Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Klapa bagażnika nie otwiera się do końca

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Klapa bagażnika nie otwiera się do końca

    Witam,

    Od dłuższego czasu miałem problem z elektrycznymi siłownikami klapy bagażnika (klapa się nie otwierała w ogóle lub trochę, nie była w stanie się utrzymać otwarta ). W końcu udało mi się znaleźć używane siłowniki. Po wymianie niby klapa się otwiera bez problemu ale nie ma całą wysokość (dam radę ręką podnieść ja jeszcze o 10 cm). W tym momencie po otwarciu klapę bagażnika mam na wysokości oczu (mam 187 wzrostu) a jestem pewny że otwierała się wyżej.

    Sprzedawca mówił że jest jakaś procedura kalibracja klapy. Gdzie można coś takiego zrobić? Jakiego speca szukać? Jestem z okolic Krakowa.

    Szczegóły:
    Skoda Octavia Iii kombi 2015r

    Siłowniki oryginalne:
    5e9 827 851 D 03S / 5e9 827 852 D 03S

    Wymiana na:
    5e9 827 851 D 02S / 5e9 827 852 D 02S

    Wg sprzedawcy różnica w końcówce oznaczenia elementów nie powinna mieć znaczenia. To wygląda jak oznaczenie numeru partii. Na siłownikach pod tymi numerami była data. Moje oryginalne siłowniki były z 2015r a te są z 2014 r.

  • #2
    Otwórz klapę, podciągnij ją te 10 cm do góry, i naciśnij przycisk i trzymaj aż sterownik wyda dźwięk. Tak programujesz górną pozycję klapy.
    Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

    Komentarz


    • #3
      Dzięki! Zadziałało wybornie

      Komentarz


      • #4
        Dzisiaj też zauważyłem że klapa nie otwiera się do końca. Brakowało około 10 cm.... Po otwarciu podciągnąłem i zaadoptowałem. I jest ok. Także chyba co jakiś czas trzeba to robić.
        Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

        Komentarz


        • #5
          Cześć,
          Mnie chyba tez czeka wymiana - czy jest to na tyle proste, ze można to zrobić samemu? Czy trzeba specjalnych umiejętności, żeby przez te wszystkie gumy kable poprzeciągać?



          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X