Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Usterka systemu start-stop

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Usterka systemu start-stop

    Witam, mam taką sytuację. Po każdym uruchomieniu samochodu wyskakuje po chwili usterka systemu start-
    stop. Vcds wywala taki błąd:

    1 Fault Found: 8521278 - Battery terminal recognition
    U1411 00 [009] - Open circuit
    [New feature! Extended UDS fault detail is only supported by current gen. interfaces]
    Confirmed - Tested Since Memory Clear
    Freeze Frame:
    Fault Status: 00000001
    Fault Priority: 1
    Fault Frequency: 1
    Reset counter: 218
    Mileage: 12953 km
    Date: 2021.06.09
    Time: 20:03:50

    Terminal 30 power supply: 12.5 V
    Terminal 15: On



    Akumulator nowy Varta EFB. (Został wymieniony że względu na ten błąd, ale jak się okazuje, chyba bateria nie była przyczyną.

  • #2
    A sprawdź, czy masz podpiętą małą wtyczkę do "monitora" na minusowej klemie aku... błąd wskazuje, że brak tego połączenia...

    Komentarz


    • #3
      Wtyczka jest podpięta, może ten "monitor" jest padnięty ?

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez normo Zobacz wpis
        A sprawdź, czy masz podpiętą małą wtyczkę do "monitora" na minusowej klemie aku... błąd wskazuje, że brak tego połączenia...
        Nie wiem jak edytować post wiem piszę jeden pod drugim.... Dzięki za naprowadzenie, kupiłem nową klemę minusową ze sterownikiem układu kontroli akumulatora, nr 5Q0 915 181 J i wszystko już jest tak jak powinno.

        Komentarz


        • #5
          bingo

          Komentarz


          • #6
            Czy przy wspomnianej usterce zdarzało się (sporadycznie) miganie kontroli check. U mnie właśnie wyskakuje czasami usterka systemu start-stop i miganie kontroli check przez chwilę.....

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez tomekcm Zobacz wpis
              Czy przy wspomnianej usterce zdarzało się (sporadycznie) miganie kontroli check. U mnie właśnie wyskakuje czasami usterka systemu start-stop i miganie kontroli check przez chwilę.....
              Nie, u mnie nie było checka

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X