Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pytanie o kompatybilność części

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pytanie o kompatybilność części

    Witam szanownych kolegów, na dniach stałem się właścicielem octawii trzeciej generacji liftbacka z 2016 roku i chciałbym poprosić Was o pomoc. Samochód kupiony w mocno okazyjnej cenie ze względu na pewne wady (zdewastowana maska, wgniotka na progu, uszkodzony klosz tylnej lampy). Teraz chcę to wszystko ogarnąć ale potrzebuję odpowiedzi na dwa pytania:
    - maska jest mocno porysowana i wgnieciona (ktoś się chyba chciał wyżyć), nie ma sensu tego reanimować - chcę kupić drugą pod kolor. Moje pytanie - zdecydowana większość tego co znalazłem na alledrogo opisana jest jako lift. I teraz pytanie: czy maski przed- i poliftowe się czymś różnią? Bo patrzyłem na zdjęciach i nie widzę żadnej różnicy
    - tylna lampa ma ukruszony klosz, chcę to wymienić ale wszystko co znajduję ma opis kombi albo sedan, liftbacka brak. Z tego co widzę to chyba te od sedana powinny pasować ale czy na pewno?
    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, jeśli post umieściłem w złym dziale to proszę moderację o przeniesienie. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez Lewy83; 9994933.

  • #2
    Zamieszczone przez Lewy83 Zobacz wpis
    I teraz pytanie: czy maski przed- i poliftowe się czymś różnią? Bo patrzyłem na zdjęciach i nie widzę żadnej różnicy
    - tylna lampa ma ukruszony klosz, chcę to wymienić ale wszystko co znajduję ma opis kombi albo sedan, liftbacka brak.
    Według katalogu części ETKA maska produkowana do 05.02.2017 ( przedliftowa )ma numer 5E0 823 031 , a po czyli poliftowa ma numer 5E0 823 031A , więc sama numeracja jest inna więc różnice jakieś są . Kiedyś kupując wygłuszenie do poliftowej sprzedawca w ASO zwracał mi na to uwagę że jest inne więc zapewne różnica jest . Osobiście kupywał bym pod kolor i z zachowaniem numeracji katalogowej , ewentualnie pytać sprzedawców jaki ma numer bo wszystkie części mają na sobie numerację a sprzedawcy piszą co chcą .
    Co do opisów sedan i liftback to jest to te same nadwozie bo w octavii inne nie występowało , no i oczywiście jeszcze kombi . Przy zakupie lamp zwracaj jeszcze uwagę czy są to lampy pełne LED czy zwykłe bo to też jest różnica najlepiej sugerować się numeracją katalogową

    Komentarz


    • #3
      Wojtenio, bardzo dziękuję za konkretną odpowiedź!

      Komentarz


      • #4
        Przednie maski się różnią, widać najlepiej na górze przedniego grila. Tylne lampy do przedlifta są zwykłe bo polift ma LED i TOPLED. Można założyć LED z polifta i w CE zmienić w adaptacjach ustawienia. TOPLED trzeba zmienić wtyczki bo są inne lub zrobić przejściówki sam zakładałem przejściówki, mam na zbyciu parę.
        Ostatnio edytowany przez jasiek2905; 23668.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez jasiek2905 Zobacz wpis
          Tylne lampy do przedlifta są zwykłe bo polift ma LED i TOPLED.
          Mam ledy z tyłu w przedlifcie, fabryczne.

          Komentarz


          • #6
            No tak, pewnie były za dopłata bo LEDy w FL są w standarcie a za dopłatą TOPLED

            Komentarz


            • #7
              Tylna lampa poliftowa LED jest różna od lampy LED przedliftowej. To tak gdybyś chciał tylko jedną wymieniać.
              Pozdrawiam,


              Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X