Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Woda tylne prawe drzwi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Woda tylne prawe drzwi

    4E350288-FF00-4040-89E1-EB361B555F05.jpegDzień dobry,
    Od jakiegoś czasu borykam się z problemem gromadzenia się wody na dolnej wewnętrznej uszczelce drzwi (prawy tył). Nie jest to efekt jazdy po kałużach czyli np problem nadkoli bo z tego co zaobserwowałem dzieje się tak tylko na postoju. Zdemontowałem uszczelkę zewnętrzna drzwi, sprawdziłem drożność kanalików w drzwiach. Przy drugim zdjęciu uszczelki dodatkowo w kilku miejscach ja naciąłem aby zwiększyć odplyw ew wody. Woda nie gromadzi się w samych drzwiach. Na zdjęciu widać efekt obfitych opadów deszczu, gdybym tak zostawił auto bez zaglądania na deszczu na kilka dni to woda zaczyna dostawać się do wewnątrz na i pod dywanik. Wydaje mi się ze drzwi domykają się prawidłowo, uszczelka/zbierak przy szybie tez wyglada ok. Gdzie może tkwić przyczyna? Będę wdzięczny za pomoc.


    Załączone pliki

  • #2
    Zdejmij tapicerkę drzwi i obejrzyj czy są jakieś zacieki. Są tam takie plastikowe zaślepki, może spod którejś lub spod głośnika zacieka woda.

    Komentarz


    • #3
      miałem dokładnie podobnie w golfie 7 , popękało nitowanie głosnika i woda spływając po blasze - potem na głosnik i potem do srodka

      Komentarz


      • #4
        Jakiś czas temu zdemontowany został cały boczek i sądząc po śladach, woda ciekła spod 2-3 zatrzasków/klipsów. W jednym miejscu zatrzasku w ogóle nie było. Wyczyściłem, założyłem wszystkie nowe, oryginalne zatrzaski. Od tego czasu niewiele było ulewnych dni, ale np po myjni widać ze na progu wew tych akurat drzwi jest minimalnie więcej kropel wody niż na pozostałych (generalnie na pozostałych nie ma w ogóle kropel wody). Oczywistym jest ze na te drzwi celowo leje zdecydowanie więcej wody, ale obawiam sie, ze jak przyjdą niższe temperatury i duże ulewy to znów mogę mieć problem z gromadząca sie wodą. Co jeszcze mogę zrobić? Zdjąć ponownie boczek i zasilikonować te miejsca gdzie będzie widac ślady po wodzie?
        Załączone pliki

        Komentarz


        • #5

          Komentarz


          • #6
            Filmik przedstawia ekstremalną „powódź”. W moim przypadku woda nie stoi w drzwiach, ścieka na bieżąco, problem w tym ze jakiś odsetek tej wody zbiera się na wew progu.

            Komentarz


            • #7
              też miałem wode na wewnętrznej uszczelce progu od drzwi kierowcy, zdjąłem boczek - jeden z kołków był jeszcze mokry; dodatkowo widać było wilgoć na drewnianych dystansach do głośnika.

              wewnątrz drzwi, nad dystansem zrobiłem a'la firankę
              2022-10-27 10_56_43-2022 głośniki - Zdjęcia Google and 4 more pages - Work - Microsoft​ Edge.png
              2022-10-27 10_57_52-Zdjęcie w albumie 2022 głośniki - Zdjęcia Google and 4 more pages - Work - Micro.png

              po tym zabiegu przestalo lecieć na próg.

              co do wody w samych drzwiach - zdaje się po FL poprawili dolne uszczelki w drzwiach żeby tą wodą na bieżąco spuszczało

              jak jest na progu - leci kołkami - może na początku je wymienić i dobrze docisnąć.

              Komentarz


              • #8
                Niestety, ale FL nie naprawił problemu. Miesiąc temu u mnie też było słychać dokładnie jak na filmie. W bagażniku miałem pół bańki z płynem do spryskiwaczy, więc tłumaczyłem sobie, że to płyn tak hałasuje. Jakież było moje zdziwienie gdy uzupełniłem płyn a bańka powędrowała do kosza. Rano ruszam z parkingu a to słyszę znowu chlubotanie płynu... Prawe tylne drzwi. Wylałem o wiele więcej niż w czeskim filmiku. O3FL 2019 kombi.

                Komentarz


                • #9
                  Udało się zlokalizować i usunąć przyczynę usterki?

                  Komentarz


                  • #10
                    Myślę, że to problem wadliwych uszczelek ewentualnie problem na etapie projektowania. Uszczelki przy zamkniętych drzwiach skutecznie się rozplaszczają i blokują otwory spustowe w drzwiach. W moim przypadku w większości korzystam z auta tylko ja, więc inne drzwi nie są otwierane.

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X