Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skladane lusterka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skladane lusterka

    No i stała się bardzo przykra rzecz. Samochód okazał się być powypadkowym - sprzedający na prośbę sprawdził samochód u autoryzowanego dealer-a skody gdzie dokładnie przejżeli od A do Z - robiony przód, niemal perfekcyjnie... Niestety tej octavii już nie biorę pod uwagę, za dużo tego.... :cry: :cry: :cry: :cry: :evil: :evil: :evil:

  • #2
    Skladane lusterka

    Witam. Próbował już ktoś doposażyć octavie o skladane automatycznie lusterka? Czy wystarczy dokupic mechanizm czy trzeba całe lusterka i jak podłączyć je zeby sie same składały po zamknięciu auta? Niestety przy zakupie z wyprzedaży rocznika nie moglem dobrać tej opcji a to byl koszt chyba 200 zł. Dlatego myślę czy jest to duży problem żeby mieć takie cudo i czy koszty nie będą za wysokie. Pozdrawiam.
    mayeros

    Komentarz


    • #3
      mayeros,

      LEWE

      PRAWE

      użytkownik godny polecenia

      kilka tematów u niego ogarniałem
      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

      Komentarz


      • #4
        Czyli kupic całe. A jak ze sterowaniem?
        mayeros

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez mayeros
          .... A jak ze sterowaniem?
          sterowniki drzwi muszą byc MAXI to bedą obsługiwały

          Komentarz


          • #6
            sterownik w drzwiach kierowcy to 5q4959593 literka nowsza wersja a pasażera to 5q4959592 i to samo

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez rrobert
              sterownik w drzwiach kierowcy to 5q4959593 literka nowsza wersja a pasażera to 5q4959592 i to samo
              a jak to jest indetyfikowane w VCDS ?
              Wklej tu scan z modułu drzwi

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez rrobert
                sterownik w drzwiach kierowcy to 5q4959593 literka nowsza wersja a pasażera to 5q4959592 i to samo
                czy mając składanie elektryczne i wewn. lusterko ściemniane automatycznie to jest duży problem dołożyć ściemniające się lusterka zewnętrzne? choc sciemnia sie tylko chyba u kierowcy
                Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez bob_best

                  czy mając składanie elektryczne i wewn. lusterko ściemniane automatycznie to jest duży problem dołożyć ściemniające się lusterka zewnętrzne? choc sciemnia sie tylko chyba u kierowcy
                  ściemnia się tam gdzie jest wkład Fotochrom, mogą byc oba przeciez, w czym problem ?
                  ciagniesz kabelki o ile nie ma i bingo.

                  Komentarz


                  • #10
                    czy vcdsem mogę sprawdzić jaki mam sterownik lusterek?
                    Jest Octavia III 1.4 TSI CHPA 140 KM http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=84299
                    Była Octavia II 2.0 TDI 16V BKD 140 KM
                    Była Octavia I 1.9 TDI AGR 90 KM

                    Komentarz


                    • #11
                      zrób autoscan vcds-em i będzie widać ca masz w środku

                      Komentarz


                      • #12
                        W którym miejscu znajdę kodowanie lusterek? Mógłby ktoś podesłać swoje kodowanie ze składanych lusterek z fotochromem?

                        Log-SK115FJ-TMBAE7NE3F0018939-Namo-001

                        Swoją drogą, rozkładanie po otwarciu drzwi było by extra zajebiste.

                        [youtube] [/youtube]

                        Komentarz


                        • #13
                          Panowie,
                          Pozwolę sobie odświezyć temat. Kwestia zewnętrznych lusterek fotochromatycznych dla O2 była na forum dokładnie opisywana. Zastanawiam się jak jest w przypadku O3. Ja mam u siebie lusterko wewnętrzne Fotochromatyczne 5G0857511D czyli zgodnie z tym co mówi ETKA właściwe dla wyposazenia "6XK Exterior mirrors: automatically dimming, electrically foldable/adjustable/heated" Lusterka zewnętrzne mam elektrycznie składane, brak tylko fotochromu. Pytanie czy doposażenie będzie analogczne jak w O2? Czyli:
                          1.uzupełnienie wiązki od lusterka wewnętrznego do sterowników drzwi kierowcy i pasazera, i uzupełnienie wiązki od sterownika do lusterka.
                          2.Czy szkło fotochromatyczne bedzie pasowac do obecnego lusterka czy jest moze inny kształt zacisku(uchwytu)
                          3. czy sterownik drzwi nie robi nić poza krosowaniem sygnału z luterka wewnętrznego do zewnetrznych.
                          Czy Ktoś dokonywał już takiej przeróbki? Byłb ym wdzięczny za jakieś wskazówki. Nie udało mi się dotrzeć do schematu elektrycznego. Ten by pewnie sporo wyjaśnił.
                          Pozdrowienia

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez biskup
                            2.Czy szkło fotochromatyczne bedzie pasowac do obecnego lusterka czy jest moze inny kształt zacisku(uchwytu)
                            będzie pasować p&p
                            kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                            SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                            Komentarz


                            • #15
                              Czyli pozostaje ogarnąc wiązkę. Sprawdziłem, że kostka w lusterku jest 8-pinowa. Wolne mam piny 4,5,7.
                              Czy któryś z kolegów ma dostęp do wiring diagramów mógłby sprawdzić?

                              Komentarz


                              • #16
                                schemat lusterek poszedł na email

                                Komentarz


                                • #17
                                  Robert,
                                  Wielkie dzięki!

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Pozwólcie ze podepne się pod ten temat.
                                    Mam w o3 2015 te składane lusterka i wszystkie inne gadżety.
                                    Lusterka składają się po zamknięciu centralnego zamka.. chciałbym zakodowac żeby zamykał się też szyby automatycznie po zamknięciu.
                                    Podpowie mi ktoś gdzie to w vcdsie znaleźć żeby dobrze było i niczego nie zepsuć?
                                    Bo auto na gwarancji.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Jurij, z tego co się orientuję na chwilą obecną nie da się aktywować automatycznego zamykania szyb po jednokrotnym wciśnięciu przycisku na pilocie.
                                      Jedna opcja to przytrzymanie tego przycisku, aż do całkowitego podniesienia szyb, ale działa to tylko bodajże, gdy auto posiada alarm.
                                      Podobno UE stwierdziło, że automatyczne domykanie szyb jest niebezpieczne.
                                      Pozdrawiam,


                                      Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        No dzięki za odpowiedź.
                                        Szkoda ze się nie da.
                                        Skodę mam na full wyposażona praktycznie.
                                        Ma chyba wszystko ale szyb czasem zapominam zamknąć po prostu.
                                        2fl wydaje dźwięk ze nie zamknięte sa a 3 nie robi nic..

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Witam, czy nie ma większych problemów z montażem takich lusterek, czy może lepiej wybrać się do mechanika?
                                          http://st-auta.pl

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Witam.
                                            Posiadam taki sterownik drzwi: 5Q4 959 393 B. Czy podejdzie on pod składane lusterka?
                                            _____________________________
                                            1,4 TSI Combi Ambition + Amazing

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              niestety nie musisz mieć 5Q4959593 i 592

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                rrobert: ale te co piszesz są z LEONA, pasują P&P? trafiłem 5Q0959592B i 3 - z A3 - podejdą? masz wiedzę?
                                                była/jest O2FL 1.9 TDI BXE COMBI odMINTOWIANA
                                                jest O3 1.6 TDI COMBI Ambition Amazing

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Witam
                                                  Muszą byc 5q4959593E i 5q4959592E ja mam z literka b i lusterka chodzą nie do końca dobrze

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X