Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Oryginalne dywaniki welurowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Oryginalne dywaniki welurowe

    Spot OCP - czwartek 21.04.2016 godz. 19.30 Ergo Arena =>> Veranda

    1. devil90
    2. klarus
    3. cbool10
    4. spj
    5. piotrex
    6. szms
    7. mirek_p11
    8.

  • #2
    Oryginalne dywaniki welurowe

    Witam, chciałbym na lato zaopatrzyć swoją Octe w dywaniki oryginalne dywaniki welurowe, jednak przeszukując aukcje na "aledrogo" znalazłem kilka ich rodzajów.
    Mianowicie, na. Aukcji dilera Śkody Plichty, znalazłem dywaniki w symbolu : 5E1061404A opisane jako "dywaniki tekstylne", link:
    Link
    Natomiast u innego handlarze, dywaniki do O3 opisane jako "welurowe" kosztują 220zł, ale używane! Tu pojawia się moje pytanie, czy ktoś już dokupował dla siebie takie dywaniki i czy opisane jako tesktylne, to będą te same co opisane na ainnej aukcji jako welurowe?
    Oczywiście dzwoniłem do Serwisu Plichty i tam mnie poinformowane, iż nie ma innych dostępnych materiałowych dywaników z wyjątkiem tych wystawionych na aukcji.
    Link do używanych:
    Link
    Nie mam pojęcia, które wybrać, a wiadomo, że jak już kupuje to chciałbym wybrać nejlepszą opcje
    Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

    Komentarz


    • #3
      Dodi, szkoda że tak późno. ja swoje dywaniki "oddałem" dilerowi, nie były mi potrzebne, chodź są bardziej eleganckie niż te gumowe ale jest łatwiej wyczyścić.

      Komentarz


      • #4
        Kolego popatrz sobie tutaj na sklep skody i tam są dwa rodzaje dywaników "letnich"

        404 - Skoda

        Jak bierzesz dywaniki przy konfiguracji fabrycznej to dają te za 200zł
        jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
        była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
        była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

        Komentarz


        • #5
          Link u tego dealera masz w niższej cenie niż na stronie sklepu skody:

          tekstylne Prestige (cena 175 zł )
          tekstylne Standart (cena 139 zł)

          Komentarz


          • #6
            Dziekuje za informacje. Rozumiem, ze te dywaniki za 175zl to te nazywane prze handlarzy "welurowymi"? Czy ktos z Was je uzytkuje i moze je polecic, czy raczej nie warte sa swojej ceny?

            Komentarz


            • #7
              Ja miałem zakupione w O3 (przy zamówieniu nowego auta) w maju 2013 i przez dwa sezony letnie nie zauważyłem żeby się coś z nimi działo. Ogólnie warte poleceni a co do ceny czy warto to musisz sam ocenić. Nie maiłem do czynienia z tymi tańszymi, ale z opisu te droższe są wzmocnione i powinny dłużej wytrzymać
              jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
              była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
              była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

              Komentarz


              • #8
                Stanowczo warto oryginały welurowe (po 2 sezonach nie widać zużycia specjalnego) a na zimę gumowe - oryginalne są ok.
                Pozdrawiam,

                Bomber
                __________________
                O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
                + "Lodówka" :-)

                Komentarz


                • #9
                  Czy oryginalne gumowe "dywaniki" sa zawsze z napisem octavia? Ja niby dostalem dywaniki ale nie mam tego napisu ani nawet dziurek na te zaczepy. Czyzbym zostal wydymany?

                  Komentarz


                  • #10
                    BAss25, ja mam zaczepy i napis wiec chyba niestety tak....

                    P.S. Dla mnie czarne oryginaly to dramat. Umyje je, wsiade i juz sa brudne. Kolega w G7 ma niby jakies czeskie podroby pasujace do octy i G7 ale z salonu VW i sa w idealnym kolorze do jazdy zima. Trzeba sie postarac, zeby byly brudne

                    Komentarz


                    • #11
                      Dzisiaj to zauwazylem jak podnioslem dywanik ze tam gdzie te zaczepy wystaja to u mnie dywanik na tym poprostu lezy i jest podniesiony)) Chyba jakiemu pracownikowi ASO byly potrzebne moje i dal mi jakies z allegro Pozostaje mi jechac do ASO i szukac swoich

                      Komentarz


                      • #12
                        Oryginaly powinny miec zaczepy - takie dostalem.
                        Co do brudzenia tragedii nie ma.. wiadomo ze jak sie zrobi piaskownice na dywaniku to nie jest ładnie, ale poza tym spisuja sie porzadnie. Jedyne co to pod pedałem gazu gromadzi sie sporo brudu niestety.. Ale to kwestia tego jak podloge zaprojektowali, ze nie da sie tam dywanika polozyc..

                        Moja O3 RS

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja do tej zimy byłem zwolennikiem gumowych na zimę (miałem cały rok gumowe).
                          Teraz w O III mam oryginalne welurowe i stwierdzam, ze nawet na zimę są lepsze, nie stoi mi woda, co do czyszczenia to wyjmujesz, trzepniesz dwa, trzy razy o jakiś słupek barierkę i jak nowe. jak się naprawdę zabrudzą to na myjni pod ciśnieniem umyją i przez noc w garażu przeschną. Ja dużo jeżdżę więc nie ma problemu, że woda ze śniegu nie zdąży wyparować.
                          odnośnie wyglądu to 9:1 dla weluru
                          O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                          Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                          Komentarz


                          • #14
                            Fakt, z tym ze wyparuje woda to sie zgodze, tez glownie dlugie trasy.. Nie mniej jakos nie chcialbym zeby mi wsiakalo w podloge, jak dywanik przemoknie, a zdarza sie... Niestety garazu nie mam i auto stoi sobie pod chmurka radosnie...
                            Estetyka? Zmniejsz oswietlenie nog, to nie bedziesz widzial bo teraz 90% czasu w aucie spedzam po zmierzchu, wiec jest ciemno i spokoj

                            Welur potestuje za 2-3miesiace, wyglad lepszy, wiec mam nadzieje ze tez bede zadowolony

                            Moja O3 RS

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez krzyzakp
                              Fakt, z tym ze wyparuje woda to sie zgodze, tez glownie dlugie trasy.. Nie mniej jakos nie chcialbym zeby mi wsiakalo w podloge, jak dywanik przemoknie, a zdarza sie... Niestety garazu nie mam i auto stoi sobie pod chmurka radosnie...
                              Estetyka? Zmniejsz oswietlenie nog, to nie bedziesz widzial bo teraz 90% czasu w aucie spedzam po zmierzchu, wiec jest ciemno i spokoj

                              Welur potestuje za 2-3miesiace, wyglad lepszy, wiec mam nadzieje ze tez bede zadowolony
                              Jak samochód pod chmurką to masz racje, tylko guma, no i ważne aby nie ładować się z zaśnieżonymi butami do auta
                              O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                              Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                              Komentarz


                              • #16
                                Po porstu trzeba mieć 2 komplety dywników. Gumowe na okres jesień-zima, oraz welurowe na okres wiosna - lato.
                                Czarny Elegance

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Big
                                  Po porstu trzeba mieć 2 komplety dywników. Gumowe na okres jesień-zima, oraz welurowe na okres wiosna - lato.
                                  dokladnie jak pisze Big.
                                  stosowalem ta zasadne w Zafirze i teraz jak wzialem OIII, to z gumowymi a na wiosne zapodam welurowe
                                  Lepiej komus wejsc w droge niz w ....

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ja dostalem przy zakupie oryginalne gumowe i tak przejezdzilem sezon, ale teraz zamierzam kupic welur na lato, stad moje pytanie ktore wybrac

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Gumowe owszem są praktyczne ale strasznie denerwuje mnie ich faktura, te wytłoczenia, pięta w twardych butach mi jakoś tak wpada pomiędzy nie. Na wiosnę od razu je wymieniam na te welurowe premium. Jeżeli są takie jak w Golfie to za tą cenę nic tylko brać!
                                      Octavia 3 Liftback 1.8 TSI Elegance, Biel Candy + Amazing + Dynamic + Sport Look + 18" Turini Black + Sunset + Mode Selection etc... ---> Zobacz tutaj

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Na zakup welurowych jestem i bylem zdecydowany, problem polegal tylko na wyborze kmodelu, prestige czy standard...

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Wychodzi na to, że te prestige od Skody chyba mają nie wiele wspólnego z tymi premium od Golfa o których myślałem. Te od golfa mają gumowy spód z wypustkami żeby się nie ruszały i mają podwyższone boczki żeby brud nie wypadał na tapicerkę podłogi. Dywanik kierowcy ma dodatkowo wzmocnienie w miejscu gdzie pięty robią wytarcia podczas operowania gazem, sprzęgłem itp...

                                          Link do tych golfowych premium
                                          Octavia 3 Liftback 1.8 TSI Elegance, Biel Candy + Amazing + Dynamic + Sport Look + 18" Turini Black + Sunset + Mode Selection etc... ---> Zobacz tutaj

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Na zimę mam gumowe a na lato welurowe prestige (jeszcze nie wyjęte z opakowania).

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zrób zdjęcia i pokaż w takim razie jak one wyglądają...
                                              Octavia 3 Liftback 1.8 TSI Elegance, Biel Candy + Amazing + Dynamic + Sport Look + 18" Turini Black + Sunset + Mode Selection etc... ---> Zobacz tutaj

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Pomiędzy dywanikami przednimi a tylnymi jest różnica jeżeli chodzi o dolną fakturę - tylne są bardziej chropowate aby się nie przesuwały przez brak klipsów, natomiast przednie są od spodu gładsze.
                                                Znowu porównam do poprzedniego auta, jakim było E46 ... w nim ori dywaniki były grubsze i nawet z tyłu były montowane za pomocą klipsów (właściwie przy pomocy plastikowych trzpieni) do wykładziny .

                                                Czym się różnią standardowe od prestige niestety nie wiem.

                                                Zdjęcia poniżej (przepraszam za jakość, ale w garażu ciemno):

                                                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                                                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                                                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                                                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                                                Dywaniki od spodu - widoczna różnica pomiędzy przednim a tylnym:
                                                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Dzięki za fotki
                                                  Teraz ktoś kto posiada wersję standard niech się wypowie czym się one w ogóle różnią...?
                                                  Octavia 3 Liftback 1.8 TSI Elegance, Biel Candy + Amazing + Dynamic + Sport Look + 18" Turini Black + Sunset + Mode Selection etc... ---> Zobacz tutaj

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X