Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Android auto rozłącza się

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Android auto rozłącza się

    Mam problem z Android auto w O3 fl.
    Wygląda to mniej więcej tak że wsiadam podłączam telefon wszystko się łączy android auto śmiga i po pewnym czasie samo się rozłącza i nie da się już później połączyć wyświetla się mniej więcej coś takiego "smartlink nie może nawiązać połączenia".
    Sprawdziłem już kilka kabli, różne telefony nawet byłem na akualizacji oprogramowania w ASO ale to nic nie dało.
    Jeśli ktoś miał podobną usterkę byłbym wdzięczny za pomoc.

  • #2
    Miałem identycznie, kupiłem kabel Baseus 0,5 m, za chyba 25 zeta i po problemie. Wcześniej nawet na ori kablu od Samsunga mi zrywało po 15, 20 minutach, a na tym kablu chula wszystko.

    Komentarz


    • #3
      No w sumie to nie pomyślałem że to może być przez oryginalny kabel. Dam znać czy pomogło.

      Komentarz


      • #4
        Ten kabel też działa bardzo dobrze
        2.0zł 91% OFF|Ugreen kabel USB C do Samsung S9 S10 Plus szybkie ładowanie 3.0 kątowy USB typ C szybka ładowarka kabel danych do gry USB C drutu|Kable do telefonów komórkowych| - AliExpress

        Komentarz


        • #5
          Mozna sie jeszcze zastanowic czy nie jest problem z gniazdem telefonu. Mnie nie zrywa nawet na kablu z Pepco. W starym fonie mialem podobny problem.

          Komentarz


          • #6
            Mój zestaw do Androidauto:

            Zobacz ofertę:
            Link

            Zobacz ofertę:
            Link

            Tanie i dobre, jak rumunki przy drodze!!!

            A tak na poważnie, to w miarę wszystko się spina i kabel się nie plącze, połączenia od 4 miesięcy nie zerwało ani razu. Telefon siedzi dobrze i jest pod ręką. Wcześniej miałem uchwyt w kratkę nawiewu i uważam, że to lepsze rozwiązanie.

            Komentarz


            • #7
              Najlepszy sposob na uzyskanie stabilnego polaczenia przez Android Auto, to pozbycie sie skody i zakup innego samochodu.

              Kable, uchwyty nie pomoga, gdy sprzedawany jest wadliwy towar w postaci skody i kazdej innej marki VAG.

              Passat b8 z 2020 roku i mialem ten sam problem, tak samo w skodzie 1.8tsi, na vortex Amerykanie pisza o problemie w golfie wszystkich generacji. Brytyjczycy na britskoda tez dziela sie kablami, ktore minimalizuja ryzyko zerwania polaczenia, ale go nie likwiduja.

              To jest problem wszystkich VAGow. Jednego dnia mozna zrobic 500km i nic, drugiego dnia zrywa po 3km, albo po 20km. Nie ma reguly. Na krotkich dystansach to sie statystycznie zadziej zdarza niznw dlugiej trasie. W dlugiej drodze wiem, ze na pewno mi zerwie polaczenie.

              A ja po przejechaniu 3,000km kia stonic, NIGDY nie mialem problemu z zerwanym polaczeniem. Ten sam kabel i telefon, co w skodzie i passacie.

              Jeszcze tylko 19 miesiecy i pozbede sie skody )))) wraz z jej niedorobkami i bolaczkami. To bedzie piekny dzien.
              Ostatnio edytowany przez Etranger; 9993460. Powód: Nowe faktory

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Slowik23 Zobacz wpis
                Mam problem z Android auto w O3 fl.
                Wygląda to mniej więcej tak że wsiadam podłączam telefon wszystko się łączy android auto śmiga i po pewnym czasie samo się rozłącza i nie da się już później połączyć wyświetla się mniej więcej coś takiego "smartlink nie może nawiązać połączenia".
                Sprawdziłem już kilka kabli, różne telefony nawet byłem na akualizacji oprogramowania w ASO ale to nic nie dało.
                Jeśli ktoś miał podobną usterkę byłbym wdzięczny za pomoc.
                Tez mialem aktualizacje radia w ASO. Po niej mniej zrywalo, ale jednak polaczenie ucinalo sie.

                Swoja droga to ASO jest od wymiany oleju i filtra we flotowych samochodach, a naprawa radia ich przerasta. Tu jest potrzebny wyrafinowany elektronik.

                Rozwazalem jako alternatywe zakup retrofitowego radia, ale za 2,500zl wole kupic wola, 10 skrzyni piwa, wynajac sale, zwolac przyjaciol, zakupic karnister benzyny i zapalniczke, a w kluczowym momencie imprezy polac ta skode benzyna i podpalic, aby byla na czym zrobic wolowine. Ten samochod ma wieksza wartosc opalowa niz jako pojazd dla ludzi.
                Ostatnio edytowany przez Etranger; 9993460. Powód: Spellings

                Komentarz


                • #9
                  Zrywanie polaczenia mialem czasem, zaznaczam czasem, czyli powiedzmy strzele raz na 15-20 razy, ale tylko wtedy jak mialem starszy telefon gdzie AA byl wgrywany jako pliki APK. Od czasu gdy telefon ma fabrycznie AA nie znam pojecia zrywania polaczenia, zwieszenia czy czegokolwiek a zaznaczam, ze srednio 15x w miesiacu jade z tym ustrojstwem, czasem wiecej. Bez wzgledu czy jaki dam teledon, bez wzgledu jaki dam kabel, oczywiscie dzialajacy kabel.
                  Moze dodam- radio to tez Bolero ;]

                  Komentarz


                  • #10
                    Poprawka Google dotycząca problemu z Androidem Auto z „rozłączaniem się, gdy bateria telefonu osiągnie wystarczający poziom naładowania”, wciąż niewidoczna - PL Atsit
                    ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
                    mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

                    Komentarz


                    • #11
                      Jak widać, nie jest to norma, bo z tym problemu nie mam i nie miałem.

                      Komentarz


                      • #12
                        Testowalem ponizsze zestawy na 3 samochodach grupy VAG, dwoch spoza.

                        Telefony: Samsung S7, samsung A50, A40, Samsung S10, iphone 6 - poza Apple wszedzie Android Auto fabrycznie zainstalowany.
                        Kable: oem, baseus, od nokii, od motoroli, od aparatu cyfrowego canon, od aparatu cyfrowego nikon.

                        Octavia III 1.8tsi z 2017, Bolero - zrywa ok. 6 na 10 przejazdow. Co ciekawe zawsze w tym samym punkcie drogi. W 2 na 10 nie nawiazuje polaczenia do konca trasy.
                        Passat B8 2.TSI z 2020, MiB3 - zrywa ok. 3 na 10 przejazdow. Po zerwaniu szybko nawiazuje polaczenie od nowa.
                        Octavia III 2.0 TDI z 2018, Bolero - zrywa ok. 4 na 10 przejazdow. Zawsze w tym samym punkcie drogi. W 1 na 10 nie nawiazuje polaczenia do konca drogi. Najbardziej zrywa przy 100% baterii.

                        Kia Stonic, 1.5 z 2021 - brak problemow z AA. Szybko, sprawnie.
                        Honda Civic 1.5 ivtec, 2020 - brak problemow z AA. Dziala powoli, ale dziala.

                        Upieram sie przy stwierdzeniu, ze VAG sprzedaje wadliwe systemy audio.

                        Komentarz


                        • #13
                          Samsungi z serii A i M, Xiaomi XXX, mysle, ze mam z AA ponad 1.5tys przejazdow i zerwalo mi ponizej 10x, kable od oryginalow Samsung, przez byle jakie, po kabel na szybko z Pepco. Jezeli kabel po podlaczeniu dzialal to potem dzialal caly czas, o ile sie nie przelamal. Zerwania byly tylko w starszych telefonach gdzie AA trzeba bylo zaintsalowac. AA bez wzgledu czy jezdze u siebie w Beskidach czy calym poludniu Polski, czy jakies wyjazdy od SK po Baltyk i zero problemow. Nie wiem stary...., moze zaczne przez telewizor uzdrawiac?
                          Wroc! Raz mi zerwalo AA bo fon sie zwiesil i musialem go zrestartowac.
                          W moim przypadku naladowanie fona nic nie wnosi bo jak jade to fon jest naladowany od 95% do 100%- zawsze.
                          Zaznaczyles, ze zrywa zawsze w tym samym miejscu drogi, widze 3 rozwiazania, postawic tam budke z kebabami, interes powinien sie rozwinac, skontaktowac sie z Tauronem badz PGNiG, cot tam w ziemi siedzi= interes sie rozwinie.

                          Komentarz


                          • #14
                            kolega ma Hyundaia Tucsona z 2017 lub 2018 i telefon Xaiomi jakiś taki sprzed 3 lat... i w ogóle nie może się połączyć

                            Etranger, może masz rozwalone gniazdo USB w telefonie, tj. jest za luźne i wtyczka nie ma pewnego kontaktu.

                            Nie ma żadnego związku mied
                            zy AA w VAG a zrywaniem w określonym miejscu drogi... to chyba jakiś cud... jeszcze rozumiem jakby WiFi zrywało, zasieg GSM znikał... ale zrywanie połączenia po kablu z telefonem, to po prostu HIT!!!!
                            Ostatnio edytowany przez paryzanin; 38865.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X