Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

problem z kotami

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • problem z kotami

    pawulon40 jak będziesz sprzedawał jestem pierwszy w kolejce

  • #2
    problem z kotami

    Witam,


    może miał ktoś taki sam problem. Notorycznie pod maską znajduję ślady łap i pełno błota. Dodatkowo pełno sierści. Co najdziwniejsze sytuacja się powtarza prawie wszędzie, tzn. u mnie pod blokiem, u moich rodziców i teściów. Myślę że jakaś kocica zlała mi się w takim miejscu że przy myciu tego nie udało się wyczyścić i teraz wszelkiego maści kocury mi włażą pod maskę. Szczególnie upodobały sobie akumulator i nawet raz mi się jeden tam zesrał. Oglądałem auto od spodu i wydaje mi się że włażą po rurze wydechowej, miejsca tam tyle że i jeszcze jedna by się zmieściła. Zastanawiam się nad zamontowaniem osłony ale nie wiem czy to pomoże bo dla O3 są one jeakieś nie pełne. Próbowałem kostki domestosu ale niestety nie pomogło.

    Może macie jakie sprawdzone sposoby

    Komentarz


    • #3
      Okop się z wiatrówka w pobliżu auta i czekaj jak snajper :wink: a tak na serio to spróbuj z jakąś antykuna lub coś elektronicznego co wytwarza ultradźwięki. O płycie ktoś już pisał na forum że zamontowana i nie pomogło
      Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Basik_
        O płycie ktoś już pisał na forum że zamontowana i nie pomogło
        dokładnie, włażą wtedy bokami, przecież osłona nie zakrywa wszystkiego.
        obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
        wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

        Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

        Komentarz


        • #5
          Jeśli używasz do pielęgnacji auta czegokolwiek co ma zapach miętowy to koty na bank będą Ci się schodzić do wozu.
          Zmień na cytrynowy. Koty nie lubią cytryny/cytrusów.

          [ Dodano: Pią 02 Maj, 14 11:00 ]
          Zamieszczone przez Basik_
          Okop się z wiatrówka w pobliżu auta i czekaj jak snajper :wink: a tak na serio to spróbuj z jakąś antykuna lub coś elektronicznego co wytwarza ultradźwięki. O płycie ktoś już pisał na forum że zamontowana i nie pomogło
          Wiatrówka dobra rzecz

          Komentarz


          • #6
            Ja u siebie wrzuciłem parę kulek na mole do woreczka szmacianego i zawiesiłem pod maską :chacha2 - niby na kuny ale od swojego domowego sierściucha też mam spokój póki co :diabelski_usmiech
            Minusem jest że jednak ciągnie molem troszku :ble

            [ Dodano: Pią 02 Maj, 14 18:51 ]
            Zamieszczone przez kazik4x4
            Wiatrówka dobra rzecz
            Zwłaszcza jak w kota nie trafisz tylko w auto ad: :bigyellow
            O3
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
            O2
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

            Komentarz


            • #7
              problem z kotami

              ja zrobiłem tak jak na zdjęciu, wg mnie to włażą od strony wydechu. W serwisie będą psioczyć ale jak nie potrafili pomóc to muszą teraz cierpieć jak ja :lol: Trochę do kitu że to siatka bo może mi się coś zaczepić ale na pewno chłodzenie będzie jakie było
              Załączone pliki

              Komentarz


              • #8
                jalalewale, Już widzę ich miny ASO, no ale pomysł całkiem fajny .
                Beż Cappuccino, Ambition, 1,2 TSI CJZA, Amazing i parę dodatków..
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78334

                Komentarz


                • #9
                  zobaczymy jak się sprawdzi,bo zabezpieczone jest tylko wzdłuż jak siatka leci, na boki na razie nic nie dawałem.

                  [ Dodano: Sob 03 Maj, 14 12:47 ]
                  niestety kot znowu wlazł więc moja robota na marne, nie mam pojęcia co je tak ciągnie do tego auta. Na placu stoi 4 a tylko do mojego włażą i to od razu

                  Komentarz


                  • #10
                    Polak potrafi

                    ale wg mnie jest to niebezpieczne, dla Ciebie jak o coś zahaczysz i będziesz ciągnął możesz wyrwać wszystkie te śrubki itd. i odpukać oby Ci się nie przytrafiło zrobisz krzywdę komuś. Wtedy nie będzie miło.

                    Koty tak mają że lubią włazić zwłaszcza zimą pod maskę by nagrzać futro. Może to głupi pomysł ale chyba najlepiej będzie zorganizować psie szczochy. Nasączyć szmatę i sprawdzić. Naturalny odstraszasz.

                    ale jest coś takiego:
                    Błąd 404
                    O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                    Komentarz


                    • #11
                      jalalewale, może z kimś zadarłeś i wlał Ci do komory silnika buteleczkę kropli walerianowych ? Koty je uwielbiają i wyczują walerianę z daleka.
                      Maro

                      Komentarz


                      • #12
                        Jeśli masz psa to urządź mu ostre czesanie i zebrane futro wsadź do rajstopy i pod machę. Jeśli nie masz psa to dogadaj się z jakimś właścicielem

                        Sprawdzone u siebie
                        120,1KM/269,7Nm --> 146,8KM/332,7Nm

                        Smarowanie zapewnia

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam.
                          Znam to. I to nie są koty tylko kuny!
                          W żony fabii wlazła frnaca i objadła kawał wygłuszenia maski.
                          Przeszedłem przez wszystko i pomogło tylko zamontowanie elektronicznego odstrzaszacza o nazwie KEMO,(kupione na allegro). Po tym pokazała się jeszcze raz ale już nic nie objadała, więc na dokładkę w ażurowym woreczku wsadziłem sierść psa i na razie nie ma śladów. Nie wiedzieć czemu kuny upodobały sobie właśnie Skody.

                          Komentarz


                          • #14
                            Jesli to koty to woda z octem i szmata z octem po maske

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez lubek24
                              chyba najlepiej będzie zorganizować psie szczochy
                              Zamieszczone przez Maro2225
                              może z kimś zadarłeś i wlał Ci do komory silnika buteleczkę kropli walerianowych
                              Zamieszczone przez D2mian
                              Jeśli masz psa to urządź mu ostre czesanie i zebrane futro wsadź do rajstopy i pod machę
                              Zamieszczone przez maly2st
                              esli to koty to woda z octem i szmata z octem po maske
                              Ale polewkę miałem jak czytałem ten wątek. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
                              Choć wiem, to jest duży problem, to jednak inwencja kolegów jest niesamowita. Życzę powodzenia w walce z sierściuchem
                              www.kawapelnaslonca.pl

                              Komentarz


                              • #16
                                jalalewale,
                                miałem taki sam problem jak Ty. Stosowałem dziwne pomysły z netu wraz z bardzo stężonym środkiem zapachowym (pomarańcza) stosowanym w przemyśle. Nic to nie dało. Montowałem siatki, ale zawsze znalazły miejsce, aby dostać się do komory silnika. Koty zrobiły sobie u mnie noclegownię i jadalnię.
                                Zainwestowałem w odstraszacz KEMO M071N (na serwisach aukcyjnych znajdziesz bez problemu). Ten model ma regulację częstotliwości i nieźle daje po słuchu. Od tego czasu (odpukać w niemalowane) mam spokój.
                                Jak chcesz zaszaleć to polecam model z paralizatorem (KEMO M176)
                                Powodzenia

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Ths
                                  to polecam model z paralizatorem
                                  a co na to miłośnicy zwierząt :zastrzelic
                                  www.kawapelnaslonca.pl

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    trasat23,

                                    :diabelski_usmiech


                                    TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      "Dzięki zastosowaniu 6 płytek wyzwalającym napięcie ok 200-300 V, uzbrajamy dodatkowo nasz samochód w "paralizator" który odgoni napięciem (nie zabije) niepowołanych gości z komory silnika."

                                      [youtube] [/youtube]

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez damian1975
                                        trasat23,
                                        Obrazek
                                        :diabelski_usmiech

                                        Hehehehe. Ważne, że będzie skuteczne.
                                        www.kawapelnaslonca.pl

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ths reklama niezła
                                          Zamówiona (12.12.2013)
                                          Zakończona produkcja (24.02.2014)
                                          Odebrana (14.03.2014)
                                          OCTAVIA III Liftback 1.4 TSI

                                          Moja długo wyczekiwana perła

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Pieprz Chili Cayenne rozsypany raz pod maską powinna pomóc, a w razie potrzeby jeszcze raz po pewnym czasie czynność trzeba powtórzyć. W nowym miejscu ponownie trzeba odnowić posypkę pod maską jeśli jej nie ma. Najlepiej na dzień dobry dodatkowo zaparkować auto na suchym miejscu i zamaszystym ruchem rozsypać ten pieprz na podłożu pod autem i trochę wokół niego. Kot musi w to wejść łapami jak wcześniej nie powącha, jak powącha to nie wejdzie, a zlizywanie pieprzu z łap nie należy u kotów do przyjemnych czynności. Jeszcze można zastosować pieprz w spreju (tzw. gaz pieprzowy) i do tego dostosowana i przerobiona mechaniczna obudowa z czujnikiem ruchu air wick, która uruchamia się tylko po wykryciu ruchu.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez ryhu
                                              Kot musi w to wejść łapami jak wcześniej nie powącha, jak powącha to nie wejdzie,
                                              Patent prawie jak z maścią na szczury (A. Rosiewicz - "W Lubartowie")
                                              "Bierzemy takiego szczura za przednie łapki i smarujemy go maścią cyk cyk.
                                              Można tak, a można inaczej.
                                              Na drugi dzień szczur źle się czuje
                                              Na trzeci dzień szczur jest gotów
                                              I któż mi z państwa zaprzeczy, mając takiego szczura w ręku że nie można go popukać po głowie."

                                              Ale każdy sposób jest dobry.
                                              O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Ja używam od lat Liqui Moly spray na gryzonie - żaden nie wejdzie :-)
                                                Pozdrawiam,

                                                Bomber
                                                __________________
                                                O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
                                                + "Lodówka" :-)

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  ja mialem problemy z kunami i w dwoch autach od lat odstraszam KEMO dziala 100% skutecznosci zero kotowi i innych gryzoni.
                                                  Prowadzi NaviExpert Lifetime
                                                  Ostrzega Yanosik
                                                  Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X