Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Od czego może być ta wiązka?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Od czego może być ta wiązka?

    Witam serdecznie,

    Kupiłem i składam O3 - 2014r. po lekkiej stłuczce (wcześniej miałem O2 też składaną). Niestety przy zakupie nie było części przodu auta i mam kilka niewiadomych.
    Mam wszystkie wiązki dopasowane i przypięte, brakuje mi tylko do czego przypiąć poniższą wiązkę z 3 przewodami.
    Nie widzę kostek do halogenów - powinny być okrągłe na żarówki H8. Czy wiązka na oba halogeny wychodzi z lewej strony auta, czy po prawej stronie idzie wiązka do jednego i po lewej do drugiego halogenu? Po prawej stronie na pewno nie mam okrągłej kostki do halogenu i pytanie czy to oznacza że moja wersja nie ma halogenów? W serwisie mówili że mam halogeny, jak podałem VIN ale nigdy nie wiadomo..
    Czy to tej dużej kostki na ostatnim zdjęciu nie przychodzi jakaś dodatkowa wiązka, która może mieć dojścia na halogeny i może nawet czujniki parkowania?
    Ostatnie pytanie, na drugim zdjęciu mam dwie kostki na dwa piny, która z nich powinna iść do czujnika temperatury na króćcu do chłodnicy - ta rozwalona, która idzie też do rozrusznika, czy ta po prawej, z niewiadomej wiązki?

    Dzięki bardzo za wszelkie komentarze.

    1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

  • #2
    Zrób lepsze zdjęcia wtyczek. Bliższe.
    Czy były czujniki z przodu to łatwo ustalić. Jeśli masz wewnątrz przycisk parktronika to były przednie czujniki.
    ]"]That page doesn't exist (404) — ImgBB
    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

    Komentarz


    • #3
      Dzięki za info z czujnikami! Nie mam tego przycisku to by oznaczało że nie ma też czujników parkowania z przodu do podpięcia. Z tyłu widzę czujniki są.

      Przesyłam lepsze zdjęcia, oznaczenia 8D0 973 834 oraz 4H0 973 713. Trzeci przewód urwana kostka na dwa piny, wszystkie 3 przewody idą w jednym kablu. Pytanie za 100 punktów do czego one idą Zastanawia mnie ta kwestia z halogenami, mam je czy nie.. ​​

      b.jpg a.jpg c.jpg
      Załączone pliki

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Benas96 Zobacz wpis
        8D0 973 834
        Ta wygląda jakby była do wiązki halogenów.
        Tu masz taką:
        Link

        Zamieszczone przez Benas96 Zobacz wpis
        4H0 973 713
        To wtyczka 6-ścio pinowa. Skąd masz ten numer? Nie widać jej na Twoich zdjęciach.

        Podaj numer wtyczki dwupinowej.
        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

        Komentarz


        • #5
          Super, dzięki wielkie tego właśnie szukałem!

          Sorry zły numer spisałem z innego zdjęcia, powinno być 8k0 973 702. Do czego to by mogło iść? Pomyślałem że może brakować czujnika uderzenia, ale widzę że też ma okrągłą wtyczkę - taką jak do halogenów. Chyba że byłby jeden czujnik uderzenia i idzie w kablu gdzie jest urwana kostka.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Benas96 Zobacz wpis
            8k0 973 702
            Możliwe, że to czujnik temp. zew. Jakie kolory przewodów tam masz? Może znajdę na schemacie.

            Czujnik uderzeniowy chyba ma żółtą wtyczkę. Podpinałeś VCDS? Brak tego czujnika wali błędem w sterowniku poduszek.
            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

            Komentarz


            • #7
              Faktycznie brakuje mi czujnika temp zewn super, dzięki! To będzie jeden z tych dwóch kabli dwu pinowych.

              Tam gdzie jest kostka 8k0 973 702 są kabelki zielono-czarny oraz jasny zielony. Na drugim przewodzie gdzie kostka jest urwana mam brązowo-żółte i czarno-białe kabelki. Który będzie do czujnika temp. i do czego byłby ten drugi? )

              Komentarz


              • #8
                Może uda się rozwiązać jedną zagadkę. Sprawdź miernikiem brązowo-żółty czy idzie do wtyczki B w BCM na pin 27. Jak to jest ten to są to kabelki od czujnika temperatury zewnętrznej G17.
                BCM wiesz gdzie jest?
                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                Komentarz


                • #9
                  Jakie kolory kabli przychodzą do tej kostki?
                  Załączone pliki

                  Komentarz


                  • #10
                    Dzięki bardzo za wszelkie wskazówki, udało się rozwiązać większość problemów. Temp zewnętrza podłączona, halogeny również oraz okazuje się że do temperatury wody szła inna kostka niż myślałem. W tym momencie zostałem z jednym kablem na dwa PINy nie podłączonym, przesyłam jeszcze raz poniżej. Przewód idzie razem z kablami do rozrusznika i do sygnalizatora wstecznego. Wyskakują mi błędy systemu start-stop, czy to może mieć z tym coś wspólnego?
                    1.jpg 2.jpg

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X