Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

demontaż kluczyka na części pierwsze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • demontaż kluczyka na części pierwsze

    Witam Czy któryś z kolegów rozbierał kluczyk na częsci pierwsze Chciałbym wymienić przyciski Pozdrawiam
    tomek3369

  • #2
    Witam.
    Jestem posiadaczem O3 od kilku tygodni.
    Jedna z rzeczy jakie mnie irytowaly to zuzyty kluczyk ze ,,spuchnietymi'' przyciskami wiec wymienilem go niedawno.
    Najlatwiej jest wykupic identyczny kluczyk (obudowe).
    Ja kupilem z chromowanymi wstawkami (kluczyk jest ciezszy i wyglada lepiej)
    Na YT jest video jak rozebrac stary kluczyk, nie ma co zwracac uwagi na uszkodzenia starego kluczyka. (Jak bede w domu to dorzuce link z YT.)

    Po rozebraniu starego kluczyka NAJPIERW przekladasz plytke z elektronika.

    Po tym masz 2 opcje:

    Opcja 1. Przelozyc stary bagnet do nowego mechanizmu sprezynujacego

    Zeby to zrobic musisz usunac trzpien ktory trzyma bagnet w mechanizmie (wybic go np gwozdziem o podobnej srednicy)
    Jesli bedziesz mial szczescie otwor na trzpien w starym bagnecie bedzie w tym samym miejscu co w nowym mechanizmie.
    (w moim przypadku trzpien w starym bagnecie byl w innym miejscu i musialem wywiercic otwor w starym bagnecie zeby umiejscowic go w nowym mechanizmie sprezynujacym)
    Potem wbijasz trzpien, zakladasz sprezyne na mechanizm (sprawdzajac przy tym czy kluczyk odbija z wystarczajaca sila i blokuje sie w odpowiednich pozycjach) i zamykasz obudowe kluczyka.

    Opcja 2. Zawozisz nowy bagnet do punktu dorabiania kluczy i dorabiasz na wzor starego.

    Zawsze mozesz probowac opcji 1 i gdy bedzie za duzo zachodu przejsc do opcji 2 (dodatkowy koszt)

    Po tym wkladasz baterie i zamykasz tylnia - ostatnia czesc obudowy.

    Na koniec sprawdzasz czy wszystko dziala poprawnie i ciszysz sie z nowego kluczyka.

    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Na AliExpress możesz sobie kupić tylko tę płytkę z przyciskami i założyć nową .

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X