Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Montaż i demontaż lusterka w osłonie przeciwsłonecznej oraz woda w bagażniku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Montaż i demontaż lusterka w osłonie przeciwsłonecznej oraz woda w bagażniku

    Witam,
    chciałbym zaczerpnąć porady dot. dwóch problemów (1 w temacie).
    Samochód Skoda Octavia III (5E), 1.2 TSI, 2014 rok.

    1) Montaż i demontaż lusterka w osłonie przeciwsłonecznej (słonecznik) LEWE:
    Niestety w jakiś niefortunny sposób rozbiło mi się lusterko w osłonie przeciwsłonecznej.
    Przeszukałem połowę Internetu żeby zakupić zamiennik lub oryginał i niestety nigdzie takiego nie ma.
    Zakładam więc, że nie da się takiego kupić tylko trzeba udać się do szklarza lub kupić podobnych wymiarów nie koniecznie dedykowane do samochodu.
    Pytanie czy w ogóle takie lusterka da się zdemontować i później założyć nowe? Nie chce na siłę wyrywać tego plastikowego zatrzasku bo czuję, że już będzie po robocie.
    Szukałem również całego nowego słonecznika z lusterkiem ale ceny zaczynają się od 200 zł + i na dodatek używane (brudne).
    Zdjęcie słonecznika wrzucam: ​ ------------
    2) Wlewająca się woda do bagażnika:
    Z tym problemem udaje się za 2 tygodnie do mechanika ale może ktoś będzie wiedział gdzie leży problem.
    Po umyciu auta lub opadach deszczu gromadzi mi się spora ilość wody w miejscu gdzie znajduje się koło zapasowe.
    Zlokalizowałem, że wlewa się w miejscu oznaczonym czerwoną strzałką (jak dotykam palcami materiału to jest cały mokry) tylko z jednej strony tam gdzie strzałka.
    Niestety nie wiem gdzie zaczyna się problem, prosiłbym o pomoc, zdj. wrzucam poniżej:

  • #2
    Brak zdjęć.
    Zamieszczone przez Kroku Zobacz wpis
    Przeszukałem połowę Internetu żeby zakupić zamiennik lub oryginał i niestety nigdzie takiego nie ma.
    tylko zakup całego słonecznika
    Zamieszczone przez Kroku Zobacz wpis
    Nie chce na siłę wyrywać tego plastikowego zatrzasku bo czuję, że już będzie po robocie.
    którego zatrzasku?
    Zamieszczone przez Kroku Zobacz wpis
    na dodatek używane (brudne).
    umyjesz
    Zamieszczone przez Kroku Zobacz wpis
    2) Wlewająca się woda do bagażnika:
    kombi? a jak nie, masz wycieraczkę tylnej szyby?
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
      którego zatrzasku?
      Ta plastikowa ramka otaczająca lusterko,

      Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
      kombi? a jak nie, masz wycieraczkę tylnej szyby?
      sedan, mam wycieraczkę tylnej szyby, której wylot spryskiwaczy mam 3x już zatkany, będzie również odtykany u mechanika, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.

      Komentarz


      • #4
        300030685_728710554861191_8431579939516371574_n.jpg woda w bagażniku.jpg

        Komentarz


        • #5
          A czy przypadkiem nie był naprawiany tył auta?

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Kroku Zobacz wpis
            Ta plastikowa ramka otaczająca lusterko,
            z tego co kojarzę jest na zatrzaski
            Zamieszczone przez Kroku Zobacz wpis
            mam wycieraczkę tylnej szyby, której wylot spryskiwaczy mam 3x już zatkany, będzie również odtykany u mechanika, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie
            leje się prawdopodobnie przez uszczelkę wycieraczki tylnej szyby
            Zamieszczone przez alokostry Zobacz wpis
            A czy przypadkiem nie był naprawiany tył auta?
            po zdjęciu tak trochę to wygląda jakby pas tylny był wymieniany i ktoś zabryzgał spawy czarną farbą
            fabryczne malowanie to to nie jest
            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

            Komentarz


            • #7
              Historia kupna tego samochodu jest niestety dla mnie bardzo zła ponieważ jestem "laikiem" w tych sprawach i można powiedzieć, że zostałem książkowo oszukany przez handlarza.
              Samochód był wystawiony jako bezwypadkowy natomiast po zakupie sprawdziłem sobie historie po VINie i niestety był robiony tył. ogólnie sprawa jest w sądzie od 2 lat.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X