Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rejestrator w O3 prowadzenie kabla

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rejestrator w O3 prowadzenie kabla

    Szukałem po forum ale nie znalazłem, może mnie ktoś przekieruje albo odpowie. Zamontowalem kamerkę po prawej stronie lusterka wstecznego, ładnie idzie kabelek przy szybie, ale jak dochodzę do kokpitu, to nie wiem jak dalej puścić kabel żeby nie było go widać, chciałem do gniazda usb doprowadzić. Z góry dzięki za jakiś link czy zdjęcia

  • #2
    Kolego zrób dodatkowe gniazdko zapalniczki, podepnij bajpasem do bezpiecznika po zapłonie, kabel puść pod podsufitką i osłoną słupka w okolice bezpieczników. Będziesz miał spokój z włączaniem ciągle do gniazda USB.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Ja mam wcisniety kabel pod podsufitke od strony szyby czolowej, potem widac go z 5-7cm jak przechodzi pod uszczelke sklupka, nim schodzi do uszczelki progu, wychodzi w polowie fotela, przechodzi pod nim i wychodzi z boku tunela pomiedzy nim a fotelem do zapalniczki. Tam i tak jest caly czas napiecie wiec albo mam kamerke wpieta non stop jak parkuje "gdzies" albo wylaczam ja po przyjezdzie do domu.

      Komentarz


      • #4
        Zdejmij osłonę lewego słupka, / How to remove the A-Pillar trims Skoda Octavia MK3 - YouTube i dostajesz się od góry do bezpieczników ( ew. do USB pod kokpitem ) czysto, nic się nie plącze. Osobiście mam dodatkowe gniazdo zapalniczki pod lewą zaślepką kokpitu i by-pas po zapłonie...

        Komentarz


        • #5
          Dziękuję za Wasze odpowiedzi, spróbuję zrobić to z tym dodatkowym gniazdem zapalniczki, możecie powiedzieć jaki ten bajpas kupić, bo na alledrogo jest kilka rodzajów: unival, minival?

          Komentarz


          • #6
            Jak instaluje się kamerkę może warto zobaczyć i taki sposób КАК УСТАНОВИТЬ видеорегистратор. Быстро. Просто. Аккуратно. - YouTube

            Co prawda to inne auto ale technika uniwersalna

            Sam niedługo będę zakładał kamerkę

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez abrymarz Zobacz wpis
              Jak instaluje się kamerkę może warto zobaczyć i taki sposób КАК УСТАНОВИТЬ видеорегистратор. Быстро. Просто. Аккуратно. - YouTube

              Co prawda to inne auto ale technika uniwersalna

              Sam niedługo będę zakładał kamerkę
              Mam tak u siebie puszczony kabel ale do skrzynki bezpieczników i sprawdza się od kilku lat, bez zbędnego rozbierania czegokolwiek.
              Pozdrawiam,


              Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez spj Zobacz wpis

                Mam tak u siebie puszczony kabel ale do skrzynki bezpieczników i sprawdza się od kilku lat, bez zbędnego rozbierania czegokolwiek.
                Zobacz jak otwiera się kurtyna powietrzna 1:37 i pomyśl co będzie jak znajdzie się tam jakiś kabel.

                Ostatnio edytowany przez dagetto; 50792.

                Komentarz


                • #9
                  Kurtyna otwiera się od słupka B w kierunku słupków A i C, więc nie wiem jakie znaczenie może mieć kabel, który jest pod osłoną słupka A, no chyba tyle, że się uwidoczni, ale nie będzie to już miało żadnego znaczenia.
                  Pozdrawiam,


                  Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                  Komentarz


                  • #10
                    Najbezpieczniej jest zdjąć słupek A i w nim jest wiązka kabli już puszczona która znajduję za/ponad kurtyną. Ten kabel od kamery można podczepić tasiemką albo opaską zaciskową to tej wiązki właśnie. Wtedy nie ma żadnego problemu z przednią kurtyną w słupku A.

                    Capture.PNG
                    Ostatnio edytowany przez paszczak1991; 51705.

                    Komentarz


                    • #11
                      Witajcie,
                      Nigdy nie przypuszczałem, że kiedykolwiek przygotuję fotorelację na tym portalu.
                      No cóż. Nigdy nie mów nigdy ?
                      Kupiłem wideorejestrator i postanowiłem, że sam go zamontuję.
                      Pooglądałem różne poradniki i poczytałem różne artykuły, wypowiedzi na forach oraz opinie użytkowników wideorejestratorów. Do swojej kamerki dokupiłem dodatkowy kit zasilający (fot.1), aby skorzystać z aktywnego trybu parkingowego.
                      kabel zacząłem rozwijać od miejsca mocowania kamerki (po prawej stronie lusterka wstecznego) (fot.2)
                      bez problemu wcisnąłem kabel pomiędzy podsufitkę i szybę przednią i przeciągnąłem w kierunku lewego słupka A (fot.3)
                      następnie zdjąłem plastikową osłonę słupka. Osłonę trzeba od góry lekko odchylić w kierunkach strzałek (fot.4 i fot.5)
                      12345.jpg
                      i gdy przy odchylaniu poczułem opór pociągnąłem plastikową osłonę do góry (w kierunku podsufitki). Cała osłona wypięła się. Trzyma się dzięki zapinkom blaszanym (fot. 6), które wpina się w szczeliny w blasze słupka A (fot.7).
                      jak odsłoniłem słupek A postanowiłem zdjąć plastikową boczną osłonę deski rozdzielczej po lewej stronie
                      plastikową szpatułką podważyłem osłonę i wcisnąłem starą karę plastikową a potem drugą (fot.8)
                      potem drugą plastikową szpatułką w drugim miejscu zrobiłem tak samo, mocniej podważyłem w obu miejscach i osłona odeszła (fot.9) i odsłoniła się szczelina do przeprowadzenia kabla (fot.10)
                      678910.jpg
                      następnie dostałem się do skrzynki z bezpiecznikami. Wygodniej się ją otwiera (jak i zamyka) pomagając sobie plastikową kartą (fot.11)
                      jak już wszystko miałem dostępne to położyłem (pociągnąłem) kabel do skrzynki z bezpiecznikami. Wzdłuż słupka za wiązką kabli (fot.12)
                      przez szczelinę pomiędzy deską rozdzielczą a karoserią (fot.13) przeciągnąłem do skrzynki z bezpiecznikami (fot.14)
                      na koniec podłączyłem w skrzynce kable odpowiednio do zasilania stałego i po zapłonie (fot.15)
                      1112131415.jpg
                      oraz masę (fot.16) a następnie przykleiłem do szyby „stację dokującą” wideorejestratora (fot.17)
                      a tak prezentuje się wideorejestrator od strony pasażera (fot.18) a od strony kierowcy niewidoczny (fot.19) - nie rozprasza i nie zasłania niczego
                      161718.jpg
                      19a.jpg

                      Komentarz


                      • #12
                        Cześć!
                        Czy mógłbyś abrymarz​ podać numery bezpieczników pod jakie się wpiąłeś ze staałym plusem i tym po zapłonie?
                        Pozdrawiam

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X