigdy sie nie targuje bo bym sam sie spalil ze wstydu

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez rodaczek
                                Zamieszczone przez KASA
                                kiedyś uaktywniłem taką funkcję zapalenia świateł mijania (później przekodowałem na halogeny) po pchnięciu dźwigni kierunkowskazów w kierunku deski rozdzielczej, po czym po kilkunastu sekundach światła gasły
                                Tak można było zrobić w O II FL . Nie wiem jak jest w O III. Być może się da.
                                Da się, jak ktoś zainteresowany to mogę podesłać instrukcję

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez brongo
                                  Zamieszczone przez rodaczek
                                  Zamieszczone przez KASA
                                  kiedyś uaktywniłem taką funkcję zapalenia świateł mijania (później przekodowałem na halogeny) po pchnięciu dźwigni kierunkowskazów w kierunku deski rozdzielczej, po czym po kilkunastu sekundach światła gasły
                                  Tak można było zrobić w O II FL . Nie wiem jak jest w O III. Być może się da.
                                  Da się, jak ktoś zainteresowany to mogę podesłać instrukcję
                                  Poproszę
                                  Skoda Octavia II FL
                                  Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                  https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    jeżeli ktoś posiada climatronika z czujnikiem wilgotności to wystarczy wymienić czujnik na 5q09555547 + wymiana wyłącznika świateł + kodowanie aby cieszyć się coming/leaving home + zmiana świateł + automatyczne wycieraczki. instalacja jest już w aucie.

                                    dla climatronik jest czujnik 8u0955559 - czujnik wilgotności a 5q0955547 - czujnik zmieszczu deszczu i wilgotności

                                    po czym to poznać wystarczy spojrzeć na szybę jeśli jest czarna łezka i widać inny odcień czarnego koloru w środku łezki to można wymienić czujnik zakodować i gotowe

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez rrobert
                                      jeżeli ktoś posiada climatronika z czujnikiem wilgotności to wystarczy wymienić czujnik na 5q09555547 + wymiana wyłącznika świateł + kodowanie aby cieszyć się coming/leaving home + zmiana świateł + automatyczne wycieraczki. instalacja jest już w aucie.

                                      dla climatronik jest czujnik 8u0955559 - czujnik wilgotności a 5q0955547 - czujnik zmieszczu deszczu i wilgotności

                                      po czym to poznać wystarczy spojrzeć na szybę jeśli jest czarna łezka i widać inny odcień czarnego koloru w środku łezki to można wymienić czujnik zakodować i gotowe
                                      generalnie to świetna wiadomość, ale zapał mocno ostudza cena czujnika wilgotności - wg ETKA to ~627zł (wg cennika z połowy marca o ile dobrze pamiętam). Patrzyłem na Allegro na używki - 100-170zł, ale ich stan jest raczej wątpliwy - nie wiem czy taki czujnik z powodzeniem może pracować po demontażu.
                                      Szkoda, bo mod fajny.

                                      Aha - czyli żadnych przeróbek instalacji nie trzeba? Jak z samym lusterkiem i jego mocowaniem (chyba kiedyś u mnie to oglądałeś)? Przy przełączniku jest też pełne okablowanie?
                                      Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Koledzy, bo ja mam to COMING/LEAVING HOME, ale chyba nie działa tak jak powinno, albo mam inne wyobrażenie o tym.

                                        Przychodzę do samochodu, klikam na kluczyk i światła się zapalają. Super.
                                        Zaparkowałem samochód, przekręcam kluczyk, wyciągam go ze stacyjki- światła się zapalają. No niby ok. Ale jak zgasną i kliknę na pilocie kłódkę to już się nie zapalają.

                                        COMING/LEAVING HOME w radiu jest włączone na taki sam czas.

                                        Ktoś wie wtf?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Tak to działa. Możesz sobie co najwyżej przekodować, żeby się zapalało coming home jak otworzysz drzwi.
                                          Pozdrawiam
                                          Marcin

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            ou, to wyszedłem trochę na głąba.
                                            Dzięki

                                            W programowanie się nie będę bawił, bo przy moich zdolnościach coś jeszcze popsuję :/

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez bob_best
                                              Zamieszczone przez rrobert
                                              jeżeli ktoś posiada climatronika z czujnikiem wilgotności to wystarczy wymienić czujnik na 5q09555547 + wymiana wyłącznika świateł + kodowanie aby cieszyć się coming/leaving home + zmiana świateł + automatyczne wycieraczki. instalacja jest już w aucie.

                                              dla climatronik jest czujnik 8u0955559 - czujnik wilgotności a 5q0955547 - czujnik zmieszczu deszczu i wilgotności

                                              po czym to poznać wystarczy spojrzeć na szybę jeśli jest czarna łezka i widać inny odcień czarnego koloru w środku łezki to można wymienić czujnik zakodować i gotowe
                                              generalnie to świetna wiadomość, ale zapał mocno ostudza cena czujnika wilgotności - wg ETKA to ~627zł (wg cennika z połowy marca o ile dobrze pamiętam). Patrzyłem na Allegro na używki - 100-170zł, ale ich stan jest raczej wątpliwy - nie wiem czy taki czujnik z powodzeniem może pracować po demontażu.
                                              Szkoda, bo mod fajny.

                                              Aha - czyli żadnych przeróbek instalacji nie trzeba? Jak z samym lusterkiem i jego mocowaniem (chyba kiedyś u mnie to oglądałeś)? Przy przełączniku jest też pełne
                                              okablowanie?
                                              co do szyby , mocowania lusterka i samego czujnika wszystko wygląda na przygotowane.

                                              do wyłącznika świateł prawdopodobnie trzeba będzie podpiąć jeden przewód, ale to będzie zweryfikowane czekam jak dodi zamontuje fizyczne xenony i będziemy kodować

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez KASA
                                                Myślałem, że działa to zależnie od czujnika zmierzchu, tzn. gdy zrobi się ciemno, to przy każdym otworzeniu/zamknięciu auta z pilota uruchamiają się światła, a wychodzi na to, że światła się uruchamiają nawet gdy na zewnątrz jest widno?
                                                U mnie swiatla sie nie zapalaja przy otwieraniu/zamykaniu, gdy jest jasno na zewnatrz
                                                Black magic

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  coming/ living działo od czujnika zmierzchu. jak jest ciemno i otworzysz auto pilotem to się światło zapali a jak były włączone światła mijania w czasie jazdy to po zgaszeniu auta i otwarciu drzwi zapalą się światła.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X