Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wydech O3 RS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wydech O3 RS

    witam po przymusowej przerwie

  • #2
    Wydech O3 RS

    Jako nowy użytkownik chciałem powiedzieć tutaj wszystkim dzień dobry tak żeby nie zakładać kolejnych wątków. A teraz do sedna. Od 2 tygodni jestem właścicielem O3 RS i wszystko jest super, wcześniej jeździłem A4 i uważam że niczym nie odbiega skoda od reszty rodziny ale...mam własnie jedno ale, chodzi o to że jak każdy wie RS ma z tyłu niby 2 końcówki wydechu, niby bo właśnie odprowadzenie spalin jest tylko z lewej strony i przyznam szczerze że trochę mnie to w oczy razi tym bardziej teraz kiedy temperatury niskie jest to bardzo widoczne. Czy spotkał się ktoś może z "lekarstwem" na to ?
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=83516

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez gerard_ktm
      Czy spotkał się ktoś może z "lekarstwem" na to ?
      Rp.
      Octavia 3 RS 2.0 TSI

      :P

      Komentarz


      • #4
        Dopóki ciężarówki jeżdżą na olej napędowy silniki benzynowe mnie nie interesują ;-)
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=83516

        Komentarz


        • #5
          gerard_ktm, trzeba by troche porzezbic w wydechu przy okazji.... Innej opcji nie ma niestety... Zostaje smigac TDI tylko po trasach, gdzie nagrzany silnik nie zostawia sladow po sobie w postaci widocznych spalin A z kolegami z TSI porozmawiac o spalaniu jak zaczna wysmiewac nasze wydechy

          Moja O3 RS

          Komentarz


          • #6
            dobrze powiedziane ????
            wszystko ma swoje plusy i minusy krzyzakp????
            ..... OCTA 3 VRS .... 332HP -450 NM

            image hosting without registration

            Komentarz


            • #7
              Dla większości taka atrapa będzie kojarzyła się z właścicielami Porsche, którzy tankują gaz...

              Pytanie, co lepiej: cieszyć się z niższego spalania, czy mieć świadomość, że jest się wyśmiewanym. :P :P :P :P :P

              Komentarz


              • #8
                moim zdaniem nie ma tu co dyskutować. Ja widzę tylko jedno rozwiązanie tego problemu...
                Sprawdzić czy końcowy tłumik w tsi jest taki sam jak w tdi. Jeśli tak to wystarczy kupić drugi tłumik mocowania i pojechać do tłumikarza co by go podpiął tak jest to seryjnie zrobione w tsi.
                Natomiast jeśli tłumik w tsi i tdi jest inny to kupić taki sam z tdi i dopasować uchwyty tak aby było można go powiesić z drugiej strony.

                Komentarz


                • #9
                  Dokładnie przypuszczam ze da sie podmienić tłumiki z tsi .
                  A co do wyśmiewania to raczej wątpliwe zeby gość z 1,4 tsi wyśmiewał RS tdi
                  I nie rozumie czemu w każdym wątku musi byc wojna tsi vs.tdi

                  Komentarz


                  • #10
                    Baniq, bo to odwieczna wojna diesel vs Pb
                    Tak samo jak np. Hondziarze wojuja z całym innym swiatem - przyklady mozna by mnozyc...

                    Troche szkoda, ze w ten sposob w TDI Skoda to rozwiazala, ale coz, na poczatek bedzei sie z tym zylo, a potem sie pomysli.. Moze po gwarancji i wydech bym robil przy okazji chipa? Wtedy nie bedzie dla chlopakow problemu zrobic 2 tlumiki koncowe

                    Moja O3 RS

                    Komentarz


                    • #11
                      O3RS TSI

                      ]"]Error 404 - Zapodaj.net
                      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                      Komentarz


                      • #12
                        Dzięki za foto jutro zobaczę na podnośniku jak to wyglada w tdi

                        Komentarz


                        • #13
                          czy mi sie wydaje czy w TSI prawy tlumik/katalizator jest sporo mniejszy?
                          W pierwszym poscie: Octavia vRS Mk3 Pics - They're finally here!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Page 16 masz pokazane ciut jak wydech wyglada.. Łatwo sie domyslic ze prawa strona bedzie po prostu goła i wesola, a miejsce na tlumik zaslepione pewnie plastikiem

                          Moja O3 RS

                          Komentarz


                          • #14
                            Link


                            wujek znalazł lekarstwo ;-)
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=83516

                            Komentarz


                            • #15
                              gerard_ktm, całkiem fajne rozwiazanie Tylko pytanie o roznice w dzwieku i ew. emisji spalin, skoro wywalili ostatni tlumik i zastapili czyms mniejszym..
                              Skoro sie da, to pewnie bede sie brał za to po upływie gwarancji, razem z chipem

                              Moja O3 RS

                              Komentarz


                              • #16
                                Ja się właśnie zastanawiam szczerze jak to z tą gwarancją....przecież zakłada się coś co pewnie spełnia wszystkie obecne normy i jest dopuszczone do sprzedaży także w moim mniemaniu nie powinno być kłopotu...tylko nasze myślenie a rzeczywistość...jak będę w salonie to zapytam o ten wątek i zobaczę ich miny ;-)
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=83516

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez krzyzakp
                                  A z kolegami z TSI porozmawiac o spalaniu jak zaczna wysmiewac nasze wydechy
                                  Około 2,5 więcej od TDI pali moje TSI.

                                  TDI nie będzie dla kogoś, kto jak ja robi dziennie sporo odcinków po 2-3 kilometry. W Krakowie 10 nie przekroczę - na A4 przy 150 pali 8 z kawałkiem. Jazda normalna to 7 z kawałkiem.

                                  Ten TSI to fajny silnik

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    powracając do wątku wydechu powiem tak...dostałem odpowiedź od supersprinta i koszt takowego wydechu kompletnego to 1050 euro, dostępny będzie przełom stycznia i lutego a co do gwaracji rozmawiałem w serwisie i powiedział gość że jak to tylko nie jest jakiś wydech klepany w garażu i mam na to fakturę to nie ma żadnego problemu tym bardziej jeżeli nie ruszam katalizatora
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=83516

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      A co jest fajnego do tsi rs?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez gerard_ktm
                                        a co do gwaracji rozmawiałem w serwisie i powiedział gość że jak to tylko nie jest jakiś wydech klepany w garażu i mam na to fakturę to nie ma żadnego problemu tym bardziej jeżeli nie ruszam katalizatora
                                        może i tak Ci powiedział, ale uwierz mi, przy pierwszej akcji ASO -> SAP zapomnij o gwarancji

                                        to naprawdę wszystko zależy od ASO
                                        kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                        SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          rozumiem że mógł tak powiedzieć ale zastanawiam się też czy nie udać się tam i nie poprosić o taką informację na papierze, facet powiedział że jeżeli nie dotykam katalizatora to nie ma kłopotu, co najwyżej nie uzna mi reklamacji jeżeli po zmianie wydechu przyjadę i powiem że coś mi tam brzęczy....a druga kwestia to jeżeli np kupię sobie nowe auto z salonu i np uznam że chce założyć inne felgi bo mi się bardziej podobają i są oczywiście na certyfikacie, fakturze zakupu itd to po np usterce piasty powiedzą mi że to wina innych felg niż fabryka wypuściła ? przecież to chore

                                          marek106 do rs tsi też mają kompletny wydech, na ich stronie jest zresztą pokazany
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=83516

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Tylko,że ja szukam wydechu od kata...
                                            Tamten jest cały. Moje ASO się zgadza,ale nie mogę ruszać kata.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Odezwijcie się do MGmotorsport, coś Wam na 100 ogarną.
                                              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Ja chyba wolę coś markowego. MG liczy czasem drożej niż zagraniczne firmy, terminy czekania długie,a nie wierzę,że liczą wydechy jak np Super Sprint. W ostateczności do nich pójdę,ale słąbi mnie robienie z nich alfy i omegi w wydechach.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  A kto tu robi z nich alfe i omege?
                                                  O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X