Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Głośniki 165 mm

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Głośniki 165 mm

    Siemka skodziarze planuje wymienić głośniki w drzwiach i tak się zastanawiam czy taki komplet będzie w miarę dobry i odpowiedni. I czy ma ktoś może schemat jak je podłączyć z góry dzięki.
    Załączone pliki

  • #2
    Witaj,
    w zeszłym tygodniu wkładałem do siebie m165 evo2 audio system na przód, dystanse z mdf, maty stp. wszystko pasowało.
    z przedstawionego zdjęcia JBL'a od razu Ci powiem - że u mnie konektory był 2 pinowe na nie 4 pinowe.

    2022-03-27 20_32_01-WhatsApp and 6 more pages - Work - Microsoft​ Edge.png

    powodzenia

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez woksio Zobacz wpis
      Witaj,
      w zeszłym tygodniu wkładałem do siebie m165 evo2 audio system na przód, dystanse z mdf, maty stp. wszystko pasowało.
      z przedstawionego zdjęcia JBL'a od razu Ci powiem - że u mnie konektory był 2 pinowe na nie 4 pinowe.

      2022-03-27 20_32_01-WhatsApp and 6 more pages - Work - Microsoft​ Edge.png

      powodzenia
      Daj znać czy poprawił się dzwiek i czy zmieniłeś tylko głośniki? Czy warto było ? Jakie radio?
      Ja kombinuje co z tym zrobić bo oryginał to dramat

      Komentarz


      • #4
        Ja bym wymienił,ale bez zmiany radia i dokładania wzmaka. Da się? Bo te papierowe to grają jakby chciały a nie mogły. Chociaż jak dobry materiał się puści z telefonu to jest nawet znośnie.
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #5
          Wczoraj zrobiłem audio w O3. Polecam każdemu ten zestaw jak i w ogóle wymianę ori głośników na coś innego mnie mega zaskoczył efekt po wygłuszeniu drzwi i zmianie sprzętu.

          Wrzuciłem Audio System MX165Evo, do tego mata bitumiczna wewnątrz drzwi gdzie znajduje się podnośnik szyby, oraz od strony zewnętrznej gdzie są kable itp. Na tapicerkę od wewnątrz zamontowałem matę piankową akustyczną o grubości 9mm. Dystanse z MDF oraz adaptory na oryginalne wtyczki do instalacji.Założenie było takie żeby nie wydać fortuny, a zamontować głośniki, które polepszą jakość dźwięku pod samym radiem bez wzmacniacza. Moim zdaniem zabieg się udał, o wiele lepszy dźwięk, szczególnie czysty soczysty bas. Ale na pewno wygłuszenie zrobiło robotę. Łącznie na 2 drzwi mnie to kosztowało ok 560 zł.

          Tweetery zamontowałem na zewnątrz w dołączonych do zestawu obudowach. Polecam każdemu kto myśli o poprawie audio bez wydawania fortuny, bez wzmacniacza itp. Ps. Głośniki z każdym dniem grają lepiej z uwagi na to, że muszą się wygrzać.

          Montaż robiłem sam i 1 raz. Uważam nieskromnie, że dałem radę. Nie mam niestety fotki jak wygląda wygłuszona tapicerka bo zapomniałem zrobić fotki. Ale jest to standardowa mata 9mm taka pianka z klejem już.

          Jak będzie ktoś chętny to mogę pyknąć foto jak już są złożone całe drzwi z tapicerką.
          Załączone pliki
          Everything is over... But Trance Music is still alive!!

          Komentarz


          • #6
            Mega robota!
            Tweetery zostawiłeś na zewnątrz bo nie wchodziły?
            Jakie masz radio, planowałem zrobić to samo, ale słyszałem różne opinie o zmianie samych głośników i wiele negatywnych z uwagi na ponoć marne końcówki mocy w radiu.
            Tutaj

            Autor wsadził całkiem dobre głośniki a efekt taki sobie.
            Widać te audio system chyba jednak się dobrze spisują.
            Ile razem cię to kosztowało?

            Komentarz


            • #7
              Też oglądałem ten film.

              Zostawiłem na zewnątrz bo są większe niż te miejsca na ori gwizdki. Ale nie żałuję bo fajnie to wyszło i są skierowane lepiej niż ori. Poza tym ta ori siatka jest na 2 razy. Te oczka sa małe i niekiedy zalane plastikiem.

              Zanim kupiłem głośniki to naoglądałem się i naczytałem jakie głośniki są dobre pod samo radio. Padło na Audio System.

              Poza tym każdy kto robił audio mówił, że same głośniki duzo nie pomogą. Ważne jest dobre wygłuszenie drzwi i dystanse z mdf. Teraz nic nie drży. Dla mnie to wystarczy, grają wg. mnie bardzo dobrze. Jak ktoś chce więcej to wzmak. Można ten sam zestaw i wygłuszenie wsadzić w tylne drzwi. Ja na razie przód bo tył mi starczy.

              Wyszło wszystko ok 560 zł. Głośniki z dystansami i przejściówkami aukcja na Allegro 420 zł, reszta maty bitumiczna, pianka, śruby, nakrętki i podkładki.

              Nie wiem jakie to radio szczerze, dlatego wrzuce foto. Całe dotykowe.
              Załączone pliki
              Ostatnio edytowany przez motomat; 3504.
              Everything is over... But Trance Music is still alive!!

              Komentarz


              • #8
                Wygląda to bardzo profesjonalnie!
                Radio wygląda jak moje, to chyba MIB2, choć podobno poznaje się to po tym co jest w schowku.
                Ja chciałam próbować również z DSP słysząc że radio zupełnie nie daje rady.
                Ale teraz, najpierw wsadzę głośniki a potem jak będzie zbyt mało to wrzucę DSP, choć chciałbym uniknąć większych kosztow.
                Audio w dotychczasowych autach mi wystarczało, więc po wymianie głośników powinno być ok.
                Obecnie jest b.slabo, częstotliwości są poobcinane, niektóre mocna wyciągnięte do góry i korektor niewiele daje.
                Dzięki jeszcze raz za podzielenie się wrażeniami!
                Te konektorki też z aukcji?

                Komentarz


                • #9
                  Mi ori też wystarczało ale padł mi prawy głośnik. Mówię dobra okazja żeby wrzucić coś innego i wygłuszyć drzwi. I się udało. Tak znalazłem aukcję. Wpisałem mx165evo octavia iii i wyszła aukcja z głośnikami + dystanse + adaptory do ori kabli. Na tym mi zależało, żeby nie ucinać kabli i zarabiać konektorków. Te głośniki z Audio System są fajne bo jest p&p żadnych przeróbek. Rozważałem też Hertz DSK165 ale po opiniach i filmach padło na AU.
                  Everything is over... But Trance Music is still alive!!

                  Komentarz


                  • #10
                    I wszystko fajnie bo nie macie Cantona- tam już jest sporo drożej i trudniej
                    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis
                      I wszystko fajnie bo nie macie Cantona- tam już jest sporo drożej i trudniej
                      Ale chodzi Ci o to, że jak u Ciebie w Cantonie coś padnie to będzie drożej usunąć usterkę czy jak? No czytałem, że używka cała Cantona ok 1.900 zł, a podobno aż takiego szału nie robi. Nie wiem, prawda to?
                      Everything is over... But Trance Music is still alive!!

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez motomat Zobacz wpis

                        Ale chodzi Ci o to, że jak u Ciebie w Cantonie coś padnie to będzie drożej usunąć usterkę czy jak? No czytałem, że używka cała Cantona ok 1.900 zł, a podobno aż takiego szału nie robi. Nie wiem, prawda to?
                        Chodzi o to ze wymiana glosników przy cantonie daje gorsze niz lepsze efekty
                        OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                        DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                        Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                        Komentarz


                        • #13
                          te twittery z audiosystem wejdą w oryginalne miejsce, całość gra poprawnie po odrobinie mat i wygłuszeń

                          Twittery trzeba wydłubać z plastiku ale da się wpasować w oryginalne miejsce, wg katalogu audiosystem są specjalne zestawy z audiosystem z twiterami przygotowanymi pod oryginalne punkty montażowe - ale nigdzie ich nie znalazłem, pozatym pewnie byłyby droższe.

                          dalej - też na aukcji kupowałem zestaw do O3 niestety konektory nie pasowały - w O3 FL oryginalne konektory są 2 pinowe / mała wtyczka - warto zwrócic uwagę.

                          co do dźwięku - tak jest lepiej, zwłaszcza na dobrej jakości sygnale. u mnie najlepiej gra z karty sd z dobrym bitrate. żeby spotify dobrze grało trzeba mieć w tyle głowy by wybrać najwyższą jakość - inaczej nadal jest popelina.
                          Załączone pliki

                          Komentarz


                          • #14
                            Zgadza się. Już przetestowałem.Najgorsza jakość jest na stacjach radiowych, w miare dobra na YT w zależności jaką nany ustawioną jakość, a najleosza na dobrym bitrate na SD. Powiedz mi z ciekawości, wklejałeś gwizdki na klej na gorąci czy to coś innego?
                            Everything is over... But Trance Music is still alive!!

                            Komentarz


                            • #15
                              Gwizdki tak, najpierw zabawa z grubą igłą by odblokować sitko
                              wpasowanie między 3 uchwyty fabryczne (nie ucinałem ich, tweeter wpasuje się "między" te 3 piny)
                              i zalewałem silikonem na gorąco nie oszczędzając

                              2022 głośniki - Google Photos

                              Załączone pliki

                              Komentarz


                              • #16
                                Widzę że zrobiłeś komplet czyli i tył i przód?
                                Gra warta świeczki wg twojej opinii, zrobiłbyś to drugi raz wiedząc jak gra?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Jeśli chodzi o mnie to zrobiłbym to samo. I też bym się przyłożył do dokładnego wygłuszenia drzwi. Na razie nie mam potrzeby zmiany głośników z tyłu, ale gdyby zaszła tska potrzeba to ten sam zestaw mat i głośników bym wrzucił. Ja jestem mega zadowolony z dźwięku pod samym radiem po wygrzaniu głośników.
                                  Everything is over... But Trance Music is still alive!!

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    O to chodziło, dzieki!

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ja zmianę głośników robiłem tylko w przodzie, tył 'tylko' wygłuszenie.

                                      Z tyłu nie siedzę więc jak tam gra ma dla mnie mniejsze znaczenie

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X