Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szyby nie otwierają się...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Szyby nie otwierają się...

    Witam, w mojej skodzie octavii 2017 r. HB nie otwierają się szyby w prawych drzwiach gdy zamek jest zablokowany. Po otwarciu centralnego zamka, szyby znów można otworzyć i zamknąć.
    Stało się to po delikatnej kolizji w której musiałem wymienić dwoje prawych drzwi. Dodam, że zamki poszły stare i wszystkie wiązki są dobrze podłączone. Podejrzewam uszkodzenie zamków, ale może ktoś z was miał podobny problem i zna sposób na ich naprawę.
    Kody błędów jakie widnieją po podłączeniu komputera diagnostycznego: B122D29 oraz B122B13
    Ps. Próbowałem zrobić jeszcze adaptację podnoszenia i opuszczania szyby, ale niestety nie pomogło.
    Dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez Lubelaczek; 9992457.

  • #2
    Znalazłem info na zagranicznej stronie że tego typu błędy wymagają wymiany silnika. Być może przy strzale coś w nim się uszkodziło. Chyba jedynie zakup używanego gdzieś na szrocie pozostaje. Jeszcze jedna rada od gościa z Chile aby naładować akumulator ale nie sądzę aby to rozwiązało problem.

    Komentarz


    • #3
      Czyli piszesz, że wina leży po stronie silniczków podnoszenia szyby a nie zamków. W sumie z tego co się orientuję, to w nim jest wbudowany chyba moduł, więc może być w tym trochę prawdy.
      Akumulator jest dobrze naładowany i dzisiaj próbowałem także odłączyć akumulator na 10-15 min, ale nie pomogło.
      Zauważyłem też, że po zblokowaniu zamków w drzwiach szyba dopiero przestaje się opuszczać jak zamknie się do samego końca, jeżeli jest chociaż delikatnie opuszczona, to pracuje prawidłowo.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X