Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Montowanie ISOFIX na przednim siedzeniu pasażera

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Montowanie ISOFIX na przednim siedzeniu pasażera

    Witam
    mały wstęp który można przeskoczyć,
    Szukałem samemu jakiegoś poradnika apropo zamontowania ISOFIX na przednim fotelu ale wujek Google i inne opcje szukania niestety zawiodły, albo słabo szukałem.
    Uchwyt dołożyłem ponieważ jest to zawsze dodatkowy punkt zaczepu i stabilności fotelika jeżeli dziecko musi z nami jechać z przodu, tym bardziej że foteliki dla większych dzieci dosyć rzadko mają wbudowane dodatkowe pasy i dziecko przypina się pasem pasażera.
    Decyzję o zamontowaniu przyspieszyła sytuacja na autostradzie gdzie musiałem awaryjnie hamować, pokazało mi to że fotelik na przednim siedzeniu na samych pasach, nie jest według mnie wystarczającym zabezpieczeniem i polecał bym montowanie ISOFIX.
    Tutaj pamiętajmy że blokada pasów następuje przy odpowiedniej sile naciągu gdzie mała waga dziecka powoduje dodatkowe opóźnienie w zablokowaniu pasów.


    Dokładanie ISOFIX

    Uchwyt został zakupiony na Alledrogo oznaczony jako ORI produkowany przez Skode Oznaczony jako Nr artykułu: 8T0881545

    Fotel Standardowy dla wersji Ambition w RS może to wyglądać stroszę inaczej ale to już muszą zweryfikować osoby które takie fotele mają.

    W skład zestawu wchodzi :
    • 8T0881545 x 1 - ISOFIX
    • N90737101 x 2 - śruby (x2)
    • N90088003 x 2- nakrętki (x2)
    zestaw.png
    Koszt na dzień kupna 264 PLN, niestety sporo jak na kawałek metalu.


    Montowanie Uchwytu

    Zamontowanie zajmie około 15 min ale różnie to bywa
    1. Na początek proponuję fotel odchylić i przesunąć maksymalnie do przodu, ułatwi to dostanie się do miejsc gdzie będziemy zakładać nakrętki i śruby
    2. Zaczynamy od zamontowania "nakrętek" które się nasuwa na ramę fotela
      Na tylnym spodzie fotela znajdziecie dosyć spore dziury,

      1.jpg

      szykujemy nakrętki i wsuwamy tak aby otwory nachodziły na siebie z otworami ramy

      2.jpg
      Notka : Jak ktoś ma spore palce, proponuję przygotować sobie jakieś cążki owinięte izolacją aby przytrzymać stabilnie nakrętkę podczas wkładania do kwadratowego otworu i nasunięcia jej na ramę, później można już docisnąć palcami. Jeżeli nakrętka wpadnie do środka to można się później namęczyć z jej wyjęciem. Izolacja jest po to aby nie uszkodzić gwintu cążkami
      Dodatkowo, nakrętka jest z jednej strony wypukła, ja zakładałem ją dynksem / wypukłością w stronę fotela, ułatwia to później nasunięcie i dopasowanie uchwytu
    3. Nasuwamy uchwyt Tak aby zaznaczone otwory nachodziły na otwory nakładek
      zestaw.png
    4. Przykręcamy uchwyt śrubami z zestawu i gotowe

      Tutaj można się trochę siłować aby odpowiednio nacelować śrubę pomiędzy otworami, trzeba dobrze docisnąć uchwyt.
      Ułatwiłem sobie sprawę Imbusem owiniętym izolacją, najpierw przełożyłem go przez otwór uchwytu, trochę docisnąłem aby trafił w otwór nakładki i naciągnąłem.
      Wymaga to czasem trochę wprawy ponieważ jedną ręką naciągamy uchwyt aby otwory były w jednej linii a drugą trzymamy uchwyt aby się nie odsunął i w tym czasie załapujemy śrubę którą później dokręcamy kluczem. Ważne jest jeżeli ktoś by próbował naciągać w taki sposób aby zabezpieczyć pręt który wkładamy czymś miękkim i nie uszkodzić gwintu nakładki.
      3.jpg
    Po dokręceniu śrub możemy montować fotelik dziecka i ustawić fotel pasażera w dogodnej pozycji

  • #2
    Efekt końcowy 20210710_120336.jpg

    20210710_120316.jpg

    Komentarz


    • #3
      Super poradnik. W sumie chyba odkręcenie fotela ułatwi montaż.

      Komentarz


      • #4
        pewnie by ułatwiło ale się raczej nie opłaca
        Myślę że odsunięcie fotela maksymalnie do przodu wystarczy

        Komentarz


        • #5
          W skodzie nie widze wzmianki o kleju, ktory naklada sie na sruby przy montazu isofixa. ja montowalem podobny zestaw w volvo v50 i byla tubka z klejem.

          Komentarz


          • #6
            Gdyby ktoś chciał po taniości, to ta sama część ma numer 443626804
            Jest kilka używek na allegro.
            Śruby w takim przypadku zalecam nowe, oryginalne z ASO. Koszt 13 złotych.

            Komentarz


            • #7
              Spoko opcja kolejny bajer aby dołożyć do auta dziękuje za inspirację.
              dagetto Ciekawi mnie czy to co podałeś z Audi będzie lepiej wyglądać. Ten metal wystający z tyłu siedzenia w rozwiązaniu Skody trochę szpeci.
              Ostatnio edytowany przez paszczak1991; 51705.

              Komentarz


              • #8
                Mówisz o tym materiale? Można dokupić osobno: 8T0881708C8E1

                Komentarz


                • #9
                  Dzień dobry. Czy uchwyt da się zamontować w każdej Octavi III. Mam przed lift Style z skórzaną tapicerkę i ASO powiedziało mi że się nie da i że nie ma otworów w tapicerce siedzeń oraz stelaż jest nie taki. Ale z opisu powyżej wygląda jakby olali temat po prostu.

                  Komentarz


                  • #10
                    Hejka! Wybieramy się na ferie z mężem i córeczką w góry i poszukujemy nosidełka dla małej. Zależy nam na tym aby był to produkt odpowiedni dla 8 miesięcznego dziecka, nie za bardzo też chcemy brać ze sobą wózek dlatego zależy nam na funkcjonalności takiego nosidełka. Przeglądaliśmy kilka ofert w internecie i w oko wpadły nam produkty firmy Doux-Doux. Jeśli możecie polecić nam coś co macie i wam się sprawdza to będziemy bardzo wdzięczni.
                    Ostatnio edytowany przez spj; 5971.

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X