Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gdzie jest głośnik (buzzer) od tylnego parkassist?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Gdzie jest głośnik (buzzer) od tylnego parkassist?

    Witam. Od jakiegoś czasu miałem problem z czujnikami z tyłu. Po wrzuceniu wstecznego jest głośny pisk i komunikat o częściowej niesprawności układu. Na kompie wyszło, że uszkodzony jest buzzer tyłu, robi zwarcie do masy więc prawdopodobnie się przepalił i dlatego nie działają czujniki. Głośniczek kupiłem ale gdzie on jest w O3 umiejscowiony? W necie niczego nie znalazłem, wszystkie tematy z tego zakresu kończą się na Octavii 2. W Octavii kumpla słychać go po lewej stronie na wysokości głowy pasażera siedzącego za kierowcą ale nie da się wyczuć czy w podsufitce, czy na słupku B, czy w bagażniku? Może ktoś już wymieniał albo wie gdzie to siedzi?

  • #2
    Jak się nie mylę to słupek B na 99% a C 1%
    OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


    T: 500286848

    Komentarz


    • #3
      Słupek B był w Octavii 2. Tutaj na 100% słychać go z tyłu.

      Komentarz


      • #4
        Tam gdzie go słyszałeś u kolegi w aucie ,odchyl podsufitkę i go znajdziesz , nie na słupku .

        Komentarz


        • #5
          Dzięki wielkie

          Komentarz


          • #6
            Rzeczywiście, pod podsufitką na samym środku, przy krawędzi tylnej dachu. Zamontowany na dwie spinki które wchodzą tylko w jedną stronę. Trzeba zdjąć dwa trójkąty nad plastikami na których leży półka, wypiąć rączki nad szybami (są na zatrzaski, nie na śruby), i odchylić podsufitkę. Spinki głośnika niewyciągalne. Ja uciąłem a montując nowy dobrałem jakieś z garażu. Trzeba też będzie podkleić podsufitkę do kwadratowego plastiku, który ją trzyma i też nie da się go wyjąć. Tyle. Czujniki działają bez zarzutu po wymianie głośnika.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X