Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Bardzo dziwny zapach spalin. Skoda Octavia 3 1.6 tdi 105 km 2014 r

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Bardzo dziwny zapach spalin. Skoda Octavia 3 1.6 tdi 105 km 2014 r

    Witam od pewnego czasu czuje bardzo dziwny zapach spalin. Moim zdaniem ten zapach czuć z pod samochodu. Oraz od pewnego czasu w samochodzie pojawił się bardzo gryzący zapach po czym piecze twarz, usta itp. Ten gryzący zapach pojawia się po odpaleniu samochodu i mam wrażenie że do środka dostaje się przez nawiewy. Dodam że Klimatyzacja jest nabita oraz odgrzybiona. Co może być tego przyczyną? Miał ktoś podobny problem.

  • #2
    Dodam jeszcze że filtry są wymienione itp

    Komentarz


    • #3
      Podejrzewam, że spaliny zasysa do środka taki jest problem. Rozszczelniony układ wydechowy, może plecionka poszła. Trzeba cały wydech sprawdzić na pierwszy ogień.
      Dodatkowo zwrócić uwagę czy gdzieś coś się nie rozszczelniło i nie płynie olej po gorących z natury elementach wydechu bo opary smażonego oleju są chyba gorsze od spalin.
      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
      Spalanie - Motostat.pl
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #4
        Ok dzieki pojadę na stacje diagnostyczną i sprawdzę cały wydech w aucie

        Komentarz


        • #5
          Masz na pewno podgrzewanie silnika Vebasto, który ma wyrzut spalin za przednim prawym kołem. Bardzo często wentylacja potrafi zassać spaliny z Vebasto do środka kabiny
          "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

          Komentarz


          • #6
            Keraj i co trzeba zrobić żeby usunąć ten problem?

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez keraj998 Zobacz wpis
              Masz na pewno podgrzewanie silnika Vebasto, który ma wyrzut spalin za przednim prawym kołem. Bardzo często wentylacja potrafi zassać spaliny z Vebasto do środka kabiny
              Miałem webasto i nigdy nic takiego się nie zdarzało.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X