Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dużo błędów Skoda Octavia 3 combi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dużo błędów Skoda Octavia 3 combi

    Cześć, jestem nowym użytkownikiem forum, i chciałem opisać problemy mojej Skody O3. Wracając z trasy pojawiły się nagle błędy serwis hamulce, błąd ciśnienia w oponach, błąd kontroli trakcji,błąd czujników parkowania, radio się wyłączyło, drzwi się odryglowały i nagle wszytko wróciło do normy, oprócz tego, że błędy świeciły się dalej. Po zgaszeniu błędy zniknęły. Potem było kilka dni spokoju, aż w piątek znowu stało się to samo. Kolega podłączył mi kompa i wyskoczyło 14 błędów:
    17158
    13816
    U012600
    27703
    P016400
    U012100
    U015500
    U014000
    U014600
    U014100
    P157000
    131092
    131108
    131156
    Skasował wszystkie,ale dzisiaj były te same objawy.

  • #2
    Sprawdź klemy i akumulator.

    Komentarz


    • #3
      Jeśli chodzi o to czy nie są poluzowane, to nie są. To wygląda jakby aku się rozłączał, ale gdyby tak było to kasowałby się też przebieg na desce, a tak nie jest.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Ka 23 Zobacz wpis
        Jeśli chodzi o to czy nie są poluzowane, to nie są. To wygląda jakby aku się rozłączał, ale gdyby tak było to kasowałby się też przebieg na desce, a tak nie jest.
        Niekoniecznie, bo napięcie dalej masz w samochodzie dzięki alternatorowi i przy krótko trwałym zaniku napięcia może walić błędem bo napięcie jest zbyt niskie dla systemów ale na tyle duże że w pamięci nie usuwa się przebieg.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Ka 23 Zobacz wpis
          Cześć, jestem nowym użytkownikiem forum, i chciałem opisać problemy mojej Skody O3. Wracając z trasy pojawiły się nagle błędy serwis hamulce, błąd ciśnienia w oponach, błąd kontroli trakcji,błąd czujników parkowania, radio się wyłączyło, drzwi się odryglowały i nagle wszytko wróciło do normy, oprócz tego, że błędy świeciły się dalej. Po zgaszeniu błędy zniknęły. Potem było kilka dni spokoju, aż w piątek znowu stało się to samo. Kolega podłączył mi kompa i wyskoczyło 14 błędów:
          17158
          13816
          U012600
          27703
          P016400
          U012100
          U015500
          U014000
          U014600
          U014100
          P157000
          131092
          131108
          131156
          Skasował wszystkie,ale dzisiaj były te same objawy.
          Auto oddane go elektryka, bo nie dało się już nim normalnie jeździć. Zobaczymy co powie.

          Komentarz


          • #6
            Udało się zlokalizować problem?

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez pawel99 Zobacz wpis
              Udało się zlokalizować problem?
              Auto stoi od wtorku 9 marca u elektryka. Po długiej diagnostyce, stwierdzono uszkodzenie modułu komfortu. Dziś mechanik zadzwonił, że wymienił moduł, ale nie dało to poprawy. Powiedział ,że będzie konsultował się z serwisem Skody, jeśli mu nie podpowiedzą co to może być, rezygnuje i nie bierze ode mnie złotówki za naprawę.

              Komentarz


              • #8
                Odebrałem Skodę od elektryka. Nie wziął ode mnie pieniądzy, bo nie znalazł przyczyny usterki. Dzisiaj jadąc do pracy znowu te same błędy. Zastanawiające jest to, że dzieje się tak jak auto uzyska już temp roboczą. Zazwyczaj na zimnym wszystko jest ok.

                Komentarz


                • #9
                  Wczoraj podczas jazdy kolejny raz wyskoczyły błędy. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu nie udało mi się ich już skasować. Dodatkowo przy kolejnej próbie odpalenia zegary opadły, błysnęło i zniknęło podświetlenie deski rozdzielczej.

                  Komentarz


                  • #10
                    Po dwóch miesiącach walki okazało się, że winowajcą tego stanu rzeczy jest główny komputer samochodu. Niestety wymiana wiąże się z wizytą w ASO gdyż nałożona jest na ten podzespół ochrona komponentów i założenie używki nie wchodzi w grę.
                    Ostatnio edytowany przez Ka 23; 9992142.

                    Komentarz


                    • #11
                      Nie da się zdjąć ochrony jak w przypadku radia?

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez dagetto Zobacz wpis
                        Nie da się zdjąć ochrony jak w przypadku radia?
                        Nie dało się zdjąć ochrony, ale mechanik u którego to robiłem, kupił oprogramowanie Skody, do łączenia się z serwerami ASO i wreszcie się udało zaimplementować tą część. Auto jeździ do dnia dzisiejszego bez błędów. Jeszcze tylko muszę zaprogramować kluczyk zapasowy w razie awarii podstawowego.

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X