Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

listwy boczne

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • listwy boczne

    Witajcie,

    Ostatnie ciepłe dni sprawiły, że dopiero teraz zauważyłem, że czujnik temperatury zewnętrznej jakoś dziwnie się zachowuje, dziś w korku na zegarach miałem informację o 58 stopniach celsjusza. Do tego jakoś chwilę później zapalił się check engine:/ Szukałem i szperałem przy zderzaku i za prawą zaślepką (patrząc na przód auta) obok halogenów znalazłem luźno latające coś co wygląda jak czujnik temperatury. Wpiąłem go w otwór , który jest za zaślepką i chyba się polepszyło, ale check engine nie zdechł... Czy istnieje jakaś korelacja między ponad naturalnie wysokim odczytem temperatury a zapaleniem się kontrolki check engine?

  • #2
    listwy boczne

    Co sądzicie o takich listwach bocznych do o3 :?:

    Powiększenia zdjęć:
    Zdjęcie 1
    Zdjęcie 2
    Zdjęcie 3
    Zdjęcie 4

    Chodzi mi głównie o wasze opinie o :
    - ochrona przed uderzeniami drzwi innych aut
    - wyprofilowanie drzwi ( czy tak umocowane listwy mają sens?)
    - ogólny wygląd zewnętrzny :roll:

    Edytowany - 2015-03-19 09:03
    Otrzymaliśmy rabat 10% na te listwy boczne. Podczepiam info wyżej aby było lepiej widoczne.

    Link -> Listwy boczne Skoda Octavia 3
    Rabat 10%
    Kod promocyjny : ForumOCP
    O3 -> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86469

    Komentarz


    • #3
      Oczywiście że zabezpieczają przed zadrapaniami i wgnieceniami na ciasnych parkingach, moim zdaniem, są potrzebne jak najbardziej. Te na fotografiach, zamontowane na Octavii II są identyczne jak Octavii I.
      W moim samochodzie nawet nakleilem jeszcze jedną listwę, pomalowaną pod kolor.Trochę to było wymuszone sytuacją, bo była rysa "parkingowa" tuż nad oryginalną, czarną listwą, i gdyby nie ta listwa, to szkoda była by o wiele większa. Naklejenie dodatkowej listwy rozwiązało problem, bo nic nie widać, i kto nie wie, to pomyśli że tak musi być.

      ]"]Link ]"]Link

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez pewux
        Co sądzicie o takich listwach bocznych do o3
        ja sądzę tyle, że wogóle to porażka wypuszczać auta bez takich listew i na lato szykuje się na montaż tak owych listew. ja jestem jak najbardziej ZA!

        Komentarz


        • #5
          Zastanawiam się jeszcze nad umiejscowieniem tych listew (wysokość). Czy O3 nie ma takich kształtów że górna część drzwi jest bardizej wypukła :?:
          O3 -> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86469

          Komentarz


          • #6
            Jeżeli na drzwiach niema przewidzianego miejsca (jak np. w Octavii I), to poprostu warto na próbę przykleić listwy kilkoma małymi kawałeczkami dwustronnej taśmy przylepnej(1÷2 cm), pojeżdzić kilka dni, "popatrzeć", ewentualnie przestawić, wybrać najlepsze miejsce pod względem funkcjonalnym i estetycznym. Rozsądek podpowiada, że powinno to być najbardziej wypukłe miejsce na drzwiach.

            Komentarz


            • #7
              Na podstawie O2
              Funkcjonalnośc 8/10
              Estetyka niemalowanych listew 4/10, za wyjątkiem czarnej lub granatowj 6/10

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez pewux
                Zastanawiam się jeszcze nad umiejscowieniem tych listew (wysokość).
                to co widać na zdjęciach, to optymalne miejsce na przyklejenie tych listew. wyżej nie ma sensu i "uroku" a niżej, nie będzie spełniać swojej ochronnej funkcji.
                no ale to jest tylko moje zdanie, każdy z nas ma inne gusta :wink:

                Komentarz


                • #9
                  Czy to są te same listwy?
                  Błąd 404

                  Komentarz


                  • #10
                    Dzięki wszystkim za opinie.

                    MarcinK. nie wiem czy to te same. Moje znalazłem tu -> http://www.listwysamochodowe.pl/9-sa...tavia-iii.html
                    O3 -> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86469

                    Komentarz


                    • #11
                      Na pewno przyklejone w różnych miejscach. Te "moje" bardziej mi się podobają . Pozostaje jeszcze kwestia, który wariant lepiej "chroni".

                      Komentarz


                      • #12
                        Witam serdecznie,
                        Mam nadzieję, że nie złamię regulaminu zabierając głos.
                        Co do potrzeby stosowania listew nie będę się wypowiadał, bo byłbym stronniczy
                        Zamieszczone przez Marian 2
                        Te na fotografiach, zamontowane na Octavii II są identyczne jak Octavii I.
                        Pozwolę sobie tylko zauważyć, że listwy do O1:
                        Just a moment...
                        to nie te same listwy co do O3:
                        Just a moment...
                        Różnią się również wyglądem, ponadto mogą się różnić długością.

                        Co do poruszonej wcześniej estetyki - zgodnie z informacją w opisie nasze listwy do Octavii można lakierować na dowolny kolor, natomiast poza domyślnym czarnym kolorem wprowadziliśmy do sprzedaży kolor srebrny.

                        @MarcinK. Na wspomnianej stronie są listwy innego producenta, wszystkie produkty (no prawie wszystkie - jeszcze kilka zostało do dodania) firmy Pawa są dostępne w naszym firmowym sklepie internetowym pod adresem Just a moment...

                        W razie jakichkolwiek pytań lub uwag służę pomocą.
                        Pozdrawiam
                        Piotr
                        http://www.ListwySamochodowe.pl
                        Dla użytkowników forum OCP rabat 10% na listwy boczne do samochodów Skoda - w koszyku należy wpisać kod kuponu promocyjnego: ForumOCP

                        Komentarz


                        • #13
                          yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
                          ... nie mam nic wspólnego z LS-Pawa, ale ... rozumiem że na hasło "Forum OCP" jest 10% zniżki :szeroki_usmiech
                          O3 -> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86469

                          Komentarz


                          • #14
                            Na wątek trafiłem podczas przeglądania statystyk - stąd moja rejestracja i odpowiedź (to tak dla ścisłości w kwestii znajomości).
                            Co do zniżki, to nie obiecuję, ale też nie kwestionuję - porozmawiam w firmie i może coś z tego będzie, przynajmniej na wybrane produkty
                            W każdym razie dam znać.
                            Pozdrawiam
                            Piotr
                            http://www.ListwySamochodowe.pl
                            Dla użytkowników forum OCP rabat 10% na listwy boczne do samochodów Skoda - w koszyku należy wpisać kod kuponu promocyjnego: ForumOCP

                            Komentarz


                            • #15
                              i o to chodzi
                              czekamy na info
                              O3 -> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86469

                              Komentarz


                              • #16
                                Dobrze to rozwiązał Citroen, chyba Cactus (jeżeli żle nie napisałem). Tam "listwa", plastykowa nakładka, zakrywa prawie całe drzwi. Niema szans na uszkodzenie nawet przy małej stłuczce.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ale Skoda MA oryginalne listwy boczne do Octavii III, tylko bardzo ciężko na tą informację trafić, nie ma tego nawet w katalogu akcesoriów - listwy takie wchodzą w skład pakietu Sport, ale chyba można kupić je oddzielnie mają symbol 5E0071328. Niestety nigdy ich nie widziałem na Skodzie "na żywo" i nie wiem jak pasują do auta (ani jak je chronią).
                                  Tutaj zdjęcie Skody z całym pakietem Sport, widać listwy boczne:
                                  Error 404

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Listwa: OM 5E0071328 - koszt około 250 zł plus lakierowanie (Link)

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      ale zobaczcie jaki kształt ma nasza O3

                                      schemat -> http://www.autocentrum.pl/gfx/modele...i-liftback.jpg

                                      Patrzcie na lewy dolny rzut. Umieszczenie listwy na dole niczego poza wyglądem nie zmienia, a nam chodzi chyba o ochronę przed obiciem
                                      O3 -> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86469

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Witam ponownie,
                                        Wstępnie mogę już poinformować, że dla użytkowników forum będzie rabat 10% na listwy do samochodów marki Skoda - mam nadzieję, że takie rozwiązanie będzie zadowalające
                                        Dam znać gdy będzie gotowy mechanizm pozwalający automatycznie przeliczać zamówienie w sklepie.
                                        Pozdrawiam
                                        Piotr
                                        http://www.ListwySamochodowe.pl
                                        Dla użytkowników forum OCP rabat 10% na listwy boczne do samochodów Skoda - w koszyku należy wpisać kod kuponu promocyjnego: ForumOCP

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Marian 2
                                          Dobrze to rozwiązał Citroen, chyba Cactus (jeżeli żle nie napisałem). Tam "listwa", plastykowa nakładka, zakrywa prawie całe drzwi. Niema szans na uszkodzenie nawet przy małej stłuczce.
                                          Posuńmy się dalej... Stwórzmy plastikowe nakładki na całe drzwi!

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            To co ma cactus na drzwiach to jakaś porażka... w życiu nie chciałbym jeździć autem z czymś takim na drzwiach :roll: nie twierdzę że nie spełnia swojej roli.... może być to opcja do auta dla żony :lol:

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Opcja z Cactusa, jadac w jakis hardkorowy teren ma racje bytu.. Z drugiej - jak sie jedzie w taki teren, to kazdy ma gdzies ryski na lakierze, jak juz to przejmuje sie wgniecionymi drzwiami... A i to tylko temu, ze sie nie otwieraja/zamykaja :szeroki_usmiech

                                              Jak dla mnie te listwy wygjadaja brzydko i nie bede sie na nie decydowal... Po prostu troche uwagi przy wysiadaniu trzeba i tyle.. A na to by nikt inny nas nei obil nie poradzimy, bo auta sa rozne - od SUVow, ktore przyloza w zupelnie inne miejsce niz jest listwa, po jakies sportowe cacka, ktorych drzwi pewnie pukna nasz prog..

                                              Moja O3 RS

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Najgorsze w tym wszystkim, że kierowcy z reguły nie powodują szkód, bo wiedzą że to jest ostrze obustronne, można nie chcący uszkodzić własny samochód. Niestety pasażerowie nie mają takiej świadomości, nie myślą o ewentualnych szkodach, poprostu nie zdają sobie sprawy ze skutków nie frasobliwego otwierania drzwi i nie mają wyczucia w tym zakresie. Doświadczyłem tego kilka krotnie. Dla tego uważam, że listwy boczne to dobre rozwiązanie. Powinno być w każdym samochodzie.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Sklep został przygotowany
                                                  Zamieszczone przez pewux
                                                  rozumiem że na hasło "Forum OCP" jest 10% zniżki
                                                  W celu uzyskania zniżki w koszyku należy wpisać kod kuponu promocyjnego: ForumOCP
                                                  Kod:
                                                  ForumOCP
                                                  System powinien wtedy automatycznie naliczyć rabat 10% do listew bocznych Skody.
                                                  Gdyby coś nie chciało działać proszę o informację.
                                                  Pozdrawiam
                                                  Piotr
                                                  http://www.ListwySamochodowe.pl
                                                  Dla użytkowników forum OCP rabat 10% na listwy boczne do samochodów Skoda - w koszyku należy wpisać kod kuponu promocyjnego: ForumOCP

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X