Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana Oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    O olejach nie chce mi sie dyskutowac, bo od tego sa specjalistyczne fora gdzie sa robione szczegolowe laboratoryjne analizy i mozna sie zdziwic co z nich wychodzi. To, ze Castrol byl i jest masowo podrabiany to inna rzecz. Ja spytam kolege gruto o te miske. Ostatnio robilem w serwisie przeglad, przy okazji olej i pytam czy miska jest plastyk czy metal. Pan kilka sekund zwiechy i mowi, ze niemal na pewno plastyk, wiec WTF?
    I znow z innej beki, przy kazdej wymianie oleju jest wymieniany korek ze wzgledu na podkladke speczajaca czy inaczej zwane dmuchane. Skoro miska jest metalowa to jaki problem dac podkladke z miedzi, alu czy ze zintegrowana uszczelka jak w hydraulice?

    Komentarz


    • #27
      To ja się dorzucę... skoro jest plastikowa, to muszę mieć plasitk 'metalizowany' bo gdzieś tam są ślady korozji ... co do korka, to chyba jakiś inny patent na uszczelkę, bo mam stalową, niezdejmowalną z korka - więc jej nie wymieniam, ani korka ... nic nie cieknie... ps. oglądałeś ten korek, czy aby na pewno jest uszczelka Cu ?!

      Komentarz


      • #28
        KOREK-SPUSTOWY-OLEJU-AUDI-SEAT-SKODA-VW.jpg

        Tak wygląda uszczelka u mnie, jest zintegrowana z korkiem i się spłaszcza po dokręceniu.., temu jest jednorazowa.

        Komentarz


        • #29
          Zulu - kupiłem córce golfa 7 / 1.2 86KM- jest to taki sam silnik jak 1.4 ale o mniejszej pojemność - z jedną różnicą miska jest aluminiowa .
          Logicznym dla mnie jest to ze do aluminiowej bardziej pasuje śruba aluminiowa . I tu zdziwienie sprzedających którzy nie wiedzą do końca którą gdzie. zastosować .
          Na forum olejowym koleś mi powiedział ze do 1.2 jest śruba zintegrowana z podkładką - jest dłuższa która wytrzymuje średnio 4 wymiany , a do 1.4 jest śruba czarna krótsza w której za każdym razem trzeba wymieniać podkładkę która może być miedziana lub dmuchana


          Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
          Ostatnio edytowany przez gruto; 1235.

          Komentarz


          • #30
            Wszystko sie zgadza, wklejona sruba jest przykladowa z netu, oryginalna, ktora mam na zapas jest oksydowana na czarno i ma dmuchana podkladke.

            Komentarz


            • #31
              Dokładnie podkładka miedziana dmuchana... nie wiem po ile w ASO kosztuje, ale w sklepie motoryzacyjnym zapłaciłem 69 gr.

              Komentarz


              • #32
                11zl podkładka i niecałe 13 śruba.

                Komentarz


                • #33
                  znalazłem - moment dokręcenia śrub w misce alu i blaszanej to 30 Nm

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X