Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Bolero - brak okładek w niektórych albumach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Bolero - brak okładek w niektórych albumach

    To mnie nie pocieszyłeś :|

    Na tej firmie ja się jeszcze nigdy nie zawiodłem
    sandisk

  • #2
    Bolero - brak okładek w niektórych albumach

    Mam pytanie do użytkowników Bolero: czy komuś udało się ustalić, dlaczego podczas odtwarzania muzyki z nośników zewnętrznych (USB, SD) przy niektórych albumach okładki wyświetlają się, a przy innych nie? Oczywiście plik z okładką jest w katalogu. Najczęściej ma nazwę cover.jpg, ale bywają też inne, np. front.jpg. Próbowałem zmieniać rozmiar okładki (maks. 500x500 px), format pliku, pobierać okładkę z innego źródła, dodawać okładkę jako znacznik do pliku MP3 - bez rezultatów. Może to kwestia konkretnego znacznika/znaczników w pliku okładki lub MP3?

    Komentarz


    • #3
      Heh, też to zauważyłem a najlepsze jest to, że czasem jakaś okładka wczytuje się poprawnie a po jakimś czasie przestaje się wyświetlać. Używam okładek tylko wrzuconych do pliku mp3, osobnych nie stosowałem wcale. Po moich testach ustaliłem, że za każdym razem działa mi okładka o rozdzielczości max 500x500 w formacie PNG (dodatkowo zoptymalizowana programem PNG Optimizer), oczywiście dodana do pliku mp3.
      Aktualnie O3 1.4 TSI 103kW (140KM)
      Poprzednia F1 1.4 50kW (68KM)

      Komentarz


      • #4
        Re: Bolero - brak okładek w niektórych albumach

        Zamieszczone przez stalker
        Mam pytanie do użytkowników Bolero: czy komuś udało się ustalić, dlaczego podczas odtwarzania muzyki z nośników zewnętrznych (USB, SD) przy niektórych albumach okładki wyświetlają się, a przy innych nie? Oczywiście plik z okładką jest w katalogu. Najczęściej ma nazwę cover.jpg, ale bywają też inne, np. front.jpg. Próbowałem zmieniać rozmiar okładki (maks. 500x500 px), format pliku, pobierać okładkę z innego źródła, dodawać okładkę jako znacznik do pliku MP3 - bez rezultatów. Może to kwestia konkretnego znacznika/znaczników w pliku okładki lub MP3?
        Soft w Bolero, najprawdopodobniej rozpoznaje i przesłania ci te pliki jpg/png w folderach okładkami "wbudowanymi" (jako tagi mp3), które mają większą rozdzielczość niż 500x500. Polecam Mp3tag - the universal Tag Editor (ID3v2, MP4, OGG, FLAC, ...) - łatwo nim sprawdzić i ew. naprawić zmniejszyć rozmiar do max 500x500 w tagach.

        Komentarz


        • #5
          Dziękuję za obie odpowiedzi. Po testach doszedłem do tego, że okładki powinny być w tagach MP3, rozmiar maksymalnie 500x500 px (rozsądny kompromis między objętością i jakością; poza tym stosunkowo niewielka rozdzielczość ekranu Bolero powoduje, że używanie większych okładek mija się z celem), format pliku JPG lub PNG (oba wyświetlają się prawidłowo).

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X